Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Březen 2018

Karmické energie Vašeho jména a neb jak příjmout sám sebe

15. března 2018 v 12:12 | Český Tarot |  Psychologie - Psychiatrie
Každý z nás při svém narození dostal své jméno. Jméno a příjmení, které pak po zbytek života ho doprovází. Jméno nese naší energetickou hodnotu po zbytek našeho života, proto by rodiče měli se jmény být opatrný.Věštění z karet - Cikánské karty

4. března 2018 v 12:26 | Český Tarot |  Věštby, výklady, rituály, magie služby
Cikánské vykládací karty se vyskytují se ve velkém množství a hlavně v mnoha variantách. Dnes se od původní hry liší, a to nejen symboly a obrázky na kartách, ale i svou podstatou. Existuje mnoho druhů cikánských karet, ale ani sady se stejným počtem karet nejsou stejné. Každá vykládací sada cikánských karet obsahuje různé počty karetních listů, některé karty mají několik různých názvů (viz níže). V průběhu času bylo 24, 32, 36 a dokonce i 52 listů. Každá sada karet je jinak výtvarně zpracovaná, liší se grafické zpracování jednotlivých symbolů i názvy karetních listů, někdy téměř nepatrně, jindy docela výrazně. Někteří zkušení kartáři či kartářky, si vytvářejí ve spojení s výtvarníkem zcela nové vykládací sady, včetně nových symbolů, tak, aby jim to pro výklad karet co nejlépe vyhovovalo (u nás např. Iva Hüttnerová nebo Růžena Vernerová).Černá kočka v magii

4. března 2018 v 11:49 | Český Tarot |  Magie
V pověrách hraje černá kočka jednu z hlavních rolí. Ale vystopovat, proč k tomu přišla, je velmi těžké. Ve starověkém Egyptě uctívali kočky jako posvátná zvířata. Černou kočku považovali za mazlíčka boha smrti. Věřili, že pokud s ní člověk zachází dobře, bůh smrti se jim odvděčí, až se dostanou do říše mrtvých. V egyptské Knize mrtvých najdeme popis mnoha šperků, které dostávaly domácí kočky. Po smrti jejího m ajitele se často stávalo, že kočku zabili a mumifikovali, aby mohli být společně pohřbeni a žít spolu v říši mrtvých.


Čakry a energie v nás

4. března 2018 v 11:25 | Český Tarot |  Čakry
Slovo čakra pochází ze sanskrtu a znamená doslova kolo nebo kruh. Čakry jsou jemnohmotná energetická centra, dá se říct smyslové orgány naší duše. Leží na hranici mezi fyzickým tělem a jemnohmotným tělem, které ho obklopuje. Představují určitou bránu pro energie, které pronikají zvenku do naší aury, nebo naopak vyzařují z nás ven. Existuje inteligence, určité vědomí, které uspořádá vibrující vlny světla tak, že je spojí do čaker a tak je zahustí, že ti lidé, kteří vidí auru, je vnímají jako barvy.


Doreen Virtue o vysoké citlivosti

4. března 2018 v 11:09 | Český Tarot |  Andělé a duchovní bytosti
Ahoj, tady je Doreen a vítám vás v další epizodě Od srdce k srdci, kde mluvíme o tématech, která jsou pro nás důležitá. Dnes jsem se cítila obzvlášť silně vedena k tomu, abychom si promluvili o tom, jaké to je být vysoce citlivými lidmi, empatiky.
Já sama vím, jaké to je, a narodila jsem se i rodičům, kteří jsou vysoce citliví lidé. A pokud patříte mezi vysoce citlivé lidi, pak velmi snadno vycítíte, co cítí ostatní. Často se stává, že nerozlišíte, který pocit je váš a který jste zachytili od někoho jiného. Rovněž máte vysoce citlivé smysly. Můžete být neobvykle citliví na určité chemické látky, parfémy, na hluk nebo určité zvuky, ale také na násilí, a to i emoční a psychologické násilí. Silně na vás působí, když se k sobě lidé chovají zle. Musíte si tedy pečlivě volit i televizní programy nebo jiná média, která sledujete, protože pokud se v nich vyskytuje hněv nebo nějaká forma nepřátelství, zraňuje vás to na citech i fyzicky.