Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Jak jsem nenáviděla Boha a našla jeho lásku

4. srpna 2016 v 22:36 | Český Tarot |  Moje články, postřehy, svět kolem nás
Někdy se Vás na vaší duchovní cestě, může někdo optat, proč vlastně věříte v Boha, kde se ve V ás bere víra, vždyť přeci kdyby byl Bůh tak by zlo nikdy na světě nedopustil a neumírali by malé děti, nětýrali by se zvířata, nebyli by války. Víte tohle vše je hrozně špatně chápano. Bůh nic s tohodle nevytváří. Bůh je prostě velmi jednoduše řečeno všechno kolem nás a i on je dobro a zlo, bohužel to tak je. Vím, že semnou mnozí teď nemusejí vůbec souhlasit, ale je to můj názor, moje zažitá domněnka.


Kdyby nebylo zlo, nemohlo by existovat ani dobro, kdyby nebyla tma, neexistovalo by světlo, .... vše tu musí být přesně tak jak je. Jsou tu predátoři mezi zvířaty, ale vždy zde musí být rovnováha mezi tímhle vším. Víte ono bohužel i druhá světová válka a holocaust byl v božím plánu. Vy si teď říkáte, že Bůh je prostě sadistický úchyl a nebo já totální magor. Jenže ono se tím spousta věcí vysvětluje. Ano bohužel i přes tyto různé tragické historické události, které lidstvo postihlo od hladomoru, válek, genocid bylo vše v souladu s Vesmírem, tak jak to Bůh chtěl. Víte my nevidíme do božího plánu a můžeme se vždy domnívat. Co se týče třeba samotné druhé světové války a jejich obětí, tak tam zase hrála roli karma národů, která už byla psána ještě dříve před ukřižováním Ježíše Krista. Nebyli to snad Židé, kdo nechali svého člověka, syna Davidova ukřižovat, vrhli ho Pilátovi ... Oni si sami zabyli svého krále. Ano trest, ale já bych to tak nenazývala. Židé prostě mají svůj specifický úkol, jakož to "vyvolený" národ. Který zcela dodnes nepochopil mnohé věci ani sám a dopouští se stále stejných chyb a nepomůže jim k tomu ani zeď nářků, v jejich zpytování. Ono vše bylo dopředu dáno, i cesta Mojšíže do Kanánu, kde vedl lidi za svobodou.Takže ono vše je nějak dáno, nadávat na Boha proč to a to nezastaví je zbytečné. Vše jsme si nakonec estavili, ale my sami svou svobodnou vůlí a to my máme vždy nějak na výběr, máme svobodnou vůli jak z jistými věcmi naložit. Já si nemyslím, že by byl Bůh nějak krutý. Bůh prosttě je a existuje, jenže je to jako písek na kterém si hrají děti. Bůh je slunce na které svítí, Bůh je vánek co nás chladí, Bůh je stín, který hledáme jeli nám horko. Bůh je voda v potoce do kterého si smáčíme unavené nohy. Bůh je louka, do které si leháme, Bůh je květina, ke které čicháme. A nebo může být Bůh bouřka, která nám trhá střechy, Bůh je voda co se zvedla a zatopila domy, Bůh je kámen na cestě o který jste zakopli a rozbili si koleno, Bůh je takový jaké máme smýšlení. Už chápete? Myslím, že ano.


Taky jsem se hněvala na Boha a říkala jsem si, nenávidím, tě Bože za to, že nemám tátu a mámu, kteří mě dali do dětského domova, nenávidím tě Bože za to, že mně opustil partner, a nechal mě s malým dítětem samotnou, nenávidím tě Bože, že mě jako dítě velmi krutě šikanovali, nenávidím tě Bože ..... Ano nenáviděla jsem ho, ale co jsem vlastně nenáviděla, ... Boha? Sebe? lidi? nebo jen dané situace, které mně doprovázeli životem a pochmurným dětství, za které jsem vlastně denně vděčná. Víte člověk věci vidí špatně a soustředí se špatně na věci, které nechce aby se mu stávali, tím do života bohužel díky Zákonu přitažlivosti vtáhne zase to co nechce. Vesmír nezajímá zda to chcete či nechcete, to či ono. Vesmír dělá jen to na co vy sami jste naprogramovali svoje vibrace. Nízké - špatné věci, myšlenky, strachy, nenávist atd, vysoké vibrace láska, štěstí, ... samozřejmě roli hraje i karma zápisy v Akáše a naše životní úkoly, ať už ty co jsme si vybrali, nebo ty neosobní karmické zátěže, které zase mohl přivodit někdo k nám ... vše se vším souvisí.


Víte jednoho dne ty moje bolesti odešli, ale odešli až tehdy, když jsem neříkala nenávidím tě Bože za .... ale říkala jsem si, děkuji ti Bože za krásné počasí, děkuji ti Bože za jednučky ve škole, děkuji ti Bože za krásného syna, děkuji ti Bože za skvělou práci, děkuji ti Bože za užasné dny, děkuji ti Bože za záchranu mého syna ... ( a nebo bych mohla zase říkat starý vzorec, nenávidím, tě Bože, že jsi dopustil toto .... ) Člověk je málo vděčný. vždyť bych měla děkovat Bohu a všem svatým Andělům, že mi syna zachránili, když nepozorností vešel do jedoucí tramvaje. Ano nemůže ještě stále chodit, ale jednou bude, to vím, žije a to je hlavní. Může za to Bůh? Ne. Věřím, že jsem to měla psáno v osudu, ale tohle co se stalo může mít psáno právě můj syn, aby se něčemu třeba naučil, on si vybral svou maminku, svůj život ..... Určitě mně chápete co tímto článkem chci říct.

Když nám je velmi úzko, ztrácíme třeba naději, zkusme se pozastavit, to často neděláme, protože ta hmota v které žijeme nás pořád někam žene, ... Zkusme se zastavit a podívat se za sebe, podívejme se na ty překrásné věci, které nám život dal. Udělejte to vylučovací technikou, zakrejte vše špatné, a zaměřte zrak na to, co bylo a je krásné. Uvidíte pak to co já, že ŽIVOT JE NÁDHERNÝ A DĚKUJI BOHU, ŽE MŮŽU BÝT SOUČÁSTÍ TOHO VŠHO DĚNÍ TADY KOLEM ......

Dariya Iczkova
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nermina Nermina | 5. srpna 2016 v 8:49 | Reagovat

Ahoj, máš tam hrubou chybu ve slově zabít :-) tak si to sprav, bude to lepší 8-)

2 Dariya Iczkova Dariya Iczkova | Web | 5. srpna 2016 v 11:18 | Reagovat

Ahoj, já vím, děkuju, ale bohužel blog editor vůbec nějak neumožnuje aktualizaci článku, sice já ve své verzi to opravené mám, ale na netu se pořád ukazuje s chybou. Nevím co s tím. Děkuji ale za koment

3 Julie Julie | 6. srpna 2016 v 2:00 | Reagovat

Můžete objasnit, jaké konkrétní věci "Židé stále nepochopili a jakých chyb se dopouští"? A pokud Bůh "chtěl války..." a podobné hrůzy, tak pochybuji o jeho etickém rozměru.

4 Astaer Astaer | E-mail | Web | 6. srpna 2016 v 10:01 | Reagovat

Pán Bůh není všechno kolem nás, to tak nemůže být. Pokusím se to vysvětlit nějak jednoduše, jinak co jsem četl, vysvětlení by bylo obšírnější.
Ve světě se neustále všechno mění, takže svět nemůže být věčný. Svět je jen Božím dílem. A tohle dílo - svět - svým uspořádáním, které je tak složité, ale přitom do nejmenšího detailu účelně uspořádané, ukazuje na rozumnou Bytost.

No, a když Pán Bůh má v sobě všechny dokonalosti (jinak by nemohl být Bohem), tedy i dobro, tak svět něco takového nemůže obsahovat, což vidíme. Ono totiž zlo je jen nedostatkem dobra. A protože Pán Bůh je dobro absolutní, tak není u něho možné žádné zlo. Zlo může jen dopustit ve světě, ne u sebe.

Snad je to srozumitelné. :)

5 Katka Katka | E-mail | 6. srpna 2016 v 10:48 | Reagovat

Zkráceně: Jakou lidé vysílají energii, at negativní či pozitivní, tak se jim vrací.Náš život ještě ovlinují karmy minulých životů. Představte si to celosvětově, co se pak děje. Prostě si to utváříme sami, svou energií.Nevím jak jednodušeji to vysvětlit. :-)

6 M M | E-mail | 1. září 2016 v 11:55 | Reagovat

To Julie:Bůh stvořil člověka, aby pod Božím vedením vládl zemi. Mezi člověkem a Bohem byl nádherný vztah, nicméně člověk se v zahradě Eden, rozhodl neposlouchat Boha, ale ďábla a ďábel mu tuto autoritu nad zemí ukradl. Vlastně i dnes se každý rozhodujeme, koho budeme poslouchat a koho budeme následovat. Vládcem tohoto světa tak není Bůh, ale ďábel. (kdo je vlastně ďábel Vám mohu také někdy pospat) Svobodná vůle, kterou nám Bůh dal, je to, co nás činí člověkem. Bůh nás neovládá, ale dal nám právo se rozhodovat. Odvrácení se od Boha je základní hřích člověka. Trestem za hřích je smrt. Všichni do jednoho na celém světě jsme zhřešili. Bůh ale miluje člověka a nechce, aby nikdo z nás zemřel, ale měl věčný život spolu s Ním. Zároveň je ale Bůh i 100% spravedlivý. Rozhodl se  proto, že za nás zemře sám. Přišel na zem v lidském těle (Ježíš Kristus) a stal se jedním z nás, aby nesl tento trest za nás. Zároveň nám tak dal cestu k vysvobození, a pokud ho (Ježíše Krista) člověk znovu příjme jako Boha, bude s ním na věčnosti v království nebeském.  Žijeme tedy ve světě, kterému vládne ďábel a který jednoho dne skončí. Denně stojíme před volbou, ke komu se otočíme zády a ke komu čelem. Většina z nás se staví k Bohu zády, ale má tendenci ho ze všeho vinit. Izraelský národ v celém výše zmíněném procesu hraje velkou roli. Bůh si ho vyvolil jako národ, skrze který vysvobodí lidské pokolení. Stejně tak jim svěřil informace s tímto spojené. Celá historie tohoto národa je vlastně krásným obrazem vztahu člověka a Boha. Bůh se snaží, varuje, poučuje, ale setkává se jen s reptáním, nevěrou a odmítnutím. Bůh k nim posílal proroky, které ale oni zabíjeli a až posléze zjistili, že udělali chybu, jelikož se všechna proroctví naplňovala. Tito proroci je mimo jiné informovali o příchodu Mesiáše/Zachránce/Vykupitele, kterého podobně jako proroky z minulosti nakonec neposlechli, odmítli a ukřižovali (JK). V Bibli, která je zázračným zdrojem historických podkladů a v dnešní době již podložených faktů se ale píše, že v posledních dnech Bůh znovu shromáždí svůj lid do Jím zaslíbené zěmě, což se naplnilo v roce 1948 a židé poznají svůj omyl a přijmou JK jako svého Mesiáše/Zachránce/Vykupitele. Snad se mi podařilo Vám srozumitelně odpovědět :-)

7 M M | E-mail | 1. září 2016 v 12:00 | Reagovat

To Julie: Bůh stvořil člověka, aby pod Božím vedením vládl zemi. Mezi člověkem a Bohem byl nádherný vztah, nicméně člověk se v zahradě Eden, rozhodl neposlouchat Boha, ale ďábla a ďábel mu tuto autoritu nad zemí ukradl. Vlastně i dnes se každý rozhodujeme, koho budeme poslouchat a koho budeme následovat. Vládcem tohoto světa tak není Bůh, ale ďábel. (kdo je vlastně ďábel Vám mohu také někdy pospat) Svobodná vůle, kterou nám Bůh dal, je to, co nás činí člověkem. Bůh nás neovládá, ale dal nám právo se rozhodovat. Odvrácení se od Boha je základní hřích člověka. Trestem za hřích je smrt. Všichni do jednoho na celém světě jsme zhřešili. Bůh ale miluje člověka a nechce, aby nikdo z nás zemřel, ale měl věčný život spolu s Ním. Zároveň je ale Bůh i 100% spravedlivý. Rozhodl se  proto, že za nás zemře sám. Přišel na zem v lidském těle (Ježíš Kristus) a stal se jedním z nás, aby nesl tento trest za nás. Zároveň nám tak dal cestu k vysvobození, a pokud ho (Ježíše Krista) člověk znovu příjme jako Boha, bude s ním na věčnosti v království nebeském.  Žijeme tedy ve světě, kterému vládne ďábel a který jednoho dne skončí. Denně stojíme před volbou, ke komu se otočíme zády a ke komu čelem. Většina z nás se staví k Bohu zády, ale má tendenci ho ze všeho vinit. Izraelský národ v celém výše zmíněném procesu hraje velkou roli. Bůh si ho vyvolil jako národ, skrze který vysvobodí lidské pokolení. Stejně tak jim svěřil informace s tímto spojené. Celá historie tohoto národa je vlastně krásným obrazem vztahu člověka a Boha. Bůh se snaží, varuje, poučuje, ale setkává se jen s reptáním, nevěrou a odmítnutím. Bůh k nim posílal proroky, které ale oni zabíjeli a až posléze zjistili, že udělali chybu, jelikož se všechna proroctví naplňovala. Tito proroci je, mimo jiné, informovali o příchodu Mesiáše/Zachránce/Vykupitele, kterého podobně jako proroky z minulosti nakonec neposlechli, odmítli a ukřižovali (JK). V Bibli, která je zázračným zdrojem historických podkladů a v dnešní době již podložených faktů se ale píše, že v posledních dnech Bůh znovu shromáždí svůj lid do Jím zaslíbené zěmě, což se naplnilo v roce 1948 a židé poznají svůj omyl a přijmou JK jako svého Mesiáše/Zachránce/Vykupitele. Snad se mi podařilo Vám srozumitelně odpovědět .

8 Wakeup Wakeup | 1. září 2016 v 12:14 | Reagovat

KDO JE SATAN
Satan byl stvořen jako svatý anděl. Izaiáš 14:12 zmiňuje Satanovo jméno, které měl před pádem, což bylo jméno Lucifer. Ezechiel 28:12-14 popisuje Satana jako původně cherubína, což je nejvýše postavený anděl. Potom ale svojí krásou a postavením zpychnul a rozhodl se, že vyvýší svůj trůn nad trůn Boží (Izaiáš 14:13-14; Ezechiel 28:15; 1 Timoteovi 3:6). Pýcha přivedla Satana k pádu. Všimněte si kolik výroků v Izaiáši 14:12-15 začíná slovem „já“. Kvůli jeho hříchu, mu pak Bůh zakázal přístup do nebe.
Satan se stal vládcem tohoto světa (příběh ze zahrady Eden), který dělá věci bez Božího svolení, je rovněž nazýván vládcem ovzduší (Jan 12:31; 2 Korintským 4:4; Efezským 2:2). Je nazýván žalobcem (Zjevení 12:10), pokušitelem (Matouš 4:3; 1 Tesalonickým 3:5) a podvodníkem (Genesis 3; 2 Korintským 4:4; Zjevení 20:3). Jeho jméno doslova znamená protivník neboli „ten kdo se vzpírá“. Jiné jméno, které se pro Satana používá, ďábel, znamená „pomlouvač“.
Přestože byl svržen z nebe, chce stále ještě vyvýšit svůj trůn nad Boží. Napodobuje vše, co Bůh dělá a doufá, že se mu svět začne klanět a že se mu podaří zformovat opozici proti Božímu království. Satan stojí v pozadí každého falešného kultu, okultismu jak je na těchto stránkách a falešného světového náboženství. Satan udělá všechno, co je v jeho silách, aby se vzepřel Bohu a těm, kdo ho následují.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama