Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Městská legenda nebo skutečnost - Bloody Mary

30. dubna 2016 v 22:42 | Český Tarot |  Urban Legends - Městské legendy
Tato nová rubrika na mém blogu Vás bude určitě bavit a to hlavně příznivce záhad, a nebo hororů či městských legend. Každá země, každý kraj a folklor má nějakou tu legendu. Jako Slovensko má Čachtickou paní, tak třeba někde mají Bloody Mary, Candymana, duch jménem Charlie atd ...
Bloody Mary je duch nebo čarodějnice vystupující v západním folkloru. Říká se, že se zjeví v zrcadle, když někdo 3x (nebo i víckrát, dle verze příběhu) vysloví její jméno. Mary je mnohdy popisována jako vražedkyně dětí, která žila v určitém městě, kde tato legenda zapustila kořeny. Tam se většinou nachází i její hrob. Mary Worth je také považována za čarodějnici, která se zabývala černou magií, byla odhalena a popravena. Jindy se věří, že Mary byla obětí autonehody, při které byl ošklivě poraněn její obličej. Postava Krvavé Máří je také spojena s anglickou královnou Mary I., jejíž život byl poznamenaný několika potraty a falešnými těhotenstvími, a také mnoha popravami, které měla na svědomí


Nejčastějším způsobem, jak ji vyvolat, je postavit se ve tmě před zrcadlo (nejčastěji v koupelně) a 3x vyslovit Bloody Mary (Krvavá Máří). Další verze obsahují zpívání, obcházení svíčky, nebo opakování jména 13x. Někdy se místo jména říká věta: "Bloody Mary, zabil jsem tvé dítě!" To odpovídá pověře, že byla Bloody Mary matka, která ztratila dítě a spáchala sebevraždu. Někde se zase věří, že Mary své děti zabila a poté se říká věta: "Věřím v Mary Worth." Je to podobné jako u další hry, kdy se vyvolává duch Bellovy čarodějnice. Hra je většinou brána jako zkouška odvahy, protože se říká, že kdo Mary vyvolá, zemře strašnou smrtí, nebo ho Mary poškrábe v obličeji. Někde se věří, že Mary člověka nezabije, ale bude ho strašit po zbytek jeho života. V jiné verzi příběhu se říká, že pokud se její jméno řekne 13x, bude vyvolávač moci mluvit se zesnulými. Také se na ni nesmí dívat přímo, pouze na její obraz v zrcadle, a ona mu pak vyjeví jeho budoucnost (to se týká manželství a dětí).

Věty, které se používají k invokaci:
  • "Bloody Mary, Bloody Mary, Bloody Mary"
  • "Bloody Mary, zabil jsem tvé dítě!"
  • "Bloody Mary, mám tvé dítě!"
  • "Věřím v Mary Worth!"
  • "Nevěřím v Mary Worth!"
  • "Nenávidím Mary Worth!"
  • "Bloody Mary, přijď ke mně!"
Fenomén Bloody Mary, nebo Krvavé Mary je znám snad skoro po celém světě. Tato legenda se vypráví a předává mladším generacím už po mnoho let. Každý z nás o ní určitě slyšel, ale co je vlastně pravda? Nikdo neví, zda opravdu existovala, Mary dostala mnoho přezdívek, některé z nich jsou - Bloody Mary, Bloody Bones, Hell Mary, Mary Worthington. Ve většině teorií se objevuje fakt, že to byla čarodějnice, jinde se říká že zohavená nevěsta či zabitá matka dítěte, nebo matka, které bylo dítě ukradeno. Někde se dokonce říká, že může mít jistou spojist se Satanem. Zkrátka, Bloody Mary je známá městská legenda, která má možná pravdivé základy.

Jak jsou na tom rituály jejího přivolání? Za každou cenu musíte mít zrcadlo a potom? Pak už se to všude liší, temná místnost, svíčky, zaříkávácí formule.

Nejčastější je snad to, že musíte 3x vyslovit její jméno a upřeně zírat do zrcadla, které by mělo být kulaté, také se říká "Věřím v tebe, Mary." nebo "Mám tvé dítě Mary." Je toho spousty.
Povídá se, že je při tom také potřeba kropit zrcadlo vodou, či mít nůž v ruce. Nejděsivější je snad to, že prý stačí projít kolem zrcadla a Mary už bude mezi námi. Ale kdo ví. Jedna z teorií je i ta, že ji lze vyvolat jen v určitý den, ale jaký to je, to opravdu netuším.

Příběh Krvavé Mary není vlastěn úplně jasný, říká se, že se mstí, což by odpovídalo vraždě či krádeži dítětě - od toho je možná odvozena jedna z vyvolávacích formulí. Jak se vlastně má projevit její přítomnost? Je to jednoduché, děsivé skřeky a krvavé šrámy a škrábance na vašem obličeji, které vám má způsobit právě Mary střepy zrcadla či svými dlouhými nehty. Měla by vás dohnat k šílenství, zohavit vás nebo hůř - zabít. Podle jedné z legend Mary měla být v minulosti krásná dívka, kerou ale někdo velmi zohavil a zavraždil, což je také jedna z teorií. A proto, když ji vyvoláte měla by mít děsivou podobu. Krvavé oči, bledý obličej a vražedný výraz.
Stala se jedním z nejoblíbenějších námětů pro hororové filmy, a tak čím více se objevuje filmů s touto tématikou, strácí Bloody Mary svoje temné, děsivé kouzlo tajemna. Ona je oblíbená především u mladých dívek, které se ji pokoušejí s nadšením vyvolávat.

Jedna z nejpravděpodobnějších teorií, či příběhů je ta, že se jedná o Marii I. Tudorovnu. Její existence je doložená a tak ji nikdo nemůžete zpochyňovat. Říká se, že se celá léta snažila o potomka, ale nedařilo se. Když se to nakonec povedlo, po šesti měsících dítě zmizelo. Nikdy ho nenašly. Marie se z toho zbláznila a celé věky proseděla u zrcadla. To nás opět zavádí k formuli o tom, že vlastníme její dítě, docela zajímavě to do sebe zapadá. Marie byla fanatická katolička a kvůli tomu, jak pronásledovala a trestala protestanty, si skutečně vysloužila přezdívku Krvavá Mary.
Věříte? No já bych to asi určitě nezkoušela ... víte co se říká na každém šprochu pravdy trochu.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama