Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Masakr na hoře mrtvých - Velká záhada z ruské výpravy

7. června 2017 v 14:29 | Český Tarot |  Záhady a nevysvětlitelné úkazy
Příběh tajemného úmrtí skupiny turistů pod vedením Igora Djatlova začal v lednu 1959. Tehdy se deset lidí rozhodlo přejít část severního Uralu - sever Sverdlovské oblasti. Cílem byl průchod úseku hřbetu Pojasovyj kámen, s výstupem na hory Otorten a Ojko-Čakur. Nikdo z nich nedbal varování místních obyvatel, že se jedná o nebezpečné místo, kterému by se měli vyhnout.


Na konci ledna 1959 vyrazili a hned na začátku se objevily problémy. Jeden z členů výpravy měl velké zdravotní problémy a další cestu by nezvládl. Jmenoval se Jurij Judin a v době, kdy se vracel do vesnice netušil, že bude jediným přeživším... Výprava dorazila 31. ledna 1959 na místo, kde měl začít výstup na horu. Část potravin uložili v lesnatém údolí a chtěli je využít při zpáteční cestě. O den později se zhoršilo počasí, proto výprava v hlubokém sněhu na úpatí hory Cholatčachl (Hora mrtvých) postavila stany. O pár hodin později všichni její členové zemřeli.


Na návrat turistické výpravy se čekalo do 12.února, kdy měli její členové telegramem oznámit výsledky svého výstupu. Když se nikdo z výpravy neobjevil, bylo vyhlášeno pátrání. 25. února 1959 našli záchranáři stany zpola zasypané sněhem, na několika místech rozřezané. Boty, peníze, doklady a teplé oblečení byly nalezeny, ale ve stanech nikdo nebyl.
...

celý článek zde


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama