Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Červenec 2018

Úloha Andělů na Zemi

24. července 2018 v 15:14 | Český Tarot |  Andělé a duchovní bytosti
Andělé provázejí naše lidstvo, naše lidské pokolení od samého počátku. Stály nám vždy po boku a vždy když se narodí živá bytost tak jsou k ní přidělený coby ochránci a duchovní průvodci. I zvíře má svého Anděla, či jinak duchovního průvodce. Nikdo na této Zemi nejsme zcela sami, i když se nám to často tak může stát.Esoterika výklad karet-astrologie-numerologie

21. července 2018 v 21:14 | Český Tarot |  Věštby, výklady, rituály, magie služby
Jak na výklad karet, začátky a ochrana.

Každý z nás určitě aspoň někdy chtěl vědět, co ho v budoucnosti čeká. Dá se opravdu věštit z karet, kyvadélka, drahých kamenů, křišťálové koule atd. Dá se takto vidět do budoucnosti, nebo je to pouhá fikce, ba snad lež.


Andělé, skřítkové a zvířata duchovní průvodci lidí

9. července 2018 v 19:48 | Český Tarot |  Andělé a duchovní bytosti
Někdo věří v Anděly, někdo v jiné energeticky vysoké duchovní bytosti. Je to na každém z nás na koho a co věříme, důležité však je ta víra. v něco věřit je naděj, touha, láska. Věří v něco, máme svá přání. Duchovní bytosti, které nám pomáhají jich je velká řada, od Andělů, průvodců, zvířecích totémů atd. Mohou nám velmi dobře také pomáhat různá božstva , dané panteony různých kultur, ale i kultů. Myslím si, že víra je v každém z nás a je jen na nás v co budeme věřit.Jak se nestát emočním upírem.

4. července 2018 v 15:36 | Český Tarot |  Věštby, výklady, rituály, magie služby
Jak se nestat emočním upírem. Jak nebýt na okraji společnosti.


Když se narodíte a vyrůstáte, začínáte vidět a rozpoznávat různé menší či větší rozdíly ve společnosti a vašem blízkém okolí přátel, školy, zaměstnání.
Je ohyzdné, že v dnešní době 21. století ještě stále existují v naší společnosti lidé, kteří jsou nepřímo vyloučený ze společnosti.

Bohyně Nut jako nebe

1. července 2018 v 20:18 | Český Tarot |  Egypt - mýty, legend a záhady
Starým Egypťanům byla Matka (Nuit) obloha (původně byla bohyně jen nebe v den, kdy se vytvořily mraky) a nebesa se ztělesňovala. Bohyně Matka chránila zemi, kterou obklopovala Geb , před chaosem a temnotou nad ní. Byla věřena, že je dcerou bohů Shu a Tefnut , vnučky boha slunce, Ra. Její manžel byl také její bratr Geb . Ona byla myšlenka byla matkou pěti dětí v pěti dalších dnech egyptského kalendáře, vyhrál Thoth . Osiris se narodil první den, Horus jako dítě druhé, Set na třetí, Isis na čtvrtém místě a Nephthys , poslední narození, na pátý den. Starověcí Egypťané oslavovali dny, v nichž se tyto božstva narodily - tito byli známí jako "pět epagomenálních dnů roku"Bohyně Nut jako nebe, v egyptské kosmologii. Papyrusová kopie založená na reliéfech v chrámu Hathor v Denděře.


Královna Nefertari s bohem Anubisem

1. července 2018 v 19:45 | Český Tarot |  Egypt - mýty, legend a záhady
Královna Nefertari s bohem Anubisem, detail obrazu z hrobky královny Nefertari (QV66). Nové království, 19. dynastie, ca. 1292-1189 př.nl. Údolí královny, Západní Théby. Foto: Sandro Vannini.


Základní šamanský buben

1. července 2018 v 18:55 | Český Tarot |  Šamanismus
Jedním z nejužitečnějších bubnů šamanské práce je rámový buben. Jednokomorový rámový buben vznikl na Sibiři spolu se samotným šamanismem před tisíci lety. Celosvětově je spojována s praxí šamanismu. Díky rezonanci a univerzálnosti rámu. Takové bubny jsou přenosné, cenově dostupné a snadno hrají. Mohou být jednoduše drženy v jedné ruce, přičemž druhá ruka má volný pohyb bubnu. Vyrábějí se tak, že se roztahuje vlhká surová kůže na dřevěném rámu a pomalu se vysuší. Rám nebo prsten je typicky tři palce nebo méně na šířku a může se pohybovat od 8 do 24 palců v průměru. Mohou být jednohlavé nebo dvojité. Stejně jako všechny surové bicí, nemají fixní rozteč. Vytápění a chlazení hlavy bubnu zvyšuje a snižuje tón.


Šamanská cesta a astrální cestování

1. července 2018 v 17:53 | Český Tarot |  Šamanismus

V šamanské praxi se věří, že část duše může volně opustit tělo. Existují různé časy, kdy duše může opustit tělo, během snění nebo ochránit duši před traumatem, viz duševní vyléčení. Když je šaman zahájen na šamanské cestě, obvykle se naučí, jak svou duši poslat úmyslně, na let duše, který se běžně nazývá cesta nebo šamanská cesta. V časných šamanských společnostech byla spousta šamanů iniciována kvůli zkušenostem s blízkou smrtí. Smrt je zkušenost, když celá vaše duše opouští tělo, má zkušenost s blízkou smrtí myšlenka naučit jednotlivce cestovat s duší. Když člověk cestuje, duše opouští tělo a může cestovat do duchovního hlediska míst na zemi, nebo může jít uvnitř země nebo nad ní. V určitých společnostech existují cíle, které jsou pro kulturu zvláštní. Tam jsou také destinace, které vypadají, že jsou stejné pro mnoho různých kultur, navzdory oddělení těchto kultur podle přírody a zeměpisné polohy. Mapa těchto společných destinací je označována jako kosmologie. Termíny, jako je horní, dolní a střední svět, se používají k rozdělení kosmologie, ale existuje celá řada cílů.Silové zvíře - Duchové zvířat

1. července 2018 v 17:26 | Český Tarot |  Šamanismus
V šamanské víře je každá věc naživu a nese s v sobě moc a moudrost. Energetická zvířata jsou základním prvkem šamanské praxe. Jsou pomocným duchem, který zvyšuje sílu šamanu a jsou nezbytnou složkou pro úspěch v jakémkoli podnikání magie, práce s duchy, práce na sobě šamanu.