Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Lidé na Zemi mají jeden hlavní úkol a tím je BÝT ...

26. prosince 2016 v 21:44 | Český Tarot |  Moje články, postřehy, svět kolem nás
Lidé se stále trápí nad něčím co možná ani pro smysl jejich bytí zde na Zemi nemá moc velký význam. Trápí se ve vztahu, který je o ničem a nic jim nedává, trápí se a bolí je a přesto dobrovolně v něm setrvávají a pak si stěžují, na toho či ono, že někdo má lepší život, lepšího partnera, lepší rodinu, lepší sousedy, lepší práci atd.
Dobrovolně trpí a nechají se trápit od okolí, ale okolí reaguje pouze tak, jaký jim sám hostitel nabídne potravu k přežití. I ty nejzhoubnější bakterie přežívají a žijí na půdě, která jim je dána, kterou jsou živi.


Člověk zde na planetě pořád hledá nějaký těžký manuál jak žít a má strach udělat chybu, aby si o něm někdo něco špatného nepovídal.
Nežije život svůj, ale druhých a živí tím jejich půdu, jejich energii a sám pro sebe netvoří úrodnou půdu pro svůj život, který může být opravdu báječným životem, … báječným bytím plných splnění přání.
Žít život bez utrpení lze. To, že někdo má těžší úkoly a má jisté zkoušky v životě, které si sám napsal do tohoto svého hmotného života však z něj nedělá i hned roli trpitele. Ano jsou různé zvraty a životní tragédie, těžké nemoce v rodině a i úmrtí,ale ano takový život je, je tvrdý, ale nikdy né nespravedlivý. Některé věci zde můžeme vyřešit, některé se nám řeší hůře, ale nemusíme si věci ještě více obtěžkat tím, že na sebe necháme nabalovat negativní energie a komické těžkosti ostatních lidí.Člověk má jediný úkol a tím je tedy Být. Člověk má neomezené množství a volnou ruku, možná kdybychom se tolik stále nestarali, co na to řekne okolí, nebo nedělali před partnery ze sebe něco víc než jsme, byli by jsme šťastnější. O tom, že hrozně všichni propadáme konzumní společnosti snad ani psát nemusím ….
Štěstí začíná tam, kde mu dáte tu zdravou půdu na přežití. Nestarejte se o druhé, neomezujte druhé, neomezujte sami sebe, mějte rádi a milujte ostatní stejně jako kdyby se jednalo o vaší osobu samotnou. Ve starém zákoně bylo tzv. desatero, od toho se později upustilo a zbylo jen samotné a důležité Miluj bližního svého,…od toho pak už vše vychází - Miluj všechny a nepokradeš, nezabiješ, nesesmilníš, nebudeš podléhat lakotě, lenosti atd atd.


Pořád přemýšlíme nad tím jestli soused nemá lepší to a to, jestli naše děti nás dobře reprezentují a jejich sny nevnímáme, nevidíme a vidět nechceme, protože my v té své nabubřelé masce vidět nechceme. Protože si myslíme, že by nebyli šťastni, ale přitom je to jen o tom, aby si o nás lidé něco neříkali, a to štěstí našich dětí či blízkých nám je jedno, jen se to za to lépe schová.Omezujeme druhé a pak se divíme , že někdo omezuje nás. Pořád chceme víc a nikdy nejsme spokojení. Spíše jsme spokojení, když druhý má méně …
Neumíme se chovat k sobě, natož k druhým a zvířatům už často vůbec ne.Jsme opravdu tak špatní? Co je za tou naší zlobou?
Víte pořád to říkám a budu se opakovat i v tomto svém malém článku, že nevěřím, že lidé jsou jen zrůdy … Víte ta naše jistá nenávist, boj, nechuť a nenávist vychází z velkého hladu a hladovění. Hladovění po lásce. My hledáme po x staletí lásku, takovou tu vesmírnou, vše objímající, kterou jsme kdysi dávno ztratili. S pocitem, že nám byla vzata náruč domova, cítíme to po x staletí, generací a našeho celého bytí zde na Zemi …Jenže my jí neztratili, a ani nám jí nikdo nevzal. Žijeme zde na Zemi dobrovolně, byla to naše volba, z " ráje" od otce od Boha jsme odešli my, On to nebyl, kdo nás vyhnal, i když se zlobil. Nechal nám naší svobodnou vůli. Jako každý rodič se na nás zlobil, když viděl, své dvě nedozrálé děti odcházet. Člověk ve vzteku řekne cokoliv a někdy i Bůh reaguje tak jak reaguje, ale on nás miluje stále dodnes a možná ještě více než předtím. Jen my stále žijeme v pocitu hledání té opravdovosti, v té celistvosti a tady to nejde, neumíme to a není nám to dáno. Není, ale jen prot, že tomu nedáme volnou ruku, že se stále za něčím ženeme a že na vše tlačíme a ženeme kupředu.
Zkusme zavřít oči, vyslat naše skutečná přání, usmát se a nechat to jednou na Bohu - Vesmíru - Universu …

Pak příjde i láska, ta láska, kterou my tak chceme …Nic nám nebylo vztato, ani jsme nic neztratili. Bůh nás stále miluje a stále na nás dohlíží. Jeho božská láska je všude. Bohem jsme sobě a Bohem pro druhé. Máme ruce co umí pohladit a nejen člověka, můžeme pohladit květinu, stromy, a zvířata. Můžeme tvořit a budovat. Máme sny, plány a vize. Máme i intuici.


(Pamatujete, když jsme byli malé děti a hrály si na pískovišti, stavěly hrady a nebo stavěly ze sněhu sněhuláky a sněhové bungry, povídaly jsme si s kytkami atd my si nehrály, nevěděli jsme rozdíl mezi hrou a skutečností. pro nás to byl skutečný a opravdový svět .... Hrad z písku pro nás byl opravdovým hradem a nedobitnou pevností, rostlinky natrhané v košíčku byli kouzelné a kdo na ně šáhl měl čarovnou moc, měly jsme neviditelné kamarády, milovaly jsme a žily jsme.


ztratili jsme opravdovost života, ... Ten, kdo věří dodnes na víly, Anděly tak je ihned za blázna, ale kdo víc žije, kdo je víc šťatsnější. Kde víme , kde jsou hranice hry a pravdy.

Můžeme dokázat tolik věcí .... !!! Neživme strachem, záští, nenávistí nízké pudy, energie.

Možná jsem občas za blázna a občas shcytám za své články i tzv bídu, že věřím na víly, upíry, vlkodlaky atd je mi 37 let, ale je to můj život a dělá mně šťastnou, nebudu se chtít měnit. Vím, že jsme stále naivní ještě přes svůj zralí věk, ale je to můj život a ten mně naplňuje. Život je BÁJEČNÝ a každý může mít báječný život, jen musí chtít dělat věci, které chce on sáma věřit v ně srdcem ...:-)

Dariya Iczkova - cesky-tarot@seznam.cz
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 eva eva | E-mail | 26. prosince 2016 v 22:23 | Reagovat

skutečná pravda co zde píšete, ale je těžké v konzumní společnosti žít a ještě těžší naučit se odpouštět ..zkuste o tom něco napsat. e

2 Renáta Renáta | 1. června 2017 v 12:59 | Reagovat

Je to krásně popsané.s naším bytím je potom lehké zvládat konzumní život ,zkoužky,různé náročné situace a také si bytí dokáže užít radostí která může přetrvávat.s Láskou Ren

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama