Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Varjúho dcera

9. března 2016 v 22:37 | Český Tarot |  Duchovní a fantasy povídky vlastní tvorba
Chtěla bych Vám vyprávět / napsat jednu takovou povídku o malé holčičce jménem Báthor, narodila se kdesi daleko v jedné zemi, chudým lidem. Nevěděli co si počnou s novým přídělkem a jak se dříve říkavalo děvčátka nosí vrána. otec se naštval, že zase přiletěla vrána a že nebude živit další hladový malý krk a tak vyhnal svou ženu s holčičkou právě narozenou pryč.Aby jí vrátila vráně ať si jí vezmou havrani, když jí nikam nedají můžou si jí dát k snídani, byla tak malá , že by se z ní sotva vrabčák najedl ....
Matka nechtěla, ale přesto muže poslechla a odešla přes les, sedla si v lese na pařez a plakala. Viděl jí sokol a začal poletovat ve vzduchu a říkal, proč pláčeš, ženo ... ?! Optal se jí sokol. Žena vše vysvětlila a nevěděla si co si počít. Sokol, řekl že by jí taky jen snědl ať jde raději pryč. Žena vzala holčičku v malém pleteném uzlíku a šla dál, na okraji lesa stála vlčice, viděla, ženu plat, optala se jí co se děje, kam dítě nese. Žena vše vlčici vysvětlila. Vlčice se podívala na uzlík, očuchala a řekla , ta se příliš bojí, ráda bych si jí vzala , ale můj manžel vlk by jí sežral, ta dívenka se moc bojí, nemohla by být vlkem , dodnes jí tam, kdo vám jí donesl. Matka odvětila, že i to jí nakázal muž. Vlčice se zamyslela a řekla, že z ná jednoho havrana, že je to na půl člověk a na půl havran. Že je to projletý muž, člověkem může být jen pár hodin za den a jinak mění podobu opět na havrana. Prý tenkrát zabil hejno vran, jeho trestem bylo, že bude žít život havrana, aby cítil lidskou zášť a zlobu, ať to zkusí tam. Že by hejno vran holčičku asi nepřijalo a opravdu by jí zezobali jako mák.

Žena popadla uzlík z holčičkou a vydala se cestou, která jí vlčice podala.Když přišla k mechové stráni na níž stál strom a v tom stromě bydlel onen havran zaklepala na strom třkrát jak jí vlčice poradila. Havran přiletěl slétl dolů a podíval se na ženu a optal se co mu ense. Žena celou věc vysvětlila, tak jak vysvětlila sokolovi a vlčici. Havran jí vysvětlil proč byl zaklet, nemusel, žena však vše věděla už od vlčice. Havran jí však řekl,že jediná jeho spása může být lidské mládě,které nikdo nechce. Havran si děvčátko nechal a příjmul. Dal jí jméno Báthor.Báthor rostla a sílila. Byla dítě větru , všude a nikde. byla rychlá a hbytá. Svému otci havranovi říkala Varjú. Vychoval jí a tak si říkala Varjúho dcera.

Varjúho dcera se stala symbolem všech havranů, krkavců a vran. Krkavci od té doby měli za úkol pomáhat sirotkům, opuštěným dětem,chudým a lidem s velkou nepřízní osudu. Oni jim předali sílu, sílu žít a bojovat, rodičosvtví, víru sám v sebe, a hlavně magii, intuici a vidění do budoucnosti. krkavci se stali ochránci všech slabích a převážně opuštěných dětí.

Proto je také většinou silovým totémovým zvířetem lidí, co jsou silně opuštěný a ztratili se zde v samotě. Varjúho dcera Báthor vyrostla a stala se patronkou všdch krkavců, ty jí poslouchají na slovo, ona se snaží pomáhat slabším, stejně jako byla ona. Snaží se lidské bytosti jako je ona sama dosazovat k těm nejlepším životním situacím, aby nikdy už nestrádali.


Varjúho dcera vyrostla z láskou k přírodě, do lidského světa chodí jen aby pomáhala opuštěným dětem. Svou rodinu viděla jen jednou a přesto vrátila se opět k Varjúovi.Když je někdy B´thor smutná Varjú jí svými křídli obejme. To jí stačí.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Simona Simona | 28. prosince 2016 v 15:22 | Reagovat

Mozna je to hezky pribeh a myslenka, ale text je tak ukrutne plny chyb, ze vlastne nejsem schopna se, diky forme, soustredit na obsah.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama