Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Tajemství mozkových frekvencí a jejich vln

5. července 2016 v 20:09 | Český Tarot |  Záhady a nevysvětlitelné úkazy
Lidský mozek je nepřetržitě pracující, složité ústrojí, které vysílá elektrické signály, komunikuje, vytváří nová nervová spojení a podobně. Tato elektrická aktivita, produkovaná mozkem a známá jako mozkové vlny, odráží stav našeho vědomí. Realita není založena na vnějších vlivech, ale je vnitřním procesem založeným na našich myšlenkách, vnímání a emocích. Jestliže více porozumíme frekvencím těchto mozkových vln, staneme se pány své reality. Existuje pět různých druhů mozkových vln - beta, alfa, théta, delta a gama. Jde o zcela přirozený, biologický fenomén u lidských bytostí. Každý z náš může v průběhu dne prožívat tyto různé stavy, přičemž jeden z nich je obvykle dominantní .

Zajímavý článek naleznete zde
Trošku si tento problém rozebereme do větších detailů, protože je dobrý o tom něco málo vědět. V následujícím se budu snažit co nejvíc připodobnit situace, ve kterých se nacházíme v tzv. nižších mozkových hladinách. Toto není nic co by patřilo pod roušku tajemství protože tohle se týká každého, bez ohledu na to, zda se zabývá magií či nikoli. Trochu to tedy rozeberu z té "lékařské" stránky. (Ještě malé připomenutí , 1 Hz = 1 cyklus za sekundu)

Nejprve něco málo o mozku a jeho frekvencích Náš mozek pracuje v určitých chvílích ja určité frekvenci, přirozeně se to odvíjí od toho, co právě děláme a čím se zabýváme. V podstatě můžeme stav mozkových frekvencích rozdělit do pěti kategorií, tedy do čtyř hladin a jedna z nich má dva stupně. Nejprve vše vysvětlím a pak uvedu přehlednou tabulku. Začnu od té největší hladiny a budu postupně přecházet níž a níž.

Hladina Gamma (stav rozčílení) - do tohoto stavu nás přivádí stres, tedy vlastně bychom mohli říci, že tento stav mysli stres navozuje. Nastává během trémy, stresu všeobecně, během strachu před čímkoli, během vysoké fyzické aktivity. Mozek automaticky začne pracovat rychleji a čím rychleji pracuje, tím více se v nás potlačuje normální myšlení. Teďka myslím třebas že během vysokého psychického vypětí uděláme něco, čeho později litujeme. Jistě tento stav každý z nás zná :). Mozek se pohybuje ve frekvencích "33 - 20 Hz". Hladina Beta (normální stav) - tedy stav, ve kterém se nacházíme podstatnou část dne, když například něco děláme, prostě vše co je spojeno s naším normálním životem, zkrátka v této hladině se náš mozek nachází když obědváme, když si s někým povídáme, když jdeme po městě, když se díváme na televizi atd...Náš mozek pracuje na frekvencích "20 - 14 Hz". Prostě a jednoduše jedná se o fyzickou aktivitu.

Hladina Alfa II (stav uvolnění, začínající relaxace) - takto se oborně nenazývá, pojmenování Alfa II jsem mu dal já abych ho rozlišil od jeho nižšího "brášky". Tento stav mysli začíná během postupného uvolňování a během odpočinku (fyzického i psychického). Dostáváme se do něj například když si čteme něco zajímavého, když sledujeme něco v televizi, co nás zajímá, atd...nebo prostě jenom když tak "nic neděláme" :o) Frekvence tohoto stavu čítá rozmezí "14 - 7 Hz". Nacházíme se v něm i během dne, kdy se lidově řečeno "zasníme"..

Hladina Alfa I (hlubší uvolnění, relaxace) - pokračujeme-li v určitém smyslu slova v Alfě II, začne se automaticky prohlubovat a my se nacházíme v tzv. "Základní hladině", kterou je právě Alfa I. Je to stav mysli, ve kterém se nacházíme když usínáme a bezprostředně poté, když upadneme do lehkého spánku, nebo když se na něco více soustředíme. (Pak uvedu příklady). Činnost mozková jest "9 - 7 Hz". V tomto stavu se nacházíme při relaxaci a při meditaci.
Hladina Théta (spánek, hluboká meditace) - do tohoto stavu přijde náš mozek během klasického spánku, pokud jsme zběhlejší v meditaci, pak i při hluboké koncentraci se do tohoto stavu dostaneme "vědomě". Frekvence jsou "7 - 4 Hz". V této hladině žije například had.

Hladina Delta (nejhlubší spánek, počátek bezvědomí) - do tohoto stavu se dostaneme občas při velice hlubokém spánku, kdy nás lidově řečeno neprobudí ani rána z děla. Nacházíme se v něm například když jsme pod hlubokou narkózou, nebo pokud omdlíme a delší dobu nevnímáme okolí. Frekvence jsou "4 - 0.5 Hz".....Něco na zamyšlení - přemýšlejte, copak by se asi stalo, kdyby byla frekvence 0....he ? Nulová činnost mozku.......

Název hladiny - Frekvence - Jsme ve stavu... - Typ hladiny Gamma - 33 - 20 Hz - Rozčílení - Vnější hladina Beta - 20 - 14 Hz - Běžný stav - Vnější hladina Alfa II - 14 - 7 Hz - Stav uvolnění - Přechod Alfa I - 9 - 7 Hz - Relaxace, spánek - Základní stav Théta - 7 - 4 Hz - Hluboký spánek - Vnitřní hladina Delta - 4 - 0.5 Hz - Počátek bezvědomí - Vnitřní hladina

Mozek a jeho mozkopůlky Zajisté všichni víme, že mozek se dělí na dvě části - levou a pravou hemisféru. Každá hemisféra má svůj význam a řídí uřčité fyziologické a psychologické procesy. Co je smutné - ...inu, smutné je to, že většina lidí, kolem 90ti% používá výhradně levou hemisféru, kdežto pravou ne. To je právě chyba. Uvedu jak která hemisféra pracuje a na základě toho uvidíme, v čem se liší a proč je nutné v magii mít mezi těmito rovnováhu a někdy musí převládat ta pravá hemisféra.

Levá hemisféra logické myšlení, racionalita prostor a čas jazyk, řeč objektivní komunikace, práce s informacemi matematika, analytické myšlení objektivní, materiální, fyzický svět detaily polarita, dichotomie - dělení na části, jednotlivosti konflikty, rozdíly, separace, rozpory vnější, fyzické smysly

Pravá hemisféra myšlení v obrazech bez omezení prostoru a času vnitřní pocity a city (např. láska) zkušenosti nabyté skrze imaginaci a vizualizaci subjektivní, nehmotný svět jednotnost, obecnost - co je společné celistvost, celkový, globální obraz stejnost, jednotnost invence, intuice, kreativita duchovní svět, vnitřní pocity vnitřní smysly hudba, umění, víra

Z magického hlediska... Pokud se na toto podíváme z hlediska magie, a běžného dne, napadne nás, co která hladina při které práci znamená. Popíšu vše na sobě, pro přehlednost. Uvedu teďka něco ze své vlastní praxe. Budu tedy chvilenku dělat ukázkového paňáčka.

Gamma hladina - do této hladiny se už nedostávám (podmíněno výcvikem), jen při výjímečných situacích (např. jako vedlejší produkt při nepovedeném cvičení atd...). Každý by se měl této hladiny snažit vyvarovat.

Beta hladina - občasný stav, já osobně se v něm nenacházím příliš často, tak 1/3 dne, jinak se udržuji tak na rozmezí alfy a bety. Je to opět dáno výcvikem, neboť se tímto udržuji v rovnováze. (Má to samozřejmě další souvislosti, pomáhá to odstraňovat stres a všechno kolem...). Děje se tak už v mém případě automaticky, instinktivně. Ale občas se nehám vyvést z míry, to ano

Alfa II hladina - v této se nacházíme obvykle když třebas i konáme bezmyšlenkovitě nějakou mechanickou činnost, nad kterou nepřemýšlíme. Já se do ní dostávám kdykoli mám chvilku času. Pomáhá neuvěřitelně harmonizovat celou mojí podstatu, a uklidňuje,... doporučuji

Alfa I hladina - zde se nacházíme když třebas relaxujeme své tělo a přecházíme do meditace, a vní i zůstáváme. Tento stav je u mě jen při meditacích nebo pokud dělám něco z magie co vyžaduje větší koncentraci (cvičení, sestavování rituálů, atd...)

Théta hladina - do této hladiny se tak často nedostávám, málokdy (když samozřejmě nepočítam spánek). Většinou při cvičeních, kde se ode mne požaduje hodně velké soustředění. Přestáváme zde už pomalu reagovat na okolí. V určitém smyslu slova snižují se fyzické smysly a naopak se probouzí psychická vnímavost atd...na astrální záležitosti.

Delta hladina - v této hladině se nepohybuji, neboť na to nemám dostatek dovedností a záměrně (vědomě) tento stav nenavozuji, jelikož to ani neumím.

Vliv hladin na zdraví Samozřejmě s hladinami souvisí náš fyzická a psychický stav a též naše zdraví. Čím nižší hladina, tím je to pro nás prospěšnější - ideální je alfa I. Pokus se naučíme vstupovat vědomě do této hladiny, znamená to pak, že si v ní můžeme s naším tělem dělat co chceme. Všeobecně platí, že "pobyt" v alfa hladině je pro nás lepší než spánek. Jsme-li v alfa hladině více než 15-20 minut, začíná náš organismus reagovat tak, že automaticky začne posilovat imunitu a začne "hojit" náš organismus. Je to přirozená reakce. Začne se nám automaticky doplňovat energie, atd...

Naopak pokud se většinu dne pohybujeme v gamma hladině, (stres atd..) je to pro naše zdraví velice škodlivé. Vzpomeňme si na astrální larvy, které tento stav podporují, na kterém se přiživují...

Jak se dostávat do Alfy, a její popis Zásadní rozdíl, který musíme brát v úvahu je ten, že se sice nacházíme v těchto hladinách každý den, v alfě také, ale to jak obvykle člověk usíná, to je také samozřejmě alfa hladina, ale nemá velkou sílu pro obnovu organismu, protože se toto děje u netrénovaného člověka tak, že to nedokáže ovládat. Nedokáže logicky myslet v alfa hladině, a tudíž se svým tělem nedokáže udělat to, co by potřeboval, nemůže se zaměřit na konkrétní cíle, a tudíž je nutno se naučit vstupovat do alfa hladiny vědomě.

Malé cvičeníčko - pro zájemce uvedu malé cvičeníčko, na jehož základě by se měl umět dostávat do alfa hladiny vědomě a bez usnutí. Bude to trvat 40 dní, než se to naučíme, ale tolik času to zas od nás nevyžaduje. Já to bohužel nemohu posoudit na sobě, zda to funguje, neboť mám za sebou a před tím než jsem s tímto začal desítky hodin meditací, takže se to samozřejmě sčítá všecko tohleto.

článek byl publikován v časopisu Regenerace a autor by měl být Jan Vrba

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Láďa K. Láďa K. | Web | 6. července 2016 v 13:50 | Reagovat

Moc děkuji, zajímavé.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama