Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Šamanská cesta a astrální cestování

1. července 2018 v 17:53 | Český Tarot |  Šamanismus

V šamanské praxi se věří, že část duše může volně opustit tělo. Existují různé časy, kdy duše může opustit tělo, během snění nebo ochránit duši před traumatem, viz duševní vyléčení. Když je šaman zahájen na šamanské cestě, obvykle se naučí, jak svou duši poslat úmyslně, na let duše, který se běžně nazývá cesta nebo šamanská cesta. V časných šamanských společnostech byla spousta šamanů iniciována kvůli zkušenostem s blízkou smrtí. Smrt je zkušenost, když celá vaše duše opouští tělo, má zkušenost s blízkou smrtí myšlenka naučit jednotlivce cestovat s duší. Když člověk cestuje, duše opouští tělo a může cestovat do duchovního hlediska míst na zemi, nebo může jít uvnitř země nebo nad ní. V určitých společnostech existují cíle, které jsou pro kulturu zvláštní. Tam jsou také destinace, které vypadají, že jsou stejné pro mnoho různých kultur, navzdory oddělení těchto kultur podle přírody a zeměpisné polohy. Mapa těchto společných destinací je označována jako kosmologie. Termíny, jako je horní, dolní a střední svět, se používají k rozdělení kosmologie, ale existuje celá řada cílů.
Šamanská cesta


Šamanská cesta nastává posunem vědomí nebo vědomí, aby část vaší duše mohla opustit tělo. Buben nebo chrastítko se často používá. Pomalý opakující se rytmus posunuje rytmus jednotlivců tak, aby mohl cestovat. Uklidňující píseň má pomáhat jak dosáhnout klidnějšího stavu. Rytmus bubnu vás na cestě dostane do správného stavu. Použitý bicí buben je velmi blízký kmitočtu měřeného od země a pro většinu lidí se osvědčil. Cesta je pak dosažena záměrem člověka. Ta osoba má v úmyslu odejít, a tak dělá. Jak můžete získat duši, je těžké popsat. Pokuste se popsat chůzi. Je obtížné dát do slov, jak dostanete nohy k pohybu. Totéž platí při cestě.

Meditace a astrální cestování Cestování jako meditace je nástrojem duchovního růstu. Je také nástrojem, který lze využít k léčení, získávání informací a při práci s psychologickými problémy. Když někdo jde na cestě, je schopen komunikovat na duchovní úrovni. Astrální cestovatelé tak mohou jít navštívit strážní duchy, mohou jít navštívit ducha země, atd. Během cesty může jednotlivec také prozkoumat zdraví svého těla nebo jiného těla. Cesta může být také použita objevit věci o fyzickém světě. Cestovatel například může mít zkušenost s tím, že je ryba v potoku nebo běží jako jelen nad zemí. Cesta se liší od snu, protože jedinec je schopen řídit cestu a protože se učí od nečekaných věcí. Například ve snu, běžící jako jelen, můžete zažít rychlost. Ale na cestě se budete cítit, jak se cítí svaly jelenových nohou. Když běžíte jako zebra, můžete si s překvapením uvědomit, kolik ze zvířat přichází moc z jeho zadních nohou. V reálném světě zkušenost přináší nečekané věci, dozvíte se něco, co jste dříve nevěděli. Cestování se podobá zkušenostem v reálném světě kvůli těmto typům nečekaných objevů. Psychologicky někteří lidé používají cestu k práci prostřednictvím emocionálních otázek. Mohou konfrontovat zemřelého nebo žijícího příbuzného o minulém zneužívání. Cesta poskytuje bezpečné prostředí, které vyjadřuje hněv nebo pracuje skrze smutek. Šamanská cesta poskytuje nástroj duchovního růstu, protože jednotlivec může hledat vyspělé duchovní učitele. Poskytované zprávy mají neočekávanou hloubku významu. Cestovatelé často uvádějí, že jejich cesty "připočítávají" k hlubšímu duchovnímu učení, protože jedna cesta se stavěla na jiné. Někdy se vracíte ke čtení časopisu o svých cestách a uvidíte, že jste kráčeli cestou hlubokého učení. Zprávy o cestách často přicházejí ve formě symbolů , které mají hloubku, která se časem projeví zcela jasně.

Cíl a účel


Místa, do kterých se bude cestovat, se budou lišit. Některé budou podobně jako geografie viděná na zemi s hory, stromy, údolí ... Některá místa jsou vzdušná jako nebe, nebo se cítí velmi energičtí nebo klidní. Cestovní destinací může být cokoli, protože geografie není vázána pravidly závažnosti, ale spíše pravidly energie. Úkoly a úkoly šamanů či šamanských cestujících někdy určují místa, která budou navštěvována. Cíle mohou zahrnovat hojení člověka nebo jiného člověka, duchovní růst, potěšení, spojení s duchovními strážců, učení, náboženský růst a mnoho dalších věcí, protože cestování je různorodým nástrojem. Někteří lidé mohou cestovat do menších rozměrů, například mezi molekuly vody nebo do buněk těla. Někteří zkoumají velmi málo z kosmologie pouze na jedno nebo dvě konkrétní místa. Jiný cestující může navštívit mnoho různých míst nebo cestovat na velmi velké vzdálenosti. Když se cestující stane zkušenými a začne trvat velmi dlouhé cesty, může dojít k nebezpečí nevrácení. Toto riziko je zmírněno cestou tak dlouhé nebo dlouhé cesty s partnerem, který zná klíčové slovo, které zavolá cestujícímu zpět. To obvykle není problém pro začátečníka a obvykle přichází s určitou pokročilou prací.

Cestovatelské prožitky


Způsob, jakým každý cestuje a zažívá místa, která navštěvuje jsou různá. Jeden cestovatel může na cestě skutečně dobře vidět nebo jiný nemusí vidět, ale slyšet, či pouze vnímat pocitově. Cestovatel často zažije jak místnost ve které je on sám, tak místo, které navštíví na cestě. Jejich duše se nachází na dvou místech najednou. To, do jaké míry cestující zažije to, co se v místnosti děje, závisí na osobě. Cestovatelé to často minimalizují položením šálu nad oči. Přestože někteří lidé nemají problém s postupným zrušením vědomí o této místnosti nebo s ní málo povědomí. V případech, kdy cestující nezažívá nic vizuálního, mohou mít víc vědět o tom, kde jsou a jak se lidé a zvířata setkávají na cestě. Tento typ smyslu lze porovnat s tím, jak to cítí, když víte, že někdo vstoupil do místnosti za vámi, než se na ně podíváte. Pokud pocit doteku převažuje, může člověk cítit trávu na nohách, vítr na tváři. Smysly, které převládají v každodenním životě jednotlivce, nemusí být ty, které jsou nejsilnější při cestování. V některých případech může být pro cestujícího obtížné přijmout to, co zažívají, skutečné nebo platné, protože nemá vizuální složku, nebo proto, že se liší od smyslového způsobu, jakým zažívají svůj každodenní život. Ve všech případech s šamanismem se účinnost každého cestujícího nebo šamanu měří podle výsledků. Po pozorování efektu a účinnosti informací, které dostanou, se cestující často setká s neočekávaně silnými výsledky v průběhu času a v některých případech ihned. Šamanský léčitel se nepovažuje za léčitele, pokud její léčba nepřináší výsledky. Stejně tak způsob, jakým on nebo ona zažívá své cesty, obvykle nesouvisí se schopností léčitele. Někteří velmi mocní léčitelé mohou zažít pouze zvuk.

pokračování příště , volný překlad z anglického textu knihy Šamanská jízda, přeložila pro Vás Dariya ,
cesky-tarot@seznam.cz
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama