Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

O duchovním růstu (půstu)

21. října 2016 v 19:53 | Český Tarot |  Moje články, postřehy, svět kolem nás
Každý poslední dva tři roky chce děsně moc duchovně růst, zajímá se o Bibli, nejí maso a nebo jí zásadně pouze Bio potraviny nebo chodí na různé "duchovní" přednášky a každý den se dívá na film The Secret. Myslím si, že tohle je kravina a brzo s tohodle s cvoknete, to mi věřte. Co to je vlastně žít duchovním životem? Musíte být vegetarián, abyste mohl psát někam do internetového facebookového fóra jinak Vás vyloučí za to, že jste si dal k obědu kachnu ze zelím? Tak to jste buď na blbých stránkách o duchovním růstu a nebo sami jste nepochopili smysl "duchovního" růstu. Duchovní růst by se totiž neměl stát duchovním půstem, co se týká odpírání si jídla, nějakých normálních zvyků, nebo snad dokonce sexuálního života. Dokonce znám i ženy z privátů co se živí tím nejstarším řemeslem na světě a přesto mají v sobě kolikrát Boha víc, než někdo, kdo chodí denně do kostela se zapálenou svíčkou.
Duchovní růst by měla být většinou taková jistá akce změny, kterou jste už dlouho hledali a cítili jste jí v sobě, jako nutnou změnu něčeho nevyhovujícího a nebo se ve Vás mohou probudit věci potlačené z dětství a naopak, či i zárověň. Každopádně akce by měla být nenásilná, měla by vycházet z vás samotných a nebrat to jako jistý módní trend. Není správné myslím stát se ze dne na den vegetariánem jen proto, že chci zachránit planetu Zemi a zvířátka protože se o tom všude píše. Takhle by to asi fungovat úplně nemělo. Navíc poslední dobou mi příjde, že to je spíše jistá póza. Já jsem třeba vegetarián, a už jsem to psala ve více svých článcích, že já jako vegetarián bohužel čas od času musím třeba jíst játra, jelikož trpím krevním onemocněním a jsem chudokrevná a brala jsem na to léky skoro 14 let. Takže ono úplně se vzdát masa bohužel nemohu. Jako další věcí mi docela vadí či irituje domněnka, že každý chce žít na vesnici a žít jakým si new životem pouze ve spojitosti s přírodou a jíst pomalu jen snad bobule a kořínky. Protože jen tak je to správné. Tak to tedy haha dovolte mi, abych se zasmála :D jestliže si myslíte, že venkov je jen o pěstování bio mrkvičky a brambůrek jste vedle jak jedle. Ba naopak s porážkami zvířat se tam setkáte z 90 procent obyvatelstva dané vesnice. Každý druhý má krávu, králika, kozu, nebo aspoň slepice a věřte mi, že je nemají pro okrasu. Prase se vykrmí a prostě zabije a sežere a pak s jde třeba v neděli na svatou mši v kostele a ani farář, není vegetarián to mi věřte.


Dědeček na kterého moc ráda vzpomínám ( ten kdo sleduje můj blog mé články, ví, že jsem byla skoro celé děství hodně u dědečka) ... Dědeček byl velmi pobožný muž, moje celá rodina žila v tvrdě katolické víře a to mi věřte, že tohle je daleko horší jak nějaký Islám, kdo nezažil nepochopí a kdo pochopil tvrdost církevních fanatiků tak ví o čem mluvím. Muslím proti tomu je beránek. Dědeček však byl jiný, řekla bych, že on byl spíše v podstatě do toho šamanismu, taky byl černá ovce rodiny. Dědeček věřil pouze matce přírodě v Gaju. věřil v zákony vesmíru, i když to takto nenazýval, byl a žilv souladu s přírodou. Dával a bral si od přírody. Dědeček měl pole - malé pole, ale pěstoval všechno, mrkev, brambory atd, Měl vlastní sad stromů s jablkami, hruškami, švestou, třešní, měl angrešt, rybíz atd atd a jeho krásné růže a různé květiny, ale měl i králíky a věřte mi, že i když to byl pobožný muž, co nevynechal žádnou mši, denně se modlil a jeho ložnice byla pokryta samími svatými obrázkami, tak toho králíka prostě picnul a stáhnul a dal do trouby. Mimochodem chutnal skvěle a to já nikdy maso moc nemusela, už od mala jsem jedla s odporem maso, protože mi nechutná dodns. Ale králík mi chutnal. Dědova sousedka měla čuníka, jako malá jsem tam chodila se vždy na pašíka koukat, bála jsem se ho hodně. Děda měl i slepičky, těch jsem se bála asi víc jak prasete, a taky jsme jedli kuřata a jedli vajíčka. Navíc co jsem měla fakt ráda, byli cesty pro kravské mléko. Děda mě vzal vždy za ruku a šli jsme do kravína, byl asi 2 km, na moje nohy se mi to zdálo moc ve třech letech, ale bylo to fajn. Kraviček jsem se nikdy nebála. Když jsem se ptala kolikrát dědečka , co bude s těma kravičkama či telátkama tak vždy upřímě řekl, že se prostě sežerou. Kruté a divné a nehumání mi to prostě nepřišlo. Takže jestli někdo, žije v nějaké bublině, že jít žít životem na vesnici bude nejvíce humání pro společnost a že budou žít "duchovně až za hrob" tak to je prostě obrovská mýlka. Akorát, že lidi žijící na Vesnici neříkají Bio zdraví životní styl, oni tak žijou. Ta kráva, to prase, to kuře ... žijou prostě tak jak správně statkové zvíře má žít a nepotřebují k tomu nové moderní názvy Bio. Žijou ve společnosti lidí a ty je mají rádi, starají se, pomáhají jim rodit mládata na tento svět, dávají si skoro od huby, aby mohli celý rok zabezpečit tu svou zěvřenu a ano pak jí prostě zabiju a sežerou. takový je prostě koloběh, ale to zvíře žilo jak mělo. Nežilo metr na metr v bocu s jinými zvířaty odloučené od jakého koliv sociálního kontaktu. Tohle je prostě u mně zdravý životní styl, duchovní růst a né žádný duchovní půst. Jasně, že jsou vyjímky blbů, co mají ze zvířat v podstatě množírnu na prachy, ale to jsou prostě pitomci a takový se najdou všude jak ve vesnici tak ve městě. Normální ale vesnice taková je. Život je možná právě daleko krutější pro lidi z města. Je ryzí, takový jaký je po x let od počátku vlastně lidstva. Lidi byli sběrači, ale taky jedli maso.


Mám synka, nedávno oslavil desáté narozeniny a chodí do čtvrté třídy. Je narozený ve městě a představa žití na venkově je pro něj asi stejná představa jako cesta na Měsíc. Prostě scifi. Syn je přilepený na Pc den co den, nemá cenu mu to nějak zakazovat, protože jsem zastánce toho, že čím více by padal příkaz tím více by měl snahu jej porušovat. Dnešní doba je prostě jiná a lidi chtějí prostě a touží po nějakém tom návratu k přírodě. Poslední dobou mně to tam taky hodně táhne a zvažuji, že si koupím aspoň byt právě v místech , kde jsem u dědečka vyrůstala. Problém je, ale zase doprava u nás se synem takže zatím to ej takové otevřené, ale prostě srdečně to táhne po klidu a vypadnutí z města. Lidi jsou zmateni a hledají návrat, ale v bio mase koupeném z Tesca ho fakt nehledejte, nehledejte ani zdravý životní styl v tom, že budete chodit na nějaké mnohočetné kurzy jogy, transformace a meditace. Hodně lidí mi píše, že se hledají a že chtějí pomoc najít svůj směr, svůj životní úkol. Víte řeknu to tak jak to vidím a na plnou hubu, jestli máte pocit se hledat a hledat své duchovní poslání tak rozhodně připraveni nejste. Jedno čínské přísloví zní : Je-li žák připraven učitel se dostaví .... Prostě jestli hledáte a chcete se najít, tak to jen chcete, ale nejste ještě připraveni, ono tohle vše co pro svůj růst potřebujete příjde přímo k vám a formou nějaké životní lekce. Na co chodit kolem horké kaše, rovnou Vás to vrhne do nějakého úkolu, bu´d obstojíte nebo ne, jen tak se člověk učí a hledá. Příjde to samo, věřte mi.


Nehledejte v tom velkou vědu a ani se nestresujte tím, zda je správné číst si knihu o šamanských rituálech a chodit v neděli na mši a jist řízek v neděli k obědu. O tom duchovní růst vážně není.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama