Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Jak pracovat s křišťálovou koulí

24. ledna 2016 v 16:28 | Český Tarot |  Magie
Pro tento druh věštění lze použít prakticky jakýkoliv zrcadlový povrch. Nejlepší jsou samozřejmě křišťálová koule a zrcadlo. Křišťál by měl být bez kazů - žádné bubliny ani škrábance. Alespoň pro začátečníky. Špatný povrch koule by jen roptyloval vaší pozornost a znesnadňoval věštení. Později, až budete ve věštění z koule dobří, lze použít jakýkoliv zrcadlový povrch. Pokud nemůžete sehnat kouli ze skla nebo křišťálu, lze použít i kouli z plastu (mnohem snadněji se ovšem poškrábe). Nemůžete li sehnat vůbec žádnou kouli, může stejně dobře posloužit i pečlivě vyleštěná lupa. Chcete li, můžete si vyrobit i své vlastní černé zrcadlo. Výborné je k tomu hodinové sklo, ale stačí k tomu jakýkoliv kus skla bez kazů. Ten pak z jedné strany přestříkáte černou emailovou barvou nebo přetřete asfaltem (před použitím asfaltu je potřeba sklo pořádně vyčistit trepentýnem a nátěr asfaltem provést minimálně 3x). Než se rozhodnete investovat do své křišťálové koule, můžete na zkoušku použít i čistou sklenici po okraj naplněnou vodou. Měla by fungovat celkem dobře.Pokud už máte svou křišťálovou kouli, budete k věštění potřebovat ještě kus černé látky, která bude kouli dělat černé pozadí a koule na ní bude ležet (může ale ležet i na stole nebo jí můžete držete v ruce, to už záleží jen na vás). Černé pozadí má zajistit, aby vás kolem koule nic nerozptylovalo, až se do ní budete dívat.


Zpočátku byste měli pracovat v nerušené, tiché a tmavé místnosti. Nejvhodnější doba je prý mezi devátou a jedenáctou hodinou večerní ale volba je zcela na vás. Zdroj světla by měl být malý, třeba svíce, kterou budete mít za zády. Světlo se nesmí přímo odražet na kouli. Můžete si zapálit kadidlo nebo před věštěním chvíly meditovat, pokud vám to pomůže v soustředění. Umístěte kouli na její místo a zadívejte se do ní. Snažte se mít prázdnou hlavu, na nic nemyslet. Nemusíte se na kouli dívat bez mrkání (z toho by vás jen bolely oči), právě naopak - dívejte se na ní zcela přirozeně jako na cokoliv jiného. Nesnažte si nic představovat, jen udržujte čistou mysl. Na kouli koukejte jako když hledíte na předmět v šeru a snažíte se na něm rozeznat detaily. Soustřeďte se jen na kouli. Po dvou až deseti minutách by se měla koule začít plnit jakousi bílou mléčnou mlhou nebo kouřem. Může být bíla i barevná. Postupně se celá naplní, ale pak začne mlha opět mizet a v kouli zanechá obraz. Možná bude černobílý, spíše však barevný. Pravděpodobně se také bude pohybovat. Jsou to symbolické výjevy z minulosti, přítomnosti nebo budoucnosti a budou vyžadovat interpretaci, podobně jako sny. U většiny lidí je věštění z křišťálové koule uspěšné. Pokud napoprvé nic neuvidíte, nezoufejte a zkuste to zase jindy. Může to tvrat týden nebo i tři. Žádnému pokusu byste však neměli věnovat více jak deset až patnáct minut. Ze začátku nebudete mít zrovna kontrolu nad tím, co uvidíte. Musíte prostě brát to co je. Až cvičením získate schopnost vidět to, co si přejete.


Ať používáte zrcadlo, kouli nebo cokoliv jiného, nedovolte nikomu jinému aby s tímto nástrojem manipuloval nebo na něj sahal. Také chraňte kouli před slunečním světlem - je to nástroj Měsíce. Mějte ji uchovanou v kusu černé látky (sametu nebo hedvábí). Je tradicí kouli jednou měsíčně za úplňku opatrně umýt a nabýt přímým měsíčním světlem (asi půl hodiny, mezi koulí a měsícem nesmí být okno!).


Kde sehnat křišťálovou kouli? Pokud zrovna nemáte na kouli z pravého horského křišťálu (která se velmi těžko shání a je také mimořádně drahá) nebo na broušenou a velmi přesnou kouli z křišťálového skla za pár tisíc, mohu vám doporučit skleněné koule, které prodává firma glass-sphere. Lze zde sehnat různé velikosti (ty nejběžnější jsou skladem) a zasílají je na dobírku. I cenově jsou velmi přijatelné, protože běžná koule stojí jen pár stovek.

Kde sehnat křištálovou kouli :

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | E-mail | Web | 24. ledna 2016 v 17:43 | Reagovat

Priznám sa, že milujem ezoteriku ale toto je už na mňa troška veľa. Určite by som nemala odvahu zahrávať sa s budúcnosťou, aj keď ma to veľmi zaujíma a niečo by som chcela vedieť. Obdivujem ťa za odvahu :) A hlavne za to, že si si ušetrila toľko peňazí

2 Viktorie Viktorie | 25. ledna 2016 v 10:56 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama