Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Bible není jen o bylinkách - Nedobrovolným masožravcem

30. ledna 2016 v 18:42 | Český Tarot |  Moje články, postřehy, svět kolem nás
Ahoj, dobrý den všechny bytosti světa, dlouho jsme přemýšlela, jak a jestli vůbec mám udělat, napsat tento článek. Tento článek je v podstatě i takový jaké si moje přiznání se k tématu jídlo, potrava a já. Jsem či nejsem vegetarián a jak to vlastně vidím já.


Nikomu nevnucuji svůj názor,to nikdy nedělám, jen chci napsat něco jak to vidím já. Na naší planetě máme mnoho skupin lidí, co se týče stravování. Máme zaryté vegetariany, tzv vegani co při pohledu na maso omdlévají, zvracejí a vytahují transparentní tyče na stávku pro ochranu zvířat, pak tu máme masožravce, co zeleninu nesnědí ani, kdyby snad umírali a slovo brokolice, kukuřice, fazole jim příjde jak z cizého naučného slovníku cizých slov. Pak je tu ještě jedna základní skupina a tím jsou tzv. všežravci. Všežravci sní všechno a je jedno, jestli to běhalo po dvoru, plavalo v rybníku a nebo to bylo vytaženo ze země. Kam se řadíte Vy? No schválně ? Každopádně tyhle základní skupiny známe každý. Je tu však i skupina lidí a vím určitě, že nejsem jediná ... skupina nedobrovolných masožravců. (Existuje i skupina nedobrovolných veganů - to jsou většinou děti, kde jim matky cpou brokolici pomalu k snínadi, večeři atd)
Já jsem nedobrovolný masožravec. Já jim špatně snad od té doby co jsem vůvec koukla na tenhle svět. Jíst mi nikdy nechutnalo a všichni mi od mala říkali, že jsem živa snad ze vzduchu.Jinak zkoušela jsem i jedno období svého transformačního vývoje pránickou výživu. Podvod to není opravdu to lze, ale asi né na celý život a musíte být velice disciplinovaný ... ale o tom až jindy.

Každopádně jedla jsem špatně a byla jsem takové malé bledé dítě, co běhalo venku a moc toho nesnědlo. U oběda jsem dělala šílené scény, byla jsem schopna jíst třeba 2 hodiny oběd. Znáte každý hlášku rodičů, ... od stolu se nehneš, dokaď to nesníš atd. Jo i tohle jsem slýchala a to denně.


Jim málo i dodnes. Každopádně hodně lidí se mě ptá jestli jsem vegetariánem, protože když jsme na pracovní schůzce nebo někde venku s lidmi na jídle, nikdy si nedávám maso. Ano, nejím maso. Nesnáším ho, nechutná mi a prostťě je to něco mimo mé chuťové buňky. Nic z toho nemám a moje chuťové pohárky, žádný orgasmus , požitek necítí. Nejím maso, ale, že bych byla až tak silný ochránce zvířat. Jsem. Miluji přírodu, vážím si všeho živého a mám silný respekt ke všemu živému. Jenže ač jsem sluníčkář, čtu si v bibli, snažím se duchovně růst tak nevnímám duchovno jako jen o bylinkách.Tomu ani nevěřím. Tak nějak si říkám, že "Bůh" / Vesmír, mocné Universum moc dobře vědělo jaké zvířata a na co tvoří. Ze zvířat máme kožešiny,maso, mléko atd Zvířata nám dávají mnoho důležitého.Vždy tu pro nás byli a díky nim jsme mohli i přežít a vyvíjet se. Co neuznávám a nikdy uznávat nebudu je to, jakým šíleným, drastickým způsobem se zvířata pro užitek a naší nenažranost, a požitek , se zabíjí. Kožešina je důležitá, tedy aspoň od pravěku, kdy jsme žili v jeskyních byla. Obléct se však můžeme i výrobou bavlny a lnu,.... což stejně už po staletí je naším hlavním zdrojem ošacení. Beru v potaz to, že eskymáci kožešinu potřebují, ale oni rozhodně zvířata kvůli kožešině masově nevybíjeli. Vždy jen tolik, kolik potřebovali. To samé o mase a lovu ryb. Nikdy se nejednalo o extrémy a už vůbec né o brutalitu. To samé, když zabrousím do českých luhů a hájů a koukneme se na nějakou českou starou vesnici. Jsou tam zabíjačky, a neberu to nijak za drastickou scénu. Zvířata se tam chovají a poté zabíjejí, ale ty lidi vědí jak to zvíře co nejrychleji zabít a rozhodně to není v obrovských tuctech. Myslím si, či nějak přirozeně vím, že kráva, koza, prasátko, slepice, králík ... jsou prosťte užitkovými zvířaty a i když zvířata sebe víc miluji, doma na pohovce mi neleží zachráněná koza ani vepřík z jatek, ale pes. Doma máme králíčka v kleci a ani on nebyl nikde zachráněn z talíře. prosťě to tak je, máme zvířata k jídlu a Vsmír nám je pro užitek dal. Jde tady ale o to jak se chováme k danému zvířeti. Několikrát jsem byla na biofarmách a to maso zcela jinak vonní než maso z Tesca, atd. Je to tím, že zvířeti jsou dané podmínky pro chov, místo, dobrá potrava, správné rozmnožování atd. Není to prosťtě jen mega farma na xxx zvířat zavřených na cm čtverečných, jen aby se na tom a tom ušetřilo a maso bylo hned a pořád.

Vy určitě víte co tím myslím a co chci říct - napsat. No každopádně jsem ale donucený masožravec. Narodila jsem se s těžkou krevní anemií a jsem chudokrevná. Můj malý syn to má také. Dnes už nemusím brát prášky a ani se nedopuji krevními konzervy jak nějaký upír, ale bohužel maso musím. Dělali mi se synem několikrát testy a vždy byl velký problém, nikdy jsem to neošulila ani velkou dávkou příjmu zeleniny, co by mi dala potřebné látky a vytamíny. U syna konstantovali rovnou jestli nejsme vegani. Je problém to, že mi maso nechutná a není v tom až tak přesvědčení, že maso je fuj a maso je nepotřebné. Mám pocit, že mnoho lidí má určitě stejný problém, že třeba nejsou zatvrzelými ochránci přírody a vegany ale prosťtě jim maso nedává požitek, a nic jim neříká. Takže já maso prosťte občas opravdu musím a jsem přesvědčena, že lidé i maso jíst musí. Určitě neuznávám, ale aby chodili do KFC a Mc Donnaldů, kam se kuřata vozí a zabíjejí v takovém množství, že si to sotva umíme představit. Neuznávám ani to, aby člověk jedl maso pomalu každý den a kupoval si tuňáky k večeři jeden den po druhým, když vím, jak jsou hromadně vraždění a loveny v tak obrovských hejnech, že oceány jsou prázdné. Víte i zvířata potřebují maso, když budu mluvit o masožravcích či všežravcích, ale oni loví jen to co snědí, a zabíjí hned nikdy pro radost,požitek, zábavu atd. prosťte zabijí a sežerou. Netýrají. My ano. My lidi jsme snad jediná rasa na této planetě kde zabíjíme a lovíme pro radost.


Omlouvám se všem Veganům, které jsem tímhle článkem třeba zklamala, omlouvám se i masožravcům, protože raději mrkev než křidélko od kuřete. Víte jedna věc je důležitá. Jezme to co máme rádi , nikdy nenuťte nikoho do ničeho co nechce a nemá rád. Buďme ohleduplný k přírodě obecně ať už se jedná o maso či rostliny,protože ono přeci oboje roste, dýchá, plodí se ....


Takže ano jím maso, asi jednou až maximálně dvakrát do týdne a i to je drasticky málo k tomu, že jsem chudokrevná.Jim játra, ty mi chutnají.Občas udělám kuře, občas to doplním rybou a to je všechno.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 abraxice abraxice | Web | 31. ledna 2016 v 3:11 | Reagovat

Na to se nekouká pěkně.

2 Vendula Beranová Vendula Beranová | E-mail | 4. dubna 2016 v 18:14 | Reagovat

to pro zviratka neni fér já až budu velká tak si založím ochranu pro zvířata chovnou farmu nebo utulek a budu se o ne starat od rana do noci bude to moje prace. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama