Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Keltové - Léčba pomocí meditace s kameny - část 1

19. srpna 2018 v 12:23 | Zdroj: Léčivé drahé kameny - Reinhard Florek |  Kameny, minerály, léčivé kamínky
Keltové byli národem úzce spojeným s přírodou. Jejich kultura, přes některé odlišnosti u různých kmenů, byla jednotná a síly i dané okolnosti, které je obklopovaly, přidělovali vlastnímu bohu. Hory a lesy, zvířata, stromy, květiny a nerosty tak byly soustředěny do jednoho systému. Byly považovány za symboly božství nebo za nositele sil přírody a života.
Nejmocnějšími muži mezi Kelty byli kněží. Tito druidové opatrovali vědění bohů, ale také mocné léčivé síly přírody. Byla jim a je přisuzována síla kouzel a magie, kterou ovládají jen oni, protože písemné předávání těchto poznatků bylo zakázáno. Druidové byli vždy žádáni o radu a zdá se, že když ji neznali, pak ji přinejmenším tušili. Kultovní rituály se prováděly na zasvěcených místech, ve svatých hájích, u pramenů nebo kamenných posezení, u menhirů jako jsou např. ve Stonehenge.

Při uctívání přírodního okolí hrály zvláštní úlohu stromy. Buky a jabloně, zvláště pak duby, byly posvátnými stromy. Ale také hory byly uctívány a srovnávány s nedotknutelností bohů. Představa o obrovských krystalech, které se nacházejí pod povrchem země a tvoří energetické silokřivky, byla součástí tohoto magického chápání přírody. Kámen hrál tak významnou roli, že byl dáván na úroveň životu. Přitom mezi životem a smrtí bylo činěno jen málo rozdílů. Smrt byla středem dlouhého života. To ani tolik neudivuje, pomyslíme-li, že smrt byla všudypřítomná, ať už při obětních obřadech, nebo v bojích v zájmu rodu nebo prostým úmrtím. Dožití třiceti let nebylo žádným přehnaným věkem.
V blízkosti Bathu v Anglii žil Blodud, jeden z nejznámějších druidů. V jedné staré církevní kronice je zpráva o tom, že Blodud byl s to zrušit zemskou přitažlivost a pomocí energií leyových linií mohl létat z místa na místo. Tento velký mág a vědec skonal, když se při jednom letu zřítil. Jiní mágové totiž přerušili silové linie a proti jejich vlivu už Blodud nemohl ve vzduchu nic podniknout. Na kameni, s nímž létal, měla být postavena katedrála svatého Pavla v Londýně: ta, stejně jako Stonehenge, je také významným místem s koncentrovanou silou.
Keltská meditace v blízkosti javorového stromu s jedním opálem
Tato meditace podporuje nárůst ochrany jing před blížícím se zlem a propůjčuje nadání k jasnovidectví. Posiluje se tak kosmické spojení s absolutnem, probuzení a osvícení.
Místo, předměty - v blízkosti javorového stromu, jeden opál
Keltská meditace v blízkosti černého bezu s jedním tyrkysem
Prináší pomoc při hledání sesterské duše a upevňuje čistý život v lásce. Pozitivně jsou ovlivňovány i soudní záležitosti. Násobí se úspěch, čest a ochrana před nepřirozenou smrtí.
Místo, předměty - blízkost černého bezu, jeden tyrkys
Keltská meditace v blízkosti tisu s jedním hematitem
Slouží k poznání ženského principu a ochraně žen, které jsou vystaveny špatným vlivům. Jako kámen čarodějnic a amulet válečníků přispívá toto spojení k ochraně domu a dvora.
Místo, předmety - blízkost tisu, jeden hematit
Keltská meditace v blízkosti topolu s jedním safírem
Toto cvičení pomáhá odvracet nouzi, podporuje léčení na dálku a přispívá k blahobytu, plodnosti a vytrvalosti před každým novým začátkem.
Místo, předměty - blízkost topolu, jeden safír
pokračování příště ....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama