Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Základy magie - 4 základní magické prvky

5. listopadu 2016 v 16:00 | Český Tarot |  Magie
Oheň, Voda, Vzduch, Země, živly a jejich čarodějové. Kdo jsou tito lidé? Rozhodně to nejsou postavičky z kreslených seriálů, filmů nebo her. Jsou to čarodějové s magickou mocí pracující s konkrétním živlem. Jejich svět je čarovnou směsí lidového umění, bájí a každodenní skutečnosti a síla jejich magie je pro mnohé ohromující. Voda umí uhasit oheň, ale vypařuje se ve slunci, které je zástupcem ohně v přírodě. Voda se odpařuje skrze vzduch a vrací se zpět do země jako déšť. Každý z živlů je různými způsoby spojen s ostatními.

Psychologicky je čtveřice živlů spojená s archetypovou čtverností. Ta je člověku vrozena. Můžeme hledat a hádat, co zde bylo dříve, jestli symbol kříže, čtyři světové strany nebo čtyři živly. Vždy dojdeme nakonec k názoru, že podstatou je samostatná čtveřice. Ta může být definována jako celost. Tato čtveřice živlů je základem všeho bytí, právě živly jsou 4 nožky pomyslné židličky magie. Je však nutno zdůraznit ještě 5 prvek Eter, neboli ducha.
Středem kříže je bod, který může být vyzdvižen. Tím vzniká pyramida, symbol vědění, jež má svojí oporu ve čtyřech bodech stojících v hmotném světě, ačkoliv samo leží vysoko nad ním. Toto vědění se sice řadí mezi tyto 4 elementy, ale není možno ho s nimi srovnavat, jedná se o vyšší moc, která udržuje živly v harmonické rovnováze.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama