Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Jaké je to na onom světě? Existuje něco po smrti?

4. července 2016 v 19:59 | Český Tarot |  Záhady a nevysvětlitelné úkazy
Pro ty, kdo věří v onen svět, je jeho existence bezpochybná, přestože zde nemáme konkrétní vědecký důkaz. Neschází však dostatek svědectví. Pocházejí od lidí, kteří upadli do hlubokého spánku (komatu), nebo dokonce byli prohlášeni za klinicky mrtvé. Díky rozvoji lékařské vědy nebo snad zázraku se navrátili k životu. Říkáme tomu "zázrak", protože není vědecky možné vysvětlit, jak to tito jedinci přežili. Zůstává jenom skutečnost, že mnoho lidí, kteří prošli touto krutou zkušeností a navzájem se neznali, nám podávají stejné zprávy.


Popisují to jako ponaučující zkušenost, během které propadli zmatku, překvapení nebo starostem, ale nikdy ne opravdovému strachu. Tyto zkušenosti poukazují na existenci éterického nebo astrálního těla, které je prostředkem člověka, který právě zemřel. Zprávy těchto jedinců dnes vyvolávají stále méně námitek, protože se shodují v mnohých bodech a pocházejí od lidí, kteří spolu nemají jinak nic společného.Proto dospíváme k názoru, že klinickou smrt následuje jakýsi jiný jev - něco zdánlivě jako život, který je velmi podobný víře starověkých Egypťanů a také soudobých lámů v Tibetu. Nic ale nedokazuje, že onen svět skutečně existuje. Je sice možné, že klinicky mrtvý člověk se navrátí k životu, ale dojde k tomu jenom zcela výjimečně.

Dodnes nemáme žádné zprávy od nikoho, kdo zemřel před 1000 nebo před 100 lety, nebo dokonce i před měsícem. Nikdo se nevrátil, aby nám řekl, co nás očekává. I v mytologii, když nesmrtelník vstane z mrtvých, nikdy nám nic neoznámí o svých zkušenostech na onom světě a místo toho jenom pokračuje ve svém báječném životě zde, mezi živými.

Ti, kdož věří v onen svět, se zmiňují o jiných svědectvích, kterých je více než těch, kdo prodělali klinickou smrt. Tato svědectví jsou od lidí, kteří přišli o bližního buďto předčasně nebo za dramatických okolností. Tvrdí, že jsou s nimi ještě stále ve styku. Teď se nacházíme v oblasti spiritismu. Je to dorozumívání s duchy mrtvých, kterému se říká transkomunikace. Bez ohledu na to, jestli onen svět je posmrtí, svět mrtvých, duší, peklo nebo nebe, spiritismus naznačuje, že existuje možnost dorozumívání s duchy z tohoto nebo jiného světa. Tato idea pochází z víry, že ve vesmíru a v absolutnu je mysl nadřazená hmotě a jakýmsi způsobem nesmrtelná. Možností dorozumívání s duchy zde máme na mysli jedince, kteří tvrdí, že mají schopnost přivést se do správného rozpoložení mysli a dorozumívat se s nimi.

Tak či onak není jisté, jestli existuje posmrtí nebo onen svět. Zejména v dnešní době, kdy je život stále více materialistický, máme postupně méně a méně styku se silami přírody a živlů na Zemi. Je nám zatěžko mít s nimi intimní vztah. Naši předkové měli s živly bližší vztahy a představy o posmrtí, které byly báječnější a fantastičtější, ale současně byly naivně jednoduché a přirozené. Bylo pro ně normální a přirozené se tu a tam setkávat s duchy mrtvých. Jejich svět měl dveře nebo chodby, které vedly do světa mrtvých. Vedly z viditelného světa do neviditelného a bylo kdykoliv možné jimi projít bez toho, že by si to člověk uvědomil. Člověk si vážil mrtvých a žil s nimi v souladu, protože věděl, že je bude jednou potřebovat, aby se za něj přimluvili. Když se člověk staral o mrtvé, staral se tím i sám o sebe a pokud žil dobrý život, mohl očekávat i dobrý život po smrti. Co kdyby posmrtí bylo jako hora, která má dvě strany, jednu na světle a jednu ve tmě? Co kdyby to byla jenom jiná strana života?


 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Inka Inka | Web | 5. července 2016 v 14:55 | Reagovat

Existuje, věřím na reinkarnaci...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama