Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Existuje - li Bůh, proč je na Zemi tolik utrpení?

31. března 2016 v 11:09 | Český Tarot |  Moje články, postřehy, svět kolem nás
Tohle slýchám celkem často a dost podobné otázky, proč Bůh nechá trpět lidi, Proč Bůh nezasáhne. Proč Bůh tohle neudělá a nezařídí, proč je na světe nespravedlnost, atd ...


No ona na světě žádná nespravedlnost není, ale my jí vnímáme z důpvodu, že se na to koukáme pouze z jednoho pohledu a často ten podstatný pohled na tohle vše nám zcela uniká. Né každému a hodně lidí už nějaký ten rok v sobě má touhu po pravdě a hledá proč tu jsme a jak to je s Bohem, Ježíšem a vůbec tím Nebem ... zda nějaké tedy je.Nespravedlnost neexistuje a neexistují ani žádné náhody. Náhoda neexistuje i když se nám to může zdát, ale nic se neděje jen tak. Nikdy a to si pamatujte.Proč Bůh stvořil svět a proč stvořil člověka a proč člověk trpí? Z krze skeptika, který v Boha nevěří a ptá se, proč Bůh stvořil člověka a pak ho vyhnal z rajské zahrady? Na to se takhle jednoduše odpověďět nedá. Bůh stvořil život a stvořil lidského člověkia, jenže ještě před tzv adamovským lidstvím, byli už dávno dávno vytvořeni prapůvodní lidé. Lidé to ani tak nebyli né tedy s pohledu nám známého a ani Adam s Evou nebyli v takových podobách jaké si je představujeme. Každopádně Bůh prostě stvořil život a duši, co dělá život a jakým je jeho úkolem? Ano, život žije a má žít. Proč tedy je smrt? Smrt neexistuje. Odchází pouze schránka, a to je jen obal, který podléhá prostě stáří, nebo poškozením odchází.Podle Isaaca Asimova ruského spisovatele a biochemika známích sci-fi žánrů knih má duši i počítač a nebo jakýkoliv elektrospotřebič se kterým se nějak dělalo, pracovalo. Dokonce na to je i studie, že na skládkách starých auto vraků, či elektrospotřebičů se po několika letech začnou k sobě shlukovat tyto přístroje blíž, a jsou pak natěsnáni přímo u sebe. I přes to, že mezi nimi by byla daná ulička pěti metrů. Tak nakonec vždy uvidíte počítač vedle počítače, auto vedle auta v takové blízkosti, že byste neprošli. Dokonce o tom píše v knize Já robot, to bylo i sfilmované. Vlastně o tom vypráví v každé své knize :-),No a z toho vyplívá jedena věc, vše má svou duši, počítač, pračka, vše co bylo "živé" mělo nějakou činnnost, žije a má duši. Odchází pouze schránka a obal. Takže úkolem duše je žít dál, pracovat a učit se. Bůh s námi má a měl velkolepé plány. Věří v nás jako mnoho z nás věří v Boha. Bůh Adama a Evu zcela tak nevyhnal, to je velmi ošizená a jednoduchá verze. Bible se musí číst spíše metaforicky a v podobenstvých, které si pak můžeme pro představu s totožnit s našim životem, jenže vše už ani sami nedokážeme s totožnit. Adam a Eva dostali "rozum" a vlastní vůli. Bůh je nikdy nepřestal milovat, jenže už s tím nic nenadělal. Jakmile máme vlastní vůli, vše je na nás. na nás samotných a zodpovídáme sami za sebe.

Vemte si jako děti. Máme naše lidská mláďata, milujeme je, chráníme je, učíme je, jsou pro nás vším, jenže v 18 letech i když jen papírově jsou "dospělí" a zodpovídají teď sami za sebe. My je sice můžeme stále chránit, ale oni nás už poslouchat nemusí, často nechtějí a všechny naše dobré rady jsou k ničemu. Musejí si projít vším a celým životem, musejí za sebe nést následky sami. Můžeme je milovat sebe víc, ale to co udělají udělají ze své vlastní vůle, někdy je na ně život i "nespravedlivý" můžou trpět pocitem nedostatečnosti, atd ... Nakonec se většina z nich i těch nejspůrnějších a nejsilnějších osobností, kteří odmítali autoritu vrátí na zpět k rodičům. Sice né v takové míře, jako když u nás bydleli, žili jako děti, ale nakonec nám dají rodičům za pravdu. Né vždy, né pokaždé, ale jednou přeci. Nakonec skoro všichni skončí v naší "náruči domova"

Tak takhle nějak jen pro pochopení to je s Bohem a lidmi. Adam a Eva ať už důvodem bylo jablko ze zahrady stromu poznání či v tom bylo něco jiného odešli. Odešli jako "děti" které se měli ještě stále co učit. Dělali chyby, lidstvo padalo a zase povstalo, dělali osudové chyby, lidi vraždili a zabíjeli, ničili, na druhou stranu budovali, milovali, věřili a doufali, snažili se a vždy na samém dně povstali. Nakonec skoro vždy se nějak jejich lidská cesta pokolení vracela k Bohu a prosila jej, a né ani tak o odpuštění a pochopení, ale o lásku, o obejmutí. Všechny ty hrůzy co se na světě dějí za ně Bůh nezodpovídá, nedělá je, nevytváří je. Bůh je absolutní a nepodmínečná láska. Miluje všechny své děti, bez rozdílu. Bůh několikrát zasáhl, ale věděl, že si musíme stejně projít vším a že i kdyby na nás poslal různé katastrofy, aby zničil co vytvořil, stejně by jsme vždy povstali. Hlavně paradoxně Bůh nikdy nás vyhubit nechtěl, nakonec vždy byl nějaký mesiáš který v roli člověka lidské rasy a existence měl lidstvo zachránit. On to sám Bůh ví a zničit nás ani nedokáže a nechce. I při tech největších katastrofách světa co lidstvo potkalo, vždy se přežilo. Důvodem je hlavně to, že jsme byli Bohem stvořeni láskou pro lásku a láska ta je věčná a žije dál v našich srdcích. Lásku nic nezastaví, láska žije a bude žít.


V tom je ten pravý smysl života Láska. Je moc škoda, že tuhle tak moc důležitou podstatu našeho existenčního bití si dnes skoro vůbec neuvědomujeme. Máme v sobě tolik lásky a tolik odvahy a síly, že kdyby jsme jí měli všichni zažít v jeden okamžik, celá naše zem, každý člověk na světě, každé stvoření, tak na vždy zmizí války utrpení, vraždy, a i smrt. Dotkli bysme se právě toho věčného života. Věčný život je láska , Láska je vibrace na těch největších frekvencích vibrace. Láska tady pořád bude. Každý jsme Bohem, máme ho v sobě už od prvního zrodu po několika tisíc inkarnací. Někdy stačí tak málo aby se děli zázraky. Obejmi a polib, ochraňuj a neopusť, pomoz a nic za to nechtěj, buď slušný ... sedm přikázání bylo už dávno dávno smazáno, existuje pouze jedno přikázání, které obsahuje vše a tím je MILUJ!!!


Takže Bůh existuje, ale netrestá nás a neničí, jsme prostě "dospělí" máme vlastní rozum, vlastní vůli a musíme za to nést následky, ....
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Michala Michala | 31. března 2016 v 15:05 | Reagovat

Jaký by mělo smysl, kdyby bůh tahal za provázky? ne, dal nám svobodnou vůli, a jak s ní naložíme je jen na nás, bůh  v nás věří, věří že aniž by musel zasahovat, naše volba povede přímo k bohu, lásce, vesmíru :-)

2 Andréé=) Andréé=) | Web | 18. května 2016 v 11:28 | Reagovat

Jj, to máš pravdu, že má človek slobodnú vôlu a ak sa zle rozhodne, alebo povstane proti bohu, nesie za to následky, ako Lucifer... Z toho dôvodu Boha nenávidím.

3 josef josef | E-mail | 27. července 2016 v 20:34 | Reagovat

http://cestyksobe.cz/nas-novy-svet/11285   Líp to napsat neumím, je tam vše...

4 Petr Petr | E-mail | Web | 14. srpna 2016 v 16:04 | Reagovat

zdravím,

pokud vás zajímají odpovědi na tuto velmi složitou otázku samotných křesťanů, nabízím je zde:

http://www.proc-krestanstvi.cz/a18-otazka-jak-by-mohl-milujici-buh-dopoustet-tolik-zla-a-utrpeni/

Hezký den.

5 Dr. Voštěp Dr. Voštěp | 15. března 2017 v 19:52 | Reagovat

Je mi tě líto Andréé=
A to opravdu móóc 😇

6 Veronika Veronika | Web | 28. června 2017 v 19:23 | Reagovat

Skvěle napsáno, přesně tak to je, láska je nejdůležitější. A za činy si odpovídáme sami...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama