Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Srpen 2017

Energetický upír ve fyzickém světě zvaný Dibuk

28. srpna 2017 v 12:26 | Český Tarot |  Démonologie
Dybuk (psáno též dybbuk nebo dibbuk), v překladu "příchylnost" či "náklonnost" (hebrejsky דיבוק‎‎) je zlý duch či démon z židovských legend, který se zmocňuje jiných živých bytostí.


Co je to SATANISMUS

26. srpna 2017 v 18:06 | Český Tarot |  Satanismus
Satanismus je zastřešující termín pro různé směry, které se různými způsoby ideologicky zakládají na antikřesťanském motivu Satana (hebr. "Protivník"), tj. původně jednoho z andělů Jahveho a pokušitele člověka v židovství a zlého nepřítele člověka i Boha v křesťanství. Jednotlivé základní směry satanismu jsou různými ideologickými koncepcemi termínu satanismus jako takového a liší se jeden od druhého podle toho, jestli v nich Satan figuruje jako reálná bytost, nebo jen jako personifikace určitého životního postoje či gesta odporu, v prvém zmíněném případě pak dále dle toho, jestli je v nich Satan uctíván jako božská bytost prométheovsky hrdinského charakteru, neosobní Duch přírody, nebo jako zosobnění samotného zla, co se vyznavačů zla v extrémní koncepci satanismu týče. Mezi rámcovými směry satanismu jsou určité rozpory, kvůli kterým stoupenci jednoho směru považují ostatní směry za falešné a ten svůj za autentický, a to především z důvodu obrany vlastního směru proti směšování s těmi směry, v nichž jsou aspekty, které odmítají. Z toho důvodu je fenomén satanismu definičně problematický a nezbývá, než se v definičním rámci omezit na jediný definiční rys, který všechny jednotlivé satanistické směry či koncepce satanismu spojuje - terminologicky určující antikřesťanský motiv Satana.Čištění zatížené karmy - Výlety do minulosti

26. srpna 2017 v 17:18 | Český Tarot |  Moje články, postřehy, svět kolem nás
Hodně čtu knihy, prakticky od samého mého dětství se věnuji magii, esoterice a hermetice.Tyto věci - tento zájem u mě už jako u dítěte byl prostě uvnitř mě samotné. Vždy jsem se zajímala o makrokosmos, mikrokosmos aniž bych vůbec znala různé esoterické termíny. Jako dítě jsem měla různé vize, bohužel tedy jsem velmi snadno upadala do tranzu a viděla jsem ty temnější síly, ale zase na druhou stranu co je to temnota? Bez temnoty by nebylo světla, bez zla by nebylo dobra. Vše je tu v dualitě. Dnes už mi magie strach nenahání ( netvrdím, že jsme se zbavila úplně strachu), ale strach v magickém světě, což vlastně samotná země je (není jiné planety, galaxie či vůbec místa v celém vesmíru, které by bylo tolik magické)
Jako dítě jsme viděla duchy, temné sily , které za mnou jako za malou holčičkou chodili, byla jsem na smrt vyděšená a tak moc jsme si přála, aby vše co vidám nejen ve snech , aby odešlo. Klid nastal až kolem 11 roku zhruba do 17 - 18 let, pak to zase narostlo, ale už jsme se možná méně bála, ale až teď kolem 40 roku svého života, vnímám všechno kolem jinak. Vidím sama sebe několikrát ve snech a snažím se svému já tam stát jako ochranný štít. Což můžete dělat i Vy sami.Gotická subkultura

26. srpna 2017 v 16:26 | Český Tarot |  Gothic scéna
Gotické hnutí (anglicky gothic/goth) nebo správněji gotická subkultura či gotická scéna je hudební subkultura, která vzešla na začátku 80. let z punkové a postpunkové scény. Alfou a omegou této subkultury je životní filozofie a láska k temnému umění,která se reflektuje do hudby, charakterizuje ji však mimo jiné i specifická image, oblékání, výrazné líčení a podobně.


Magdalénské útulky - prádelny a padlé ženy

20. srpna 2017 v 14:48 | Český Tarot |  Zajímavosti
Magdaleniny prádelny nebo také azylové domy byly domovy pro "padlé ženy", založené v 19. století ve Spojeném království a Irsku. Nejčastěji byly provozovány římskokatolickými kongregacemi. Odhaduje se, že během 150 leté historie těchto institucí do nich bylo na neplacenou práci přijato více než 30 000 žen, často proti jejich vůli. Poslední Magdalenina prádelna byla v Irsku uzavřena 25. září 1996. V únoru 2013 irský premiér Enda Kenny vyjádřil lítost nad minulostí žen, které v Magdaleniných prádelnách trpěly násilím a zneužíváním. Tyto instituce podle něj reprezentují "kruté a nekompromisní časy Irska"Nejznámější lodě Vikingů - Drakkar

20. srpna 2017 v 14:16 | Český Tarot |  Zajímavosti
Drakkar byla rychlá vikingská dlouhá námořní a říční loď. V češtině tento termín splývá se správnějším langskip (podle severského langskippet - "dlouhá loď"). Termín drakkar podle námořních historiků přísluší správně pouze největším válečným lodím, kdežto válečné lodě běžné velikosti se nazýají langskip. V následujícím článku je jednotně používáno pojmu drakkar. Drakkar je jednořadá válečná veslice se sklopným stěžněm a velkou příčnou ráhnovou plachtou, zaoblenou přídí i zádí, ovládaná kormidelním veslem. Nejčastější délka lodě byla 30 až 40 metrů, i když jsou známy menší i ještě delší. Šířka trupu odpovídala zhruba šestině délky. Drakkar se vyznačoval snadnou ovladatelností, rychlostí a odolností proti nepřízni počasí, díky nízkému ponoru mohl přistávat i na mělčinách či plout řekou; proti proudu Volchova se Varjagové dostávali dál na východ Evropy. Drakkar znamená dračí loď, pojmenován byl podle dračí hlavy, kterou měl zdobenou příď; loď s hlavou hadí se nazývá snekkar. Podle drakkaru byl pak pojmenován československý časopis Drakkar o hrách na hrdiny a souvisejících tématech.


Osobnosti hermetiky, magie a okultismu - Helena Blavatská

20. srpna 2017 v 13:56 | Český Tarot |  Hermetismus
Helena Petrovna Blavatská, nebo Jelena Petrovna Blavatská, za svobodna Helena Petrovna von Hahn-Rottenstern, známá jako "Madame Blavatská" (12. srpen, 1831, Jekatěrinoslav, Novorusko, Ruské impérium - 8. květen 1891, Londýn, Velká Británie) byla významná osobnost duchovního života poloviny a konce 19. století a zakladatelka Theosofické společnosti.


Nebeský pohřeb v Tibetu a jiné druhy bizardních pohřbů z orientálních zemí - článek 15 +

20. srpna 2017 v 12:56 | https://xman.idnes.cz |  Zajímavosti
Místní kuchyně, přírodní krásy, historické památky… Kritéria pro výběr cíle vaší cesty však mohou být daleko pestřejší. Co třeba způsob pohřbívání? Narazíte na svérázné mumifikování, zavěšování rakví vysoko na skály i rituál, ze kterého mají radost zejména supi.


Legenda zvaná Banshee - Víla smrti

20. srpna 2017 v 12:34 | Český Tarot |  Bájné bytosti a tvorové
Banshee (v irštině bean sí nebo bean-sidhe, skotsky bean shìth, v českém přepisu též bánší - volně přeloženo jako žena z kopců), též známá jako víla smrti, je irská a skotská mytologická bytost, která se projevuje táhlým zoufalým kvílením a pláčem, jímž zvěstuje smrt některého z členů rodiny. Podle pověstí má každá důležitá rodina v Irsku svou vlastní banshee a významným šlechtickým rodinám se také zjevuje nejčastěji, ovšem občas ji mohou spatřit i obyčejní lidé. Pokud má zemřít mimořádně důležitá osobnost, může se sejít i více banshee na jednom místě.


Kult předků - Manismus

20. srpna 2017 v 12:20 | Český Tarot |  Hermetismus
Kult předků (neboli manismus) je forma náboženství, jejímž základem je uctívání zemřelých předků. Kult předků se objevuje u mnoha společenství, která věří v posmrtný život. Tito lidé také často věří, že jejich zemřelí příbuzní mohou do jejich života zasahovat. Chtějí si je naklonit a přimět je, aby nezasahovali do jejich života negativním způsobem. Začnou jim proto prokazovat různými způsoby úctu (přinášením obětin apod), čímž kult předků vzniká. Uctívání předků se nemusí vztahovat jen na přímé příbuzné, ale může se týkat i zemřelých daného kmene. Zvláštní úcta bývá prokazována zemřelým, kteří se za svého života těšili výsadnímu nebo důležitějšímu postavení než většina jiných členů daného společenství.
Předpísemní lidé běžně věřili v posmrtný život. Věřili také, že jejich zemřelí předci mohou jejich život podle libosti ovlivňovat a měnit. Aby zabránili jejich negativním vlivům, začali jim přinášet oběti a dary. Pomocí rituálů si zajišťovali jejich přízeň. Tak došlo k postupnému zbožštění zemřelých a vzniku náboženství.


Eragon kniha - Kniha pro milovníky draků

20. srpna 2017 v 10:41 | Český Tarot |  Knížky a knižní recenze
Eragon je fantasy román Christophera Paoliniho, první díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců. Vypráví o mladíkovi Eragonovi, který nalezne kouzelný kámen, z něhož se vyklube dračí mládě a jeho obyčejný život se převrátí naruby ze dne na den. Je nucen převzít odpovědnost za osud království, v němž vládne zlý a krutý král Galbatorix. Vypravuje se na cestu se svým učitelem Bromem a zažívá spoustu dobrodružství. V prvé řadě hodlá vystopovat Ra'zaky (královy posluhovače), kteří zabili jeho strýce - vychovatele - a v neposlední řadě ochránit obyvatele tolik sužované země. Eragon má však před sebou dlouhou cestu, neboť jeho dosavadní schopnosti nejsou ještě tak velké, aby mohl vzdorovat takto silným nepřátelům. Přestože autor nepřinesl do žánru fantasy žádný nový zásadní prvek a pro dějová schémata i postavy a rasy našel inspiraci u jiných autorů (Tolkienův "Pán prstenů", "Hvězdné války" G. Lucase), jde o dílo pozoruhodně propracované, zejména s přihlédnutím k věku autora, který Eragona začal psát již v 15 letech.


Gnómové nebo-li trpaslíci

20. srpna 2017 v 10:15 | Český Tarot |  Bájné bytosti a tvorové
Gnómové jsou mýtické bytosti vyznačující se malým vzrůstem a spřízněností se zemí. Jejich pojetí se nicméně značně liší v pohádkách, magii či fantasy literatuře. V moderní popkultuře často splývají s trpaslíky.


Moudrost z knihy Napoleona Hilla - Myšlení k bohatstvím

16. srpna 2017 v 17:39 | Český Tarot |  Zákon přitažlivosti
Moudrost z knihy Napoleona Hilla - Myšlení k bohatstvím

"život je šachovnice a vaším protihráčem je čas. Pokud před tahem váháte nebo nedokážete rychle táhnout, vaše figurky budou časem smeteny z desky. Hrajete proti partnerovi, který nebude tolerovat nerozhodnost!" Dříve jste mohli mít logickou omluvu, proč jste si od života nevynutili to, co si žádáte. Tato výmluva už neplatí, protože máte v rukou Univerzální klíč, který odmyká dveře k nepřebernému bohatství života. Tento Univerzální klíč je neviditelný, ale má velkou moc! Jeho pomocí můžete ve vlastní mysli vzbudit palčivou touhu po konkrétní formě bohatství.


Lao -c - Cesta

16. srpna 2017 v 14:35 | Český Tarot |  Zákon přitažlivosti
"Kdo následuje cestu, splyne s cestou v jedno; kdo je ctnostný,
splyne v jedno se ctností; kdo ji ztratí, splyne v jedno se ztrátou."

Lao-c'


Vnitřní vedení a vibrace. Zákon přitažlivosti

16. srpna 2017 v 14:30 | Český Tarot |  Zákon přitažlivosti
"Mnoho lidí zapomíná na zákony vibrací a přehlíží svůj vlastní systém vnitřního vedení. Snaží se zařídit, aby jejich život fungoval, tím, že se snaží ovládat vnější okolnosti a podmínky. Snaha ovládat však není tou pravou cestou, což je také důvod, proč je pro vás tak námahavá a frustrující. Vždy totiž budou existovat okolnosti a podmínky, které ovládat nemůžete, protože není vaším úkolem ani vaším právem, ani není ve vašich schopnostech řídit, co kdo ve vašem okolí má nebo nemá zažívat. Jejich životy jsou JEJICH životy.

Oni sami je musí utvářet a vést. Proto sem chodí stále více energií, které se zhmotňují do takových forem, abyste nebyli schopni je ovládat a řídit a abyste se naučili nechávat je být svobodnými. A i vás pak učí volit si vlastní svobodu a stavět ji nad souhlas druhých nebo jejich snahu ovládat vás." - Esther Hicks


Zákon přitažlivosti - Učení Abrhámovo, měj co chceš

16. srpna 2017 v 14:04 | Zákon přitažlivosti - Esther a Jerry Hicks |  Zákon přitažlivosti
Zde je slíbený postup: každý den budete provádět druh tvůrčího cvičení - ne dlouho - 15 minut je dostatečný časový interval, nejvýše 20 minut. Toto cvičení se nemusí odehrávat každý den na stejném místě, ale je dobré najít si kout, kde nebudete rozptylováni nebo vyrušováni. Nejedná se o vstoupení do změněného stavu vědomí; není to stav meditace. Je to stav rozjímání nad tím, co si přejete, stav rozjímání tak čistého, aby vnitřní bytost nabídla emoci na potvrzení souladu. Než s procesem začnete, je důležité, abyste byli šťastni, protože když budete nespokojení nebo lhostejní, pak vaše práce nebude mít velký význam a vy nebudete mít přitažlivou sílu. Když říkáme "šťastní", nemáme na mysli nadšení, při kterém skáčete do stropu. Máme na mysli povznesenou bezstarostnou náladu, pocit, že všechno je v pořádku. Proto doporučujeme dělat cokoli, co vás učiní spokojenými. To je pro každého z vás odlišné. U Esther představuje rychlý způsob navození povznesené radostné nálady poslech hudby - ale nepůsobí každý druh hudby, dokonce ani ne pokaždé stejná hudba. Některým z vás pomůže domácí zvířecí mazlíček nebo blízkost tekoucí vody. Jakmile se budete nacházet v dobré náladě, posaďte se - a cvičení může začít. Vaším úkolem při cvičení je vstřebání informací, které jste během života získali (komunikací s ostatními a pohybem ve fyzickém prostředí). Vaší prací je spojit informace v takový obraz sebe sama, jaký se vám bude líbit a potěší vás.


Hvězdné děti, Indigové a i ty ostatní

14. srpna 2017 v 9:50 | Český Tarot |  Andělé a duchovní bytosti
Indigové, Křišťálové a Duhové děti - tyto pojmy již nejsou dnes nijak neznámé, i když nejznámější jsou Indigové děti. Dohromady se Indigovým, Křišťálovým a Duhovým dětem říká Hvězdné děti. Je to proto, protože jejich kořeny pochází z různých koutů Vesmíru. Všechny mají na Zemi úkol, tedy zbořit starý systém, včetně dogmat, umělých tradic, negativního myšlení a nastolit nový systém, který bude založen na lásce a míru. Toto je jen ve zkratce popsán jejich úkol, ale ve skutečnosti je jejich úkol širší. Hvězdné děti neovlivňují jen jedince či rodinu, ale celou planetu. Bohužel ještě pořád bývají tyto děti velmi špatně pochopeny a nedostává se jim té podpory, kterou tak potřebují. Ze strany rodičů je to proto, protože neví, co si mají počít. Starý a neužitečný školský systém a úřednické tabulky často klasifikují děti jako problémové, hyperaktivní, nekomunikativní apod. S tímto zaškatulkováním mají nejčastěji problém Indigové děti. Jsou to svéhlaví bojovníci Světla a nedají se nikým a ničím ovlivnit.


Tajemství jižního písku

13. srpna 2017 v 21:08 | Český Tarot |  Moje povídky
Mám moc ráda Egypt a vše kolem starověkého Egypta. Napsala jsem malou povídku a chtěla bych vědět Váš názor zda bych měla v této povídce dále pokračovat.

Příběh:


Celý příběh se odehrává ve smýšleném fantasy světě ze starých egyptských časů, kde vládli faraóni, ožívali bohové starověkého Egypta a žili i záhadné monstra a bytosti.

Děj: Příběh nás přivede do chudé městské čtvrti, k malému zlodějíčkovi Tutovi, který si právě zachránil život svojí hbitostí a důvtipem. Tuto utíká z malého městečka, které napadli písečný draci. Písečný draci je skupina válečníků nájezdníků z daleké pouště, kteří přepadávají města, karavany, drancují a ničí vše kam příjdou a co vidí. Malý Tutu byl vychováván strýčkem - mužem, který chlapce nalezl u močálu u břehu velkého Nilu. Chlapce si osvojil, vzal k sobě na karavanu a chlapce vychovával. Jednou však jeho karavana byla přepadena právě písečnými draky, … Malý Tutu zůstal sám a musel se naučit přežít a nejsnadnějším způsobem bylo krást. Na druhé straně v paláci plného zlata, drahých koberců, tkanin, jídla a různých pochutin byla princezna Kissa.Totémové zvíře - Nalezení vnitřního pomocníka z říše zvířat

12. srpna 2017 v 19:30 | Český Tarot |  Šamanismus
Již v dávných dobách byli lidé přesvědčeni, že každý člověk má svého ochránce. Představovali si ho ve zvířecí podobě. Můžeme tedy o tomto ochránci mluvit jako o silovém, totemovém či symbolickém zvířeti. Tyto silové zvířata se naším předkům zjevovali při meditacích nebo ve snech. Vážili si jich a viděli v nich velkou ochrannou moc, která je opatruje během jejich života.


Jak správně meditovat - Meditace podle Edgara Cayceho část 1

12. srpna 2017 v 19:10 | Edgard Cayse |  Meditace
Rezervujt si vhodné místo. Na počátku bude snazší meditovat vždy na stejném místě, neboť vaše podvědomí se tak snadněji patřičně naladí. Posaďte se nebo si lehněte. V duchu si opakujte některou z výše uvedených modliteb. Možná, že namítnete, že vám oněch 15 minut nestačí k tomu, abyste vůbec začali.