Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Článkový seriál na přání o Magii měsíce - Tajuplný měsíc 1 díl.

1. června 2016 v 15:04 | Český Tarot |  Magie
Nejsilnější energetická fáze - Magická moc a síla úpnku se objevuje i v prastarých legendách. Měsíc je v tuto dobu vykreslen jako bílá zářivá planeta. (Měsíc však není planeta, jak se mnozí domnívají, je to hvězda) V kalendáři je značen jako světlá kulatá plocha - koule. Magičnost měsíce v úplňku pociťujeme nejenom my, ale i zvířata na psychice tak na tělesné schránce. Úplněk pociťují i zvířata, má obrovský vliv na naší celou zemi. Při úplňku se nacházímezi Sluncem a Měsícem Úplněk je viditelný po západu Slunce. Celá polokoule Měsíce viditelná ze Země, je osvětlená. Zářivý svit má velkou energetickou hodnotu.


Ahoj všechny bytosti světa, jak jsem slíbyla tak plním. Máme tu článkový seriál o Měsíci, jeho síle, o Magii úplňku ... Doufám, že se vám tento kraťoučký článkový seriál bude líbit. Najdete ho v rubrice Magie zde na tomto blogu. Budu postupně vytvářet i videa.ZA VŠE MŮŽE MĚSÍC

Tajemný měsíc - Jednotlivé fáze Měsíce působí energeticky na naši mysl tak i na fyzické tělo, mnohdy si toto ani neuvědomujeme. Spojme se se silou měsíční magie, aby mohla jeho síla působit na nás blahodárně. Aby nám dávala a neubírala. Čím více toho budeme znát o tajuplném Měsíci a úplňku a vlivech, tím budeme připravenější, spokojenější, zdravější a třeba i krásnější. Od pradávna čarodějky, druiduové a velcí mágové znali sílu Měsíce. Znali jej už ve starověkém Egyptě za dob faraonů.CO JE TO ÚPLNĚK

Úplněk - Úplněk je jedna z fází Měsíce, kdy je Sluncem osvětlená celá polokoule přivrácená k Zemi.

Nejsilnější energetická fáze - Magická moc a síla úpnku se objevuje i v prastarých legendách. Měsíc je v tuto dobu vykreslen jako bílá zářivá planeta. (Měsíc však není planeta, jak se mnozí domnívají, je to hvězda) V kalendáři je značen jako světlá kulatá plocha - koule. Magičnost měsíce v úplňku pociťujeme nejenom my, ale i zvířata na psychice tak na tělesné schránce. Úplněk pociťují i zvířata, má obrovský vliv na naší celou zemi. Při úplňku se nacházímezi Sluncem a Měsícem Úplněk je viditelný po západu Slunce. Celá polokoule Měsíce viditelná ze Země, je osvětlená. Zářivý svit má velkou energetickou hodnotu.

V úplňku je Měsíc na opačné straně od Země než Slunce, což nastává v době, kdy nový měsíc má stáří 14,8 dne. Měsíční disk je tak pro pozorovatele ze Země plně osvícen a Měsíc vypadá na obloze jako bílé (nebo žluté či oranžové) jasné kolo. Ze Země ovšem vidíme neustále stejnou, tzv. přivrácenou stranu Měsíce. Pokud je kolem Měsíce další kolo, říkáme mu měsíční halo, které údajně věstí změnu počasí. Úplněk je jediná měsíční fáze, ze které lze někdy pozorovat zatmění Měsíce. Protože ale oběžná dráha Měsíce kolem Země je skloněná proti oběžné dráze Země kolem Slunce, většinou Měsíc probíhá nad nebo pod zemským stínem. Proto se zatmění Měsíce nevyskytuje při každém úplňku. Úplňkový Měsíc obyčejně vychází hned po západu Slunce a výrazně osvětluje noční krajinu i oblohu. Při úplňku je výrazně snížena možnost sledování hvězd a jiných nebeských objektů, neboť odražené světlo Měsíce přezáří světlo většiny hvězd.


Co říkají o měsící fakta a čísla - Měsíc je jediná známá přirozená družice Země. Nemá jiné formální jméno než "měsíc" (odborně Měsíc), i když je občas básnicky nazýván Luna (slovanský a zároveň latinský výraz pro Měsíc). Jeho symbolem je srpek (Unicode: ☾). Kromě slova lunární se podle jména starořecké bohyně Měsíce Seléné používá k odkazu na Měsíc též kmene selene nebo seleno (selenocentrický, Selenité, atd.). Střední vzdálenost Měsíce od Země je 384 403 km. Měsíční rovníkový průměr činí 3 476 km. Roku 1969 přistáli Neil Armstrong a Edwin Aldrin v rámci programu Apollo jako první lidé na Měsíci, a tím se stali i prvními lidmi, kteří stanuli na povrchu jiného vesmírného tělesa než Země. Celkem Měsíc zatím navštívilo dvanáct lidí.

Co byste měli vědět o úplňku - Měsíc je se Sluncem v úhlu 180-225 stupňů, vychází za soumraku a zapadá za úsvitu. - Úplněk trvá od 14. do 17,5 dne od novoluní. - Tato měsíční fáze od nepaměti znamená sílu, naplnění a uskutečnění všeho, co bylo až dosud ve fázi zrodu. - Jak známo, má velký vliv i na metabolismus v našem těle, a proto se těm, kteří chtějí shodit pár kil, doporučuje celý den pouze pít, nebo jíst jen ovoce a zeleninu. - Měsíc se proti ostatním tělesům po obloze pohybuje velmi rychle a podle astrologů je v přímém spojení s našimi emocemi. Fáze úplňku s sebou většinou přináší emocionální problémy - lidé totiž přemýšlejí vším, jen ne mozkem, proto jsou na denním pořádku hádky a neshody. Ať si to přiznáme nebo ne, jsme nervóznější, nebo nemůžeme spát. - Využití síly Měsíce při úplňku pro vyplnění našich přání a tužeb používaly lidé již v dávných dobách a traduje se, že přání upřímně a seriózně vyslovená v tuto dobu jsou téměř vždy splněná už předem, neodporují-li vyšším zákonům.FÁZE MĚSÍCE

Fáze měsíce - Jako má Měsíc vliv na mořský příliv a odliv, na nálady lidí a růst květin, má vliv i na magické čarování. Ubývající Měsíc prakticky platí jako optimální doba pro kouzla škodící, / nezkoušejte...uvědomte si příčiny a následky /,ale hodí se i ke studiu starých kouzelných spisů a k začarování negativních energií. Nejstarší kouzla se prý prováděla za tmavých nocí bezprostředně před Novoluním, tj. období, kdy Měsíc na obloze není vidět. Rituály bílé magie k posílení zdraví, blahobytu a štěstí byly naopak prováděny vždy při přibývajícím Měsíci a ty nejdůležitější dokonce při samotném úplňku, kdy je magická síla absolutně největší a nejúčinější.


NOVOLUNÍ Všichni, kteří přišli na svět o novoluní nebo do tří a půl dne po něm, mají tendenci se do všeho vrhat po hlavě a většinou bez přemýšlení.

DORŮSTAJÍCÍ MĚSÍC Na obloze se objevuje první srpek Měsíce. Lidé narození v této fázi mají potřebu sebeprosazení, chtějí být akční. Věří především sami sobě.

PRVNÍ ČTVRT MĚSÍCE V této fázi je na obloze vidět půlka měsíce. Pokud jste se v tuto chvíli narodili, může se vám zdát, že celý život stojíte na křižovatkách a pořád se musíte rozhodovat, kudy jít dál. ÚPLNĚK Všichni lidé, kteří se narodili o úplňku a v průběhu následujících tři a půl dne, se nejvíce zajímají o témata vztahů. Může jim dlouho trvat, než si uvědomí nejprve sami sebe, a proto mohou v životě zažít vážné krize.

VYPOUKLÝ MĚSÍC Právě teď měsíční světlo čím dál tím víc sílí, ale pořád to ještě není úplněk. Lidé narození za této fáze věnují spoustu svého času jakémusi sebeobjevování a chtějí z života udělat něco hodnotného. Neustále mají potřebu zdokonalovat se a zlepšovat v tom, co už ale skvěle umějí.

UBÝVAJÍCÍ MĚSÍC Luna začíná ubývat. Z jedné strany je trochu zploštělá, ale stále ještě září. Lidé narození v této fázi se rádi předvádějí před ostatními a dokazují, co v nich je. Jsou to rození učitelé nebo také herci a baviči.

POSLEDNÍ ČTVRT MĚSÍCE Lina je na obloze zase osvětlena jen napůl, tentokrát ale z druhé strany. Lidé narození v této fázi jsou zaměřeni na budoucnost. Někdy mají smysl pro humor a ironii, ale nejsou schopni přijímat vlastní kritiku.

BALZAMICKÝ MĚSÍC Ze srpku už zůstala jenom stříbrná nitka a pomalu mizí. Lidé narození za balzamické Luny obvykle nejdou s davem, nebo se mu nějakým způsobem vymykají. Mají v sobě často cosi jako prorocký smysl, nebo pocit, že mají nějaké zvláštní poslání.

Konec 1 dílu - Příště - Vliv na mysl a tělo, první malý měsíční - úplňkový rituál

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama