Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Tah vaší duše

20. května 2016 v 21:28 | Český Tarot |  Moje články, postřehy, svět kolem nás
Někdy některé věci moc asi neumíme vysvětlit a nikdy asi úplně chápat nebudeme, jen víme a cítíme je, že tak jsou prostě. Tah duše jak bych nazvala je něco co Vaší duši táhne směrem tam, kde té duši je dobře, kde jí něco baví, jde, nebo dokonce může zažívat pocit naplěnní, domova, rodiny. Prostě to pravé.
Třeba obyčejný prodavač v pekařství může mít neskutečně silný tah duše k moři a vše co s mořem souvisí. Může vidět film, či jen reklamu někde se záběry moře a je úplně štastný zasní se a říká si tam to znám, ano tam jsem doma. To je ono. Nebo může vidět nějaký obrázek, plakát nebo jen slyšet ono slovo či věty s tím spojené tak ihned zbystří. Já tomu říkám tah vaší duše. Mohl se na lodi narodit, mohl být mořeplavcem, mohl být i otrokem na lodi, který tam drhl palubu, ale miloval to místo. Mohl ale být i živočichem nebo rostlinou v moři. Je to něco, kde opravdu jeho duše spočívá, ten základ kam ho to táhne. Nemusí být onen prodavač pečiva ani slušný plavec, může dokonce mít i strach z vody, ale přesto je to něco co ho neskutečně k tomu táhne a zajímá se o to a i následovně vyhledává, knihy, filmy četbu ....


Já od malička mám velmi silnou vazbu z Vesmírem. Aniž bych se vysloveně nějak zajímala o struktůru Vesmíru je to něco pro mě tak hrozně přitažlivého, jen už ta samotná přestava být ve Vesmíru. Pozorovat naší zem atd. Tam jsem doma a je to hrozně moc silný pocit. Tohle jsem měla ještě před událostí, než jsem se dostala na onu druhou stranu. Vždy tamj byl velmi silný tah a vše spojené s Vesmírem mě naprosto fascinovalo, s užaslým výrazem jsem pozorovala cokoliv co se týkalo Vesmíru. Na druhou stranu se velmi bojím výšek a tma mi není příjemná, ... přesto to nutkání být tam je velmi silné. To samé může mít onen prodavač, kterému by ke štěstí stačilo jen třeba myti na lodi, nebo být číšníkem v nějaké výletní lodi. Mám to stejně, ke štěstí by mě stačilo být třeba uklizečkou v NASA Smějící se a ano i v tom bych našla velkou útěchu.
Když jsem šloa na vysokou volba byla jasná, okamžitě jsem si vybrala technický obor Fyziku a Informatiku na peďáku sice, ale aspoň něco. Studium základu kvantové fyziky ve spojitosti s informatikou byl pro mě ráj. Nedávala jsem to však úplně tak z matematiky , ono teda teh matematik jsme tam měli víc, ale byl to jak se říká záhul. .... Každopádně člověk by si měl plnit své sny aspoň po malých douších, co říkáte?


A jaký je Váš tah duše?myvat
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama