Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Duchové - Jaké to je bydlet s duchem

19. září 2017 v 15:09 | Český Tarot |  Duchové
O minulých životech, karmě, osudu píšu celkem dost a už jste se toho i dost dozvěděli a víme mnohé, ale jaké to je být "duchem" v našem světě. Zajímá Vás svět očima ducha, jaké to je vlastně nedostat se do onoho nanebevzetí viz můj článkový seriál zde pro ty co nečetli.Jak víme , tak duše naše vědomí putuje do nanebevzetí, nebo tzv. očistce, to záleží na různých věcech a okolnostech, není to vždy, že dobrák, jde hned do nebe a neřád do pekla, takhle jednoduché a přímočaré to až tak není, … Berme, ale to, že tedy odchází jinam, mimo náš hmotný svět, naší dimenzi pryč.
Co se však stane tedy s duší, která tu zůstane, uvízne, může se to opravdu stát, proč se tomu děje a co vlastně cítí taková zbloudilá duše , která nemá tělo, není tam, kde by měla hříchy od činit a není ani tam, kde by měla se uzdravit a naprogramovat si nový život.
Asi na samotný začátek, by jsme si měli říct, co to je duch. Takže velmi jednoduše vysvětlím, každý člověk, tvor žijící na Zemi má tělo, což je ochranný obal, schránka pro duši, tělo je nezbytné pro fungování ve hmotném světě, tělem se pohybujeme, rosteme, vyvíjíme se atd. A ano samozřejmě i množíme. Člověk se skládá z více části a to nejen těla, - máme jemno-hmotné tělo(obal duše) a hrubo-hmotné (fyzické tělo), podstatou je však lidská duše, je to živá substance něčeho božského, podle Kabaly a hebrejského učení se tomu říká Nefeš a Řekové tomu říkají psyché, což je nám asi bližší.
Duch není vysloveně duše, ale jsme tomu slovnímu spojení již nejblíže. Duch má v sobě otisklé ego, které je spjato s obojím jak jemno-hmotným tělem tak i tím hrubo-hmotným.
Duch
Co je to tedy Duch
Duch je vlastně otisk duše. Vzniká v případě násilného, či neočekávaného úmrtí. Duchové se snaží také dořešit některé věci, které za života nestihli. ... Ve smrti opouští duch (duše) mrtvé tělo a může se případně zjevovat pozůstalým ve snu.
Trpí duch bolestmi?
Duch nemá tělo a je vše pro něj tady složité, má však paměť a tak si pamatuje místa, pamatuje si lidi, okolnosti, situace. Není úplně pravdou, že ducha nic nebolí, když nemá tělo. Logicky se nám vkrádá to, že ho nemá co bolet. No tady Vás trochu vyvedu z míry. Pokuď zemřel člověk, třeba na nějaké vážné plicní onemocnění, zápal plic, plicní embolie atd bolí ho na prsou - na hrudi, zemřel-li člověk nějakým těžkým úrazem, třeba těžkou zlomeninou nohy, tak věřte, že ho bolí noha. Ptáte se jak je tohle možné, to přeci nemůže. No může, ona to už není bolest taková jako tady na Zemi za života, není to ani bolest nějak výrazně silná, a nesnesitelná,ale ta duše toto bolavé místo opravdu stále cítí za bolavé, nebo slabé. Je to trochu jako fantomová bolest. Lidé po amputaci nohy, mají pocit, že je noha stále bolí a třeba ve snu se jim může i zdát, že je svědí třeba chodidlo, ve snu si jej drbou a když se probudí opravdu se škrábají, ale nohu již nemají. Duše si totiž pamatuje a to dost silně. Také duch zažívá strach. Utone-li, nebo uhoří tak má strach na takové tragické místo jít. Vyhýbá se těmto situacím, třeba vodě i po smrti. Když se nad tím opravdu zamyslíte, dá Vám to smysl a snáze to pochopíte.
Pohybování ducha:
Pro ducha je třeba velmi složité se pohybovat, takže shazování věcí jak to vidíte ve filmech o poltergeistech, je pro takového ducha ve skutečnosti velmi obtížné a chce to cvik. Duch nemá tělo a tak se může spolehnout pouze na svou mysl, může pohnout předměty, ale né tak intenzivně jak to vidíte ve filmech. Takový duch se vše musí naučit, když už tady mezi nebem a zemí je. Fungovat ve světě lidí a druhou stranou je hodně těžké a frustrující. Mnozí duchové jsou tu však, ale pouze svou vlastní vinou, nebo ze svého vlastního přesvědčení. Je to asi špatný slovní termín, ale je to opravdu na nich samotných. On je tu nikdo opravdu nedrží. Jsou však často připoutáni k Zemi a lidem, nějakou pomstou, zlým chováním, nějakým zlým činem a nemyslím tím, vlastním. Může, to být sebevražda, ta je asi nejčastější příčinou, další velkou příčinou je nenaplněná láska, někdo věří v nějaký daný slib atd. Ono těch situací jak se s tát duchem je více. Já asi za největší problém považuji to, že nemohou najít svůj klid a my lidé jim to opravdu neulehčujeme a vůbec si nepřipouštíme následky. Je mnoho důvodů proč je duch vlastně duchem.
Duch ve vašem domě:
Každý jsme určitě už zažili nějaké to setkání s duchem a to třeba né zrovna příjemné. Duch Vás nezabije, ono spíš k úrazu dojde ze strany samotného člověka.
Duch chce mít klid a nechce být vyrušován. Když se přistěhujete na nějaké místo, do domu, kde se začnou dít zvláštní věci, skřípání podlahy, otevírání oken, dveří, atd. tak z největší pravděpodobností tam máte ducha. Nemusí se jednat vždy o původního obyvatele, může to být třeba duch souseda, který tam chodíval za sousedy v době života s dobrými úmysly. Je však k tomu místu poután a ten důvod může být jakýkoliv.
Jak se chovat k duchům v domě:
Duch chce mít klid a samozřejmě Vy také. Nejlepší je ducha neprovokovat a už vůbec né nějak ho vyvolávat, to byste mohli ducha opravdu rozzuřit. Duch je liný, stejně jako my živé bytosti jsme pěkný lenoši. Takže duch nechce nějak bojovat a nechce vůbec nic konat, na druhou stranu si pořád upřednostňuje Vaše obydlí za své a nárokuje si věci a místa. To chce opravdu zatrhnout. Člověk - rodina, která se do takového domu nastěhuje, by určitě neměla brát hned kramle a prchat z místa. Musíte si uvědomit, že jste do něčeho investovali a rozhodli jste se na tomto místě žít, stálo Vás to peníze, úsilí a třeba roky dřiny. Vy jste teď pánem a tečka. Dělejte věci v domě, které máte rádi, rádi posloucháte rock, pop nebo snad metal, rádi hrajete na flétnu, kytaru atd. a vašeho ducha to štve. Na to nedejte. Neděláte nic špatného. Máte právo si zvát lidi, dělat oslavy, máte právo se ve svém domě bavit. Vašeho ducha to sice bude nějaký ten měsíc štvát, ale věřte, že pak jeho naléhání, aby jste dům opustili, jeho zlobení přestane, úplně to ustane. Až tak, že Vám dokonce Váš nechtěný společník bude chybět a bude se Vám po něm stýskat. Někdy se stane, že si duch jiné místo hledat nebude a vás a vaší rodinu, nechá v klidu, zcela bez povšimnutí, dokonce se v mnoha případech stane i nejlepším kamarádem vašeho dítěte a může jej i ochraňovat v postýlce a nedá na něj dopustit, je po boku s vámi, vašimi dětmi, zvířaty, vaše děti vedle něho vyrůstají, mají ho jako imaginárního přítele celé dětství.
Kdo pak uslyší ducha, může být vaše návštěva, která k Vám třeba přijela na prázdniny. Vaši přátelé jsou vyděšený k smrti, když slyší se někoho procházet na půdě, nebo když vidí jak se samo otevře okno se záclonkou atd. Vy je pak už jen s úsměvem na tváři ujistíte, že se nic neděje, že to je jen pan Novák od vedle, že už nežije, ale chodí k Vám na návštěvu, protože v tomto domě bydlela jeho dávná láska, …
Na svého ducha pak nedáte dopustit. Dokonce Vám opravdu může být i přítelem. Nejsem úplně pro, aby se lidé moc kamarádili s duchy, protože to jim moc nenapomáhá k tomu, aby šli dál a opustili tento svět. Na druhou stranu duch Vám může klidně zachránit i život. Někdo Váš dům přepadne, bude ho chtít vykrást a nedej bože by chtěl Vám a vaší milující rodině ublížit a zabít. Věřte mi, že duch se o to postará, protože on nestrpí nějaké jiné majitele, než jste Vy. Takže už jen z tohohle důvodu o strach o vlastní obydlí ho rozzuří a takového zákeřného člověka rychle vyprovodí z domu ven.
Většinou po takto dobrých skutcích duch nakonec opravdu odchází na druhou stranu, protože pomohl, udělal něco velmi dobrého. Je celkem jedno jestli v té chvíli myslel víc na sebe a své ohrožení, že by mu po domu chodili další lidé, ale důležitý je opravdu výsledek. Zní to trochu pohádkově, ale tak to opravdu je. Nehledejme zatím nějak složité procesy. Všechno z pohádek a fantasy světů opravdu existuje, tak se toho tolik nebojme …
A co Vy máte nějaký zážitek s duchem? Napište mi klidně pod článek, podělte se semnou a z čtenáři mého blogu o svůj zážitek.

Libí se Vám můj článek? Máte třeba nějaký osobní dotaz, nebojte se a napište mi na email cesky-tarot@seznam.cz,

Vaše Dariya Iczková
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama