Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Meditace pro všechny

16. srpna 2016 v 15:42 | Český Tarot |  Meditace
Tímto cvičením můžeš získat spojení se zemí, popř. s energiemi se země vycházejícími. Tvá pozornost je soustředěná na spodní části těla a čakra kořene může být aktivována. Probíhá energetická výměna se zemí. Země přijímá staré energie, proměňuje a předává to, co v daném okamžiku potřebuješ, k tobě zpět.Průběh cvičení Posaď se pohodlně na židli, narovnej záda, hlavu drž vzpřímeně nahoru a poté vysuň bradu trochu dopředu. Obě nohy jsou pevně zapřeny o zem, asi na šířku ramen od sebe. Tvé tělo je uvolněné a tvá pozornost je obrácená do sebe. Mlžeš zavřít oči nebo je nechat otevřené. Vnímej, jak se v danou chvíli cítíš a uvědom si, že sedíš na židli. Přejdi pozorností k pánevnímu dnu a klidně a hluboce dýchej dovnitř do této oblasti. Nespěchej a najdi si svůj vlastní rytmus.


Představ si, že tvé z pánve popřípadě kostrče poomalu vyrůstá kořen, který posymbolizuje pomyslné spojení se zemí. Toto spojení vychází nejprve z tvého těla a potom protéká dále prostorem, ve spodu ležícím stropem a pokojem , sklepením a dále mnoha zemskými vrstvami. Jak vnímáš rozdílné prostory a zemské vrstvy . Jak se ti zdají v tomto okamžiku a jaké emoce s nimi spojuješ ? Nehodnoť, co cítíš nebo vidíš, je se jednoduše otevři přicházejícím obrazům, popř. pocitům.

Jak vypadá tvoje osobní spojení se zemí dnes ? Má nějakou barvu, určitou strukturu nebo konzistenci, jak velké je ? Mění se forma , barva nebo struktura na cestě do nitra země? Existují oblasti, v nichž energie proudí lehce nebo těžce ?

Můžeš si hrát s barvou, velikostí nebo charakterem tvého uzemnění a vyzkoušet, jak se např. jiná barva v tomto okamžiku jeví. Rozšiř trochu své kořeny a opět je zuž a vnímej, co se při tom děje. Když nepocítíš nebo nepostřehneš nic mimořádného, nic se neděje, pokračuj jednoduše dále ve cvičení a nijak se neznepokojuj. Až budeš mít pocit, že jsi cvičil dostatečně, připůsob své uzemnění nynějšímu okamžiku. Jde o to, cítit se dobře a jistě. Můžeš j tomu použít své ruce jako pomocníka.

Představuj si, že píšeš v mysli své křestní jméno a příjmení i s datem dnešného dne do uzemnění a zcela si je přivlastni. Ponech proudit zemskou energii nehoru do svého těla a vyplň jí také celé energetické pole. Myšlenky nebo pocity, které v tomto okamžiku nepotřebuješ nech jednoduše uzemnit. Země přijme vše bez hodnocenía předá ti zpět transformovanou energii. NEzapoměň dýchat a zůstat sedět ve vzpřímeném a uvolněném držení. Máš k zemi nějaké přání nebo otázky ? Přijmi pro sebe naoru zcela speciální dárek nebo odpověď. naplň své tělo a své energetické pole zemskou energií a poděkuj za ní zemi.
Uvolni pomalu svou vnitřní koncentraci a začni trochu hýbat tělem. Když už jsi tak daleko, pohybuj se více, zdvihni se a přejdi místnost s vědomím svého nového uzemnění. Jaké to je pro tebe ? Užívej si ještě chívli vzniklé pocity.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | Web | 17. srpna 2016 v 12:22 | Reagovat

Děkuji za návod, skvělý :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama