Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Září 2016

Knižní recenze - Harry Potter a prokleté dítě

28. září 2016 v 15:46 | Český Tarot |  Knížky a knižní recenze
Harry Pooter a prokleté dítě .... Z nového Harryho Pottera je bestseller, za tři dny překonal týdenní rekord Padesáti odstínů šedi Ahoj všechny bytosti světa jako velký fanda Potterovské ságy jsem si ani já nenechala ujít knížku Harry Potter a prokleté dítě. V krátké video recenzi vám řeknu svůj názor a malé info ke knížce. Podotýkám kniha je prostě super!


Inspirace - wallpapery Totémové zvíře liška

19. září 2016 v 12:11 | Český Tarot |  Obrázky a fotografie
Nádherné obrázky totémového zvířete Liška.


Lední medvěd jako totémové zvíře

19. září 2016 v 10:55 | Český Tarot |  Šamanismus
Naučím tě pohybovat se jistě v krajině ze sněhu a ledu a vzdorovat extrémním výkyvům počasí - též v přeneseném slova smyslu. Za sněhové vánice se nechám jednoduše zavát a počkám, až se nehostinné počasí zlepší. Naučím tě trpělivosti a přijmutí sama sebe. Nestěžuj si na déšť, sníh a zimu, vychutnej si chlad a čistotný jas bílé krajiny. Zatímco lidé kolem tebe mrznou a třesou se chladem, ty se cvič v trpělivosti. Dříve, či později přijde opět tání! Svým výjimečným dobrým čichovým smyslem tě podpořím také v tom, aby jsi intuitivně poznal, které osoby, situace, rozhodnutí jsou pro tebe dobré a také ty, na které by jsi si měl dávat pozor. Spolehni se v těchto případech zcela na tvůj "čich". Naučím tě kráčet sám svým životem. Jako všichni medvědi jsme také my, lední medvědi, samotáři. Jedinou výjimku tvoří matky se svými ratolestmi.


Respektujeme všechna ostatní zvířata kolem nás a svůj revír nebráníme přehnaně. Někdy je třeba být jen sám se sebou. Vnímej tuto chvíli a vychutnej si ji. Je velmi důležitá a poučná a má mnoho pozitivních příjemných stránek. Nauč se vyjít dobře sám se sebou, umět si vychutnat společnost sama sebe, naučit se vystačit si sám se sebou. Tím se vyhneš tomu, aby jsi se nestal závislým na tvých budoucích vztazích. Lední medvěd je mocným silovým zvířetem v indiánské kultuře. Témata ledního medvěda: najít sílu být sám sebou, uzdravení, proměna, moudrost a změny. Medvěd je též znamením znovuzrození, obměny. Spojuje nás s velkým Duchem a tím nám přibližuje tajemství života. Je skvělým průvodcem šamanských a astrálních cest. Pomáhá nám snít a naše sny analyzovat. Spánek, vize a mystika jsou nadáním medvěda - silového zvířete šamanů. Medvěd nám pomůže být rozvážným a nedělat žádná uspěchaná rozhodnutí.

Liška jako totémové zvíře

19. září 2016 v 10:44 | Český Tarot |  Šamanismus
Liška je symbolem chytrosti a mazanosti. Zda v pohádkách, nebo bájích nebo v lidových tradicích, vždy je znovu a znovu bohatě popisována jako svůdník a podvodník. Ve starém Římu jako ohnivý démon a v Asii jako liška svádějící muže a zlodějka jejich síly přeměněná v ženu, byla liška již dlouho popisována jako negativní zvířecí symbol. Její rudá barva srsti ji učinila (podobně jako veverku) pomocníkem ďábla. Jestliže se však podíváme dále do minulosti, objevíme ještě zcela jiný význam tohoto mazaného lovce. Je tu popsán jako tichý pozorovatel a mistr přetvářky. Jeho starosti o svou rodinu jsou též známy. To staví lišku do zcela jiného světla a ukazuje, že pod povrchem je většinou skryta hluboká pravda. Liščí síla zastupuje tedy spíše dobrou pozorovatelskou schopnost a pozornost, než-li záludnost. Jako silové zvíře nás liška učí chytrosti a rozvážnosti. Máme se naučit žít v jednotě s naším okolím a těžké situace řešit diplomaticky.


Poselství: bud pozorný a sleduj, než-li začneš jednat!
Symbol: liščí ohon, oheň.
Element: oheň a země.
Kámen: rubín.
Denní doba: večer.
Roční doba: podzim.
Barva: červená, bílá.
Jako amulet chrání před: nepozorností a disharmonií.
Jako talisman přináší: chytrost a jednotu

O odpuštění

18. září 2016 v 21:35 | Český Tarot |  Motta a citáty
pravdivý citát ...


Kouzlo pro přivolání blahobytu

18. září 2016 v 21:23 | Český Tarot |  Magie
Naučte se nové kouzlo s mincemi k přivolání blahobytu. Toto kouzlo se hodí pro den, kdy je Nov. Vyprázdněte kapsy, peněženku a náprsní tašku a najděte co nejvíce mincí s označením 2004, ty budou pro vaše čarování obzvláště silné a odložte je stranou. Těmito mincemi začnete své kouzlo. Pokud žádnou takovou minci nenajdete, vezmete si jakékoliv jiné mince.


100 snímků, které obnoví vaší víru v dobro lidstva

17. září 2016 v 20:48 | Český Tarot |  Inspirativní a dojemné videa
Na dnešní večer jsem si pro Vás připravila moc pěkné video, kde je nad sto fotografií z celého světa, kde lidi pomáhají lidem (nejen lidem) Nekoukejte na horori, nedívejte se na nechutné videa o týrání zvířat, které lidi postují na sociálních sítí, i když chtějí jen na to upozornit. Dívejte se na něco co vás zahřeje a potěší né co Vás naštve a bude bolet. Snad mi rozumíte.


Posmrtná cesta duše 2 část

10. září 2016 v 22:47 | Český Tarot |  Karma a minulé životy
V minulém dílu, části 1 s názvem Posmrtná cesta duše jsme skončili u termínu Očistec a také pracovníci světla. očistec je dost mylně chápán asi jako termín karma se dodnes bere trochu jinak než je jejím pravým úkolem. Někteří lidé si termín karma pojednají tak, že je to trest, což není, je to pouze vrácení energie energií, co zaseješ to sklidíš. termín očistec zase je často chápán jako Peklo. Peklo je však vysloveně dimenze jako je třeba Onen svět - Nebe, ráj ... Očistec je spíše psychické prostředí, které patří k rekonvalescenci duše na onen svět.


Výklad snů a jejich využití

9. září 2016 v 21:59 | Český Tarot |  Astrální cestování
Sny - co je to spánek a proč sníme, proč se nám zdají sny. jak porozumět svým snům, snový deník. Fáze spánku a vše co by Vás mohlo zajímat.


Posmrtná cesta duše 1 část

9. září 2016 v 15:36 | Český Tarot |  Karma a minulé životy
Když zemřete duše si hned zprvu neuvědomí, že jste vlastně mrtvý. Protože pro svůj život duše tělo nepotřebuje, duše žije i bez těla, tedy aspoň co se týče nehmotného světa. Jenže ono uvědomit si, že už nejste ve hmotném světě chvilku dušičce trvá. Proto se třeba ještě dva měsíce můžete nedopatřením setkat s někým mrtvým a on samozřejmě s vámi. Můžete pak velmi dlouho po smrti někoho z okolí, či přímo vašeho blízkého cítit, opravdu vysloveně cítit jeho energii ba dokonce i jeho vůni, jeho oblíbený parfém, vůni jeho vlasů a nebo slyšet jeho specifickou chůzy, dupání, klapání atd.


Sny - Buď tvůrcem svého snu

6. září 2016 v 16:02 | Český Tarot |  Šamanismus
Sny a jak je ovládat ... lze to vůbec. Sny ....... Sny jsou posly zpráv, které nám posílá naše podvědomí. Někdy jim dokážeme porozumět a někdy jsou pro nás zcela nepochopitelné. Je to tím, že sny k nám promlouvají pomocí symbolů.


Nauka o Šamanismu - Totémové zvířata

6. září 2016 v 13:30 | Český Tarot |  Šamanismus
Na své silové zvíře se můžete naladit různými způsoby - můžete jej uvidět vnitřním zrakem, ucítit jeho sílu, vlastnosti a schopnosti na svém těle (jak vás ochraňuje, pokud je to ochránce, jak vás vede, pokud je to průvodce, jak se ve vás tyto schopnosti, vlohy a talenty probouzí, pokud je to spojenec), můžete se vcítit do těchto nových kvalit a uvědomit si, jak je můžete využít nebo začít využívat ve svém životě. Můžete jej i uslyšet, jak k vám promlouvá a něco vám radí, můžete se jej ptát a komunikovat s ním. Anebo můžete jen prostě vědět, že to tak je. Jsou to vlastně projevy naší intuice - vnitřní zrak nebo hlas, cítění nebo vědění.Jak vybrat své Totémové silové zvíře, zvíře, které nám bude pomáhat, chránit nás, učit nás, promlouvat s námi ? Je to těžké nalézt, jak mám určit to správné zvíře pro sebe.Genocida Rwanda 1994

4. září 2016 v 20:46 | Český Tarot |  Dokumenty a zajímavé reportáže
Rwandská genocida bývá označována jako poslední genocida ve 20. století. Ve Rwandě zmasakrovali hutuští extremisté za 100 dní od 6 dubna do 18. července 1994 na 800 tisíc menšinových Tutsiů a umírněných Hutuů. Zabito bylo podle odhadů na 20 procent obyvatel země převážně rwandských Tutsiů. Každou minutu bylo průměrně zabito sedm lidí - podle francouzského historika Gérarda Pruniera to bylo pětkrát horší masakrování lidí než při nacistickém holokaustu.