Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Svět se žene do záhuby?

13. října 2016 v 13:41 | Český Tarot |  Moje články, postřehy, svět kolem nás
Na internetu můžete shlédnout mnoho pěkných a zajímavých videí, kde se mluví o tom jak vlastně svět se žene do záhuby, jak ničíme vše kolem, jak naše děti nebudou moci dýchat kyslík, jak se rozpouštějí ledovce, jak hynou deštné pralesy atd atd atd. Všichni o tom víme. Je tedy, ale nějaká spása, pro lidstvo? Opravdu je svět - naše planeta na tom tak hrozně?Já si to zase až tak nemyslím ... Jsem třeba přesvědčena, že pro planetu lidi se snaží pro svou domovinu dělat celkem dost. Jenže bohužel třeba vývoj jaderných zbraní obyčejný Pepa Novák ze Lhoty nezastaví, i když bude věřit v Boha, bude si říkat zázračné afirmace a bude jezdit meditovat do přírody a uklízet odpadky z lesa a třídit odpad, žena mu doma navaří pouze biopotraviny bez éček a barviv a jiných chemických sajrajtů. Dokonce tomu svému Pepovi nedá ani maso, ve víře, že aspoň zachránili nějaký ten život nebohých kuřat, kraviček a prasátek .... Víte tohle ale asi taky není úplně zdravý přístup. Já třeba jsem Vegetarián, ale pouze z důvodu, že nikdy ani jako malé holce mi maso prostě moc do papuly nešlo a nechutná mi. Samozřejmě je tak trochu i přesvědčení, že co má oči, by člověk jíst neměl, ale rozhodně to nemám dané nějakým "módním" stylem, že teď je to prostě v módě být Vegan a ekologický terorista a chránit veškerou zvěř v králikárnách a sepisovat kdejakou petici ...

Jestliže chceme chránit to nejdražší co máme a tím je domov -Náš domov - naše planeta. Měly bychom začít možná zcela jinde, než jen doma třídit odpad a nežrat maso. ( Jo napsala jsem nežrat ... :-) ... Myslím si, že vyléčit planetu Zemi je těžký úkol, ale né nemožný a rozhodně nespočívá pouze v třídění odpadu a ochrany přírody jako takové. Jak víme snad všichni tak vše co tu je a jsme to i my pochází ze zdroje - Zdroj Vesmír - Velký třesk, Boží láska - Bůh, na názvu nesejde, jsme tu prostě a to je důležité a tím zdrojem je láska . A jestliže chceme, aby naše děti, naše další rody a další lidé - duše měli kde žít, vychovávat, plodit, vytvářet měli bychom začít tam uvnitř, to co nám bylo dané při samotném zrodu a s čeho jsme vlastně vznikli, z čeho vznikl život. S energie a ta energie byla láska, boží láska. Možná kdybychom jednoho dne se už prostě vykašlali, kdo co a kde komu patří, přestali se hnát slepě za mocí a penězi - což je stejně jen tady na Zemi ve hmotě, tak bychom byli šťastnější a je zde velká a myslím dost velká reálná šance jak právě zachránit planetu. Jen si to vemte, kdyby se neválčilo a nevypouštěli by se různé jedy, nevytvářeli by se šílené atomové zbraně, zbytečně nelikvidovali océany, neničili a nevypalovali místa na Zemi, pro novou půdu a nebo nesmyslné stavby, bylo by toho více pro ostatní, více možností, více nesobeckých činů, příroda a Zem by nám to tisíckrát vrátila. Všechno si děláme sami, svým sobeckým jednáním, jen mít pro sebe, vlastnit. Nikdy nemáme dost.


Já vím zní to, jako klišé, ale myslím si, že v jádru určitě pravdu mám, nestačí prostě jen šetřit přírodu jako takovou, to nestačí, musíme prostě začít tam co nám bylo dáno do myšlení, srdce a to je láska, jen láska je možná uzdravit. Tak silný to je lék. Vím, že je to těžké, nesmírně. Jenže aspoň s tím můžu začít ve své hlavě a to třeba tím, že nebudu žít v nenávisti a xenofobním myšlení a budu proti tomu a tomu, jen že má jinou víru, jinou barvu pleti atd. Chápu, že třeba ten dotyčný nebude stejného názoru, třeba nebude toho stejného názoru celá skupina lidí, ba dokonce národy, ale vždy se najde někdo, kdo bude mít stejné myšlení, ač třeba naivní jako já, ale i to je jeden veliký úspěch a když těch pár lidí, co to myslí asi jako já, bude víc tím je větší šance ochránit naší Zemi, náš domov, proti válkám.
Je to velmi lehce napsáno, naivně ... ale nehledejme pořád složité procesy, už jen jiným myšlením můžeme pomoci lidem. všechno není jen o hrdinských činech se samopalem v ruce. Já doufám, že můj článek pochopíte, to jádro, co jsem vlastně článkem chtěla říct - sdělit.

Mám asi dost sluníčkářský pohled ale myslím si, že aspoň tak nějak to je, mělo by být a mohlo by být aspoň z části tedy. Vše samozřejmě v rozumné míře, takže bych nerada, aby někdo se toho chytl a hned myslel, že je moc super pro planetu, když si stoupnu k hranicím s papírovou cedulí Welcome ... Free hugs atd. Jen selský rozum mi říká, že rozhodně s nenávistí a xenofobií a bojem za vše, protivšemu atd něco vyhraji. Nevyhraji, jen ztratím.Jestli někdo je schopen ochránit naší zemi, náš domov a život tak to můžeme být pouze My a nikdo jiný. Jestli chceme vyhrát v boji o život matky země, naší planety domoviny, je důležité hlavně jediné nezasévat semínka boje. Jsou to jednoduché počty, Semínka boje, moci a vlastní důležitosti způsobí jen nenávist, války, boje, krev a smrt.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Robert Robert | 13. října 2016 v 14:38 | Reagovat

Já si myslím, že u spoustu lidí jako i u mě to není o nějakém trendu nebo módní vlně. Nejíst maso nebo omezit konzumaci masa je za mě signál, že nezavírám oči před tím, kde se to maso bere, že mě zajímá u uvědomuju si, že zvířata, které jsou živí tvorové stejně jako my, přežívají a trpí v katastrofálních podmínkách ve "velkovýrobnách". Když vidíme násilí, vraždy a týrání lidí, tak to označíme za nelidské a zrůdné a jednoznačně víme, že tohle by se dít nemělo. Ale když se to samé děje u zvířat, tak před tím zavíráme oči. Na oběd si dáme v hezké restauraci výborný kuřecí řízeček s opekanými brambůrky a domácím dipem... Jednoduché.

2 Viki Viki | Web | 14. října 2016 v 18:15 | Reagovat

Děláme si to sami, svět jednou skončí....vinou člověka!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama