Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Rodinná prokletí. Opravdu existují?

2. července 2016 v 17:44 | Český Tarot |  Karma a minulé životy
Rodinná prokletí. Opravdu existují? Tenhle článek, je vlastně věnovaný všem, kdo mi kolikrát psal s tím, že má pocit, že je on či jeho rodina prokletá a s otázkami zda je to možná, zda existují rodinná prokletí, nějaké kletby. Ono prokletí určitě existuje, ale z každé situace lze přeci ven a nic není stále, to my měníme, děláme, my to máme v ruce. Ano můžete mít těžkou karmu, buď zde máte hodně nedořešených věcí, nebo daných úkolů a vy sami jste si to do toho svého života zvolili, abyste se to vše naučili.
Může se pak zdát, že toho je moc na takového člověka a může mít pocit, že jeho rodina je prokletá. Víte ono prokletí, když budeme mluvit o tom termínu, tak co to vlastně je prokletí? Podívejme se na pohádky. V pohádkách hledejte pravdu a odpovědi. Věřte mi a není to dětinské. Náš folklór, naše pohádky, lidové vypravěčství v sobě obsahuje mnohé odpovědi. Kletba je vlastně vyřčená věta či slovo, na osobu, či rodinu, při nějaké dlouho trvající situaci. "proklínám tě - Vás, protože, … Proklínám Váš rod, aby … atd. Víte to je jen slovo a jen věta. Ano je špatná, a i daná energie v ní samotné je velmi zlá a špatná, ale ještě horší je se za to chytit a věřit, že to nemůžete změnit. Tohle je pak už o Vás, či samotné rodině, která si pak tohle mohla v podstatě předávat sama z kolena na koleno, že jsou prokletí. Víte já na prokletí rodiny nevěřím. Ano věřím, že to někdo vyslovil a že všechno zde má energii, vibraci a ta neuteče, ale nezapomínejte pořád, že vy máte a můžete vše změnit, máte sami v ruce svůj osud.


Když bych měla začít sama u sebe, tak myslíte, že jsem prokletá?, Adoptované, nechtěné malé dítě, šikana, opuštění dvou životních partnerů, jeden těžký smrtelný úraz syna a po dvou letech znova v jedné a té samé ulici. Né to není prokletí. Jsou to závažné těžké situace a jsou věci s kterýma se neumím vyrovnat, nebo spíše zapomenout. Nevěřím v to, že bych snad byla prokletá. Člověk nesmí totiž měřit svůj zrak jen na ty špatné a tragické věci v rodině. Je mi 36 let a ano, můj život je a byl v mnoha odvětví opravdu velmi těžký a občas je stále, teď hlavně, ale neztrácím přeci naději a tu nesmím ztratit. Když budu přemýšlet tak za tech 36 let mého života, přeci nebyli jen tragické chvíle a úmrtí v rodině, traumata, šikana, úrazy atd, rozchody …. V mém životě bylo mnoho úsměvu, dětských radostí, her a zábavy, skvělé zážitky s mým prvním ex. Správná (tvrdá) škola od mého druhého ex … mnoho úžasných chvílí mým synkem, atd. Zaměřme se na pozitiva a uvidíte, že přeci Váš život není jen o prohrách. Jestli mi někdo bude tvrdit, že v životě jen prohrává, že nemá přátelé, že není šťastný, není chyba ale ve společnosti, ale v něm samotným. Ano je to blbé a těžké si to přiznat, ale až si to přiznáte a začnete měnit věci od sebe uvidíte potom ty zázraky. Znám pár lidí, kteří opravdu měli život jednu velkou tragédii, ale na svět nikdy nezanevřeli, přijali ty věci, přestali se věcí bát a mezi ně se vlastně můžu počítat i já. Pokuď nevěříte sami v sebe, kdo by jiný ve vás měl věřit. Myslíte si o sobě, že jste nic nedokázali, že nejste společnosti prospěšný, že ostatní mají všechno a vy jen smůlu …
Tak si ujasněme hned pár věcí na začátek.
- Každý má nějaký úkol, takže prospěšný určitě jste a když už né společnosti, tak hlavně sami sobě.
- Mají opravdu všichni všechno? Neznám člověka, co by mohl říct mám vše, vždy nám něco bude chybět, a to jen proto, že jsme prostě lidé ….
- Nejste ve společnosti nic, nic nepřinášíte a máte dojem, že všichni jsou lepší než Vy? Ale tohle je veliký omyl a jen vytvořený nějaký fakt, žijete, ale společnosti nic nedlužíte, vy nemusíte nic přinášet, nějaké velké věci. Někdy stačí opravdu jen být. Nemusíte být doktor práv, lékař, nebo spisovatel, abyste hned něco museli znamenat. Na tohle se vykašlete. Důležité je, být na sebe hrdý v tom co děláte, vědět, že máte čisté srdce a myšlení. To je mnohem větší přínos, než mít x titulů …


Každému se dějí takové situace, jaké potřebuje aby se naučil, nebo pochopil, aby mohl odčinit, okusit, očistit se. Rozhodně nevěřte tomu, že Vám někdo mohl říct, že jste asi prokletý. Takových rodin, o kterých yb se dalo říct, že jsou prokleté je málo a ve většině případů se spíše než o rodinu či člověka jedná spíše o nějakou věc v rodině, o nějakou nedořešenou záležitost. Ono někdy stačí opravdu jen slovo, ale na to už musíte právě přijít sami. Skrze špatné věci, jsme teprve schopni vidět. Takže jestliže se nám nějaké věci opakují stále do života, tak nikdo a nic vám neříká budiž trestán, je to kletba atd, né né. Říká nám to pouze, kde děláme chybu a ukazuje nám to přímou formou výsledku. Opravdu více se zaměřte na sebe co děláte, jak, co a komu. Každý chybuje, každý má nějaké ty hříchy, špatné vlastnosti, ale aspoň dostáváme nápovědu. Stačí jen více pozorovat a můžete vše změnit.

Znáte někoho prokletého?
Já prokletého opravdu jako tak ne. Existují, ale prokleté věci, ale o tom až zase v jiném článku.
Nepleťme si rodinnou zátěž, bloky a těžkou karmu s tím, že někdo mohl užít černou magii, či přímo voodoo praktiky a jiné na někoho. To jsou dvě odlišné věci.
Někdy nemusíte mít ani zdání, že by vůbec se něco někdy v rodině stalo a přesto nějak sami vnímáte, že je něco špatně. Tyto věci mohli se stát na základě, že vám někdo nepřál atd. Důležité je se očistit. To, že budete dělat dobré skutky, je sice moc krásná věc, ale né všechno hned změníte tím, že někomu pomůžete. Zkuste zapátrat v rodině sami, někdy mezi nejčastější "prokletí" rodin je nějaký čin přímo člena rodiny a to třeba zcela náhodně, nechtěně a neúmyslně, někde otiskl, strach, obavu z něčeho, něco bylo na tolik silné, že se to v rylo a udělalo si to vlastní cestu, která jde současně s dalšími životy, dušemi zde v tomto životě s vámi. Je to prostě v rytá energie z nějaké silné emoční situace a jde stále s vámi z pokolení na pokolení. Zkuste se skrze vyprávění svých předků, přátel, a okolí sami dopátrat co to bylo, co by mohlo zapříčinit nějaké ty špatné věci, které my pak můžeme nazývat třeba kletbou. Někdy to jsou velké věci, někdy malé, někdy to je nevyřčené slovo, které se potřebuje říci atd. Někdy byste se divili co všechno si lidi po staletí, z duši na duši vlastně jakoby dluží a dožadují, někdy jde třeba jen o hloupé schválení nějaké situace, kde duše čeká a čeká na vhodnou situaci, která by tu věc vlastně definitivně uzavřela.
Zkuste se ptát, někdo Vám třeba ze sousedství nemusel něco přát, ale pátrejme spíše po slovíčku proč? A né hned vidět, že někdo byl zlý a závistivý.
Dám příklad … Kdysi jsem měla paní na výklad karet, která měla silné podezření, že jejich rodina je prostě prokletá, bydleli ve starém mlýně, tam si udělali bydlení, rodina tam prakticky žila z pokolení na pokolení, ale stále dokola tu rodinu něco stíhalo zlého, úmrtí, různá tragédie, těžký osudy členů rodiny atd. I když se snažila myslet pozitivně , vždy se něco stalo. Nevymýšlela si, měla pravdu, vždy se něco stalo. Řekla jsem jí ať zkusí opravdu pořádně zapátrat a že to nemusí být hned co najde odpověď, ať se ptá lidí z okolí, ať hledá ve starých fotkách a najde jiné příbuzné atd.
O paní jsem pak dlouho neslyšela až celkem nedávno mi napsala, že má další vnouče a měla velkou radost. Zeptala jsem se jí a co ten její pocit prokletí. A Ona my řekla sama, že už potom nepátrá, že našla asi to, co se stalo. Před x lety, spadl pod mlýnské kolo nějaký malý hoch ze sousedství a už mu nemohl nikdo pomoc. Prý někdo si to dával u nich v rodině stále za vinnu, protože ten den měl něco prý udělat a nechal to být … Jenže jsme jen lidé, neobviňujme sebe ani druhé. I takové věci se opravdu mohou stát, ale bylo to neúmyslné. Ten člověk sám trpěl, možná více jak rodina malého chlapce, někdy naše emoce jak říkám jsou tak silné, že se tu odrazí i na další a další pokolení rodu.

Paní sice situaci nevyřešila a ani už nechtěla a dělá dobře … těší se z velkých maličkostí, jako je další příchod zdravého malého človíčka do jejich rodiny. A to je velká radost, velká krásná emoce a čím více se budeme soustředit na to krásné v našem životě můžeme zabezpečit další krásné chvíle pro naše blízké. A jak víme dobrá myšlenka je minimálně 100 silnější než ta špatná.

Existují však prokleté místa, než samotný člověk. Existují různé prokleté amulety, panenky a jiné.


Je možné, aby nám ublížil zakletý předmět? Může vyřčená kletba opravdu přivodit neštěstí, či dokonce smrt? Navštivte spolu s tvůrci různé kouty světa a zjistěte, je-li na podobných historických příbězích něco pravdy. Jsou legendy pravdivé ? Udělejte si názor sami.


Nejděsivější kletby světa ( dokument )Záležív co věříte. Já vím jedno, nic se neděje jen tak a náhody neexistují, ale k prokletí jako takové já nevěřím, vše můžeme změnit my. Nebo se aspoň pokusit. Vše nemusí být tak zlé napořád, můžeme věci měnit, ...
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Thiny Thiny | Web | 3. července 2016 v 17:01 | Reagovat

Myslím, že je to pravda, zajímavé čtení na zamyšlení.

2 Dariya Iczkova Dariya Iczkova | Web | 5. července 2016 v 21:04 | Reagovat

děkuji ;-)

3 Kamila Kamila | Web | 19. června 2017 v 20:10 | Reagovat

To je hodně zajímavý, já tomu věřím!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama