Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Říjen 2017

Pět Halloweenských filmů nejen pro děti

29. října 2017 v 13:33 | Český Tarot |  Fantasy a scifi filmy
Hororové filmy mají jediný účel a to ten vyděsit diváky, šokovat a paralizovat. V dnešní době vychází mnoho hororů, některé jsou dobré, některé horší, některé chtějí pouze šokovat svou brutalitou. Mám ráda horory, ale mám ráda klasiky, miluji horory o upírech, vlkodlacích, strašidlech, duchové a jiné přízraky, či temnější příběhy, nebráním se ani kalsice jako Pátek třináctého, Fredy a jeho noční můry jsou klasikou, atd .... ale co děti? Bojí se rádi děti? Ale ano rádi se trochu bojí a proto existují mnoho temných a strašidelných hororů - pohádek pro dětské diváky.Egypťané se běžně běžně dopouštěli incestu

22. října 2017 v 22:27 | časopis Akta historie |  Zajímavosti
Vědci prozkoumali v rámci nové studie na 259 mumií staroegyptských panovníků a výsledek jejich bádání podpořil známou teorii, podle níž se vladaři starověké severoafrické říše běžně dopouštěli incestu. Sňatky mezi rodnými bratry a sestrami prý nebyly u starobylých panovnických rodů ničím neobvyklým. Dokládá to například drobná tělesná konstituce většiny analyzovaných těl. Typickým příkladem je třeba pouhých 165 cm vysoký faraon Amenhotep I., jenž vládl Egyptu přibližně v letech 1526 až 1506 př. n. l. Egyptologové jsou přesvědčeni, že Amenhotep byl potomkem nejméně tří generací sourozeneckých manželství. Také on sám pojal za choť svoji vlastní sestru Ahmose-Meritamon.


Stéla velkovezíra Ptahmose

22. října 2017 v 22:18 | Historie a extrastory |  Zajímavosti
3000 let stará stéla velkovezíra Ptahmose se vrátí zpět do Berlína! Ztracená stéla egyptského velkovezíra Ptahmose, která byla až do konce 2. světové války k vidění v německém Berlínském národním muzeu, byla letos v létě objevena v americkém Michiganu. "Kamenná deska plná hieroglyfů, stará 3000 let, měla mimořádnou historickou hodnotu. Němci ji koupili z britské soukromé sbírky," zmiňují se odborníci. Až do letošního roku se o cenném artefaktu nevědělo nic a mělo se za to, že deska byla zničená za války. V květnu ji ale nizozemský archeolog Nic Staring nečekaně objevil v muzeu v Michiganu. Brzy se zjistilo, že tam ji v roce 1945 převezl americko-nizozemský vědec Abraham Goudsmith, který ji získal ze soukromé sbírky nějakého Němce. Americké muzeum už přislíbilo, že cennou stélu vrátí zpět do Berlína, aby zde mohla být vystavena veřejnosti.


Recept - Sladká jasmínová rýže

12. října 2017 v 15:35 | Český Tarot |  Zdravotní styl
Výborný recept, zaslala paní Lenka na můj email, zde se s vámi o něj ráda podělím.


Bytosti (z) lesa

12. října 2017 v 12:44 | Český Tarot |  Moje články, postřehy, svět kolem nás
Les, co to je asi každý víme, jen mnohým z nás už dnes bohužel úplně uniká to kouzlo a sílu, kterou nám les, to přenádherné místo dává. Lesy nám neúprosně začínají před očima. Těžbou dřeva, drancováním a vypalováním lesnatých ploch, osidlováním a budováním nevzhledných betonových krabic zvané "obchoďáky", a bytové komplexy.Zazen kouzlo meditace

12. října 2017 v 9:54 | Český Tarot |  Meditace
Zazen (japonsky: 坐禅, doslova "rozjímání vsedě") je meditace typická pro adepty zenu. Nejobvyklejší pozicí pro praxi je tzv lotosový květ, tedy pozice, kdy jsou nohy zkříženy a přeloženy přes sebe, ruce jsou položeny v klíně, levá v pravé a palce jsou propojeny. Důležité je postavení páteře - musí být naprosto rovná, od kostrče až po zadní část hlavy. V pozici adept sedí naprosto nehybně, oči jsou buď zavřeny, nebo upřeny na místo asi šest metrů vzdálené. Nejdůležitější je však koncentrace mysli, pozice pouze napomáhá udržet pozornost. Ta je soustředěna do Tan Tienu (japonsky Hara), neboli energetickému centru v břichu. Myšlenky musí být zcela spoutané a mysl zároveň uvolněná, což není vůbec jednoduché.

MÝTY A LEGENDY PEVNOST BOHŮ, MYTOLOGIE VIKINGŮ

8. října 2017 v 19:09 | Český Tarot |  Báje, pohádky a pověsti
Ahoj všechny bytosti světa, jsme tu opět s dalším videem o legendách Vikingů starogermánských legend z knihy Mýty a legendy. Doufám, že se Vám moje nové video bude líbit. děkuji za shlédnutí.Co je nového v klubíku Pytel Blech

8. října 2017 v 18:55 | Český Tarot
Jak asi už mnozí víte, tak dobrovolně veškeré peníze, které získám pro dětský klubík věnuji na hry, pomůcky, knihy, na různé akce, výlety atd. Penízky slouží na provoz klubíku s dětmi ADHD/ LMD a dětským autismem, děti s nemocným pohybovým aparátem, děti s mentálním onemocněním atd. Jezdíme za zvířátky na Hipoterapii do Jeřmanic u Liberce, jezdíme na výlety a akce spojené s rehabilitací nebo odreágováním. Malujeme, tvoříme, hrajeme si a učíme se.


Milujeme Halloween

7. října 2017 v 17:22 | Český Tarot |  Moje články, postřehy, svět kolem nás
Vážený a milý přátelé, všechny bytosti světa, blíží se nám svátek Halloween, naše české Dušičky památka zesnulých popřípadě (Předvečer všech svatých), je to čas, kdy vše co bývá zakryté bude odkryté. Všechny kouzelné dny, tzv. Sabaty mají svůj úkol, nějakou úlohu, ale vždy v těchto časech se otevírá brána do světů nám jinak zavřeným.

Máte jedinečnou možnost navázat kontakt s duchy přírody, dušemi zesnulých lidí, ale je i možnost v jiných svátcích se nejvíce přiblížit například k bytostem jako jsou elfové, skřítci a víly. Halloweenský čas je plný tajemna a zvláštní pokory a úcty.


ESOTERIKA AKCE HALLOWEEN 2017

7. října 2017 v 17:22 | Český Tarot |  Věštby, výklady, rituály, magie služby
Halloween, naše české Dušičky památka zesnulých popřípadě (Předvečer všech svatých), je to čas, kdy vše co bývá zakryté bude odkryté. Všechny kouzelné dny, tzv. Sabaty mají svůj úkol, nějakou úlohu, ale vždy v těchto časech se otevírá brána do světů nám jinak zavřeným. Máte možnost navázat kontakt s duchy přírody, dušemi zesnulých lidí, ale je i možnost v jiných svátcích se nejvíce přiblížit například k bytostem jako jsou elfové, skřítci a víly. Halloweenský čas je plný tajemna a zvláštní pokory a úcty.


Motto dne z knihy Eckharta Tolla Naši Andělé strážný

5. října 2017 v 10:15 | Eckart Tolle Naši Andělé strážný |  Motta a citáty
Pes si neumí o sobě udělat mínění,
ať dobré, či špatné,
proto ne má důvo d si na něco hrát
a mít , či nemít se rád.
Ne má ego !
Učí ná s žít svobo dně
a bez po cit u vla st ní důležito sti -
je to mocné duchovní učení.