Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Leden 2016

Perly a jejich tajemství

31. ledna 2016 v 14:49 | Český Tarot |  Magie kamenů
Perla je unikátní kámen vytvořený živým organismem na dně oceánu. Ideální perla je dokonale kulatá a hladká, většina přírodních perel však vzniká v různých nepravidelných tvarech. K perlám se váže řada pověr. Například , že v noci svítí ( jako oko kočky ) a dává pozor na lidi na moři.

Změnou barvy varuje před nemocemi a nebezpečím. Pokud ztratí jas, předpovídá smrt. existuje i víra , že perly jsou vlastně zmrzlé slzy, které se k nám vrací. Některé víly mají také zvláštní dar , když smutní nebo slzí jejich slzy se mění na krásné perly. Na východě se perly pojí s ženskostí. Je to především díky legendě o jejich vzniku - když je měsíc v úplňku, ústřice vyplouvají na hladinu a chytají takzvaně měsíční rosu , která se pak mění v perly. Proto se perly pojí s ženskostí a elixíry lásky. Kleopatra nechávala perly drtit na jemný prášek a popíjela ho ve víně.

Království míru - Video které Vám otevře oči

31. ledna 2016 v 14:23 | Český Tarot |  Dokumenty a zajímavé reportáže
Království míru je jedinečný a povznášející dokument o lidech, kteří se snaží vytvořit ráj pro zachráněná zvířata z velkochovů, o lidech, kteří tak usilují o rozšíření soucitu na miliardy anonymních, ale cítících bytostí. Vypráví o záchranné stanici, kterou založili manželé Gene a Lorri. Vše začalo když mladý pár objevil opuštěnou ovci, sotva žijící, na hromadě mrtvých zvířat před jatky. Vzali ji domů a pojmenovali Hilda. Film Království míru byl veřejnosti poprvé představen v únoru roku 2004. Během 18ti měsíců měl premiéru ve 4 velkých amerických městech a byl promítán na 34 filmových festivalech, kde získal několik ocenění. Představen byl také na mnoha jiných veřejných akcích a tisíce jeho kopií se prodaly po celém světě.


Tyhle videa, filmy jako je tento nebo film Pozemšťané ve mně vždy nechává otázku,.... jakým právem se takto chováme.

Tarot Velká arkána - 0 Blázen

30. ledna 2016 v 21:41 | Český Tarot |  Tarotové karty
Základní idea: U Blázna je obzvlášť důležité, abychom si povšimli přiřazeného čísla 0. Nula sice existuje, ale není viditelná a definovatelná. Není ničím. (5 -I- 0 = 5). Přináší však vždy osobitost jiné části, s níž je spojena, obzvláště silně to platí např. u čísel 50 nebo 0,5, které by bez 0 ztratily svou speciální dimenzi (rozměr). Pokud tento význam aplikujeme na člověka, znamená to, že - pokud se člověk spojí s podstatou Blázna, je potvrzena jeho zcela zvláštní své­ ráznost, to, co je pro něj typické.

Nula charakterizuje spíše neexistenci než přítomnost. Její úžasná vlastnost spočívá v tom, že umožňuje přemýšlet ve velmi malých, a naopak 1 ve velmi velkých dimenzích (exkurze do mikrokosmu a makrokosmu).
To v podstatě znamená, že nula sama a sobě není hmatatelná, ale má enormní účinek. Přesně tak je tomu s jejím vyobrazením: je vlastně "nic", ale může být znázorněna prostřednictvím symbolu, tedy prostřednictvím "něčeho". Tao, o němž je možné mluvit, není tao. Nula, kterou je možno znázornit, není nulou. A Blázen, o němž je možné psát...

Idea nuly je základní pro všechny idealistické myšlenkové pochody, tedy pro všechny myšlenkové pochody, které vycházejí z nějaké neviditelné skutečnosti. Víme, že každé násobení nulou dává zase jen nulu. (5x0 = 0). To znamená, že (příliš) intenzívní výměna názorů s Bláznem je anulována - zůstává Blázen.
Necháš-li Blázna, aby se stal tvojí součástí (dělení nulou: 5 : 0 = ne­ 11 konečno), stáváš se nekonečným, neboť každé číslo, dělené nulou, dává nekonečno. Obrázek ukazuje Blázna ve velehorách, sídlišti bohů; je stále na cestě, mnozí již na cestě nejsou. Je pocestným ve světě, poutníkem mezi světy. Má čisté, bdící srdce. Je mágem, který je ještě nevinný. Sleduje svoji touhu a má odvahu žít svůj ideál (Don Quijote). Je ryzí "já jsem", vitalita a plamen. Jeho "jiskrami sršící inteligence" svědčí o tom, že hoří zvláštním plamenem vlastní podstaty a svérázného nadšení. Bílá růže představuje duchovní lásku a touhu; pes připomíná jeho jemný instinkt, který v neposlední řadě pochází z jeho otevřenosti: kdo se neuzavírá, je vnímavý. Síře pásma jeho forem zjevení sahá od Tilla Eulenspiegela až k Parsifalovi. V pohádce je třetím královským synem (první byl silný, druhý byl chytrý, třetí měl opravdové a čisté srdce). Žolík v normálních hracích kartách ukazuje další vlastnost: Blázen obrací každý list a jeho holá existence dává vypočítatelnosti hry hranice. Také historie dvorních bláznů (šašků) nám přináší pro Blázna podivuhodné příklady: zpočátku to byli duševně omezení, pomatení a většinou tělesně znetvoření tvorové. Na vrcholu vývoje dvorních bláznů pak byla tato pozice obsazována neuvěřitelně pohotovými, drzými a často dosti obávanými muži; jejich nejdůležitější výsada spočívala v tom, že směli říkat pravdu - samotnému králi, sami před celým dvorem a o samotném králi. Panovník měl blázna jako zrcadlo, které mu ukazovalo bez skrupulí jeho vlastní dvůr i sebe samého. Ve fázi úpadku se stávali z dvorních bláznů pijani, kteří obstarávali veselí a zábavu v krčmách, byli drsným i šprým aři a někdy i šiřiteli politických pamfletů. Následoval vývoj směrem ke klaunům. Blázen je a zůstává nejvýš neseriózní: tak jako esoterika, má i on vztah ke všem tajemstvím. V Bláznovi se neoddělitelně střetávají temnota a světlo: můžete jej potkávat v podobě pobudy a větroplacha, nebo jako Parsifala, přesto je stále bláznem. Nemá žádné stálé bydliště: neboť - kdo někde bydlí, zapadá do průměru a stává se obyčejným. Blázen zůstává vždy neobyčejný a je svým způsobem chráněný. Waite říká následující: "Hlubina, která se před ním otevírá, v něm nevzbuzuje hrůzu, téměř se mu zdá, že 12 je jakýsi anděl připraven zachytit jej, pokud by z výšky skočil dolů." Kdo tolik věří v Boha, propast není jeho problémem: propast se stává problémem Boha. Všechny Velké arkány jsou formami zjevení Blázna.


Co je tarot a jak ho vykládat - část 1

30. ledna 2016 v 21:28 | Český Tarot |  Tarotové komplety a balíčky
Tarot je složen ze symbolických elementů, přičemž každý symbol je zhuštěním myšlenek. (Symbolon - řecké slovo symbolon znamená zhuštěné, shrnuté dohromady) a obsahuje proto množství možných informací. V důsledku toho lze nalézt u jednotlivých tarotových karet odpově­ di na velmi četné okruhy otázek. Na první pohled však můžeme poznat, že karty tarotu nejsou namátkové, jako je tomu například při hře v kostky: jsou rozčleněny do tří okruhů - "balíčků" (22 Velkých arkán, 40 Malých arkán a 16 Dvorních karet). Každý tento okruh má svůj vnitřní řád.


Velké a Malé arkány popisují, co lidi ovládá, nebo co sami lidé ovládají; Dvorní karty jsou velmi přesnými měřítky lidských naturelů a typů. Tarot je tedy nástroj, který se výborně hodí k pochopení lidských povah a pohnutek a jejich klíčových vlastností. Je nástrojem, který může odhalit vaše nitro, na druhé straně ale i váš vnější svět; může vám být nápomocen k obnovení souvislostí a rovnováhy mezi vnitřním a vnějším (interním a externím), čímž bude vytvořena živá a pravdivá zásada "Jak uvnitř, tak navenek" (určitě jste již zažili situace, v nichž vám příliš nepomohlo, že se abstraktní vědění nebo víra, tedy to vnitřní a vnější, navzájem shodovalo).

Bible není jen o bylinkách - Nedobrovolným masožravcem

30. ledna 2016 v 18:42 | Český Tarot |  Moje články, postřehy, svět kolem nás
Ahoj, dobrý den všechny bytosti světa, dlouho jsme přemýšlela, jak a jestli vůbec mám udělat, napsat tento článek. Tento článek je v podstatě i takový jaké si moje přiznání se k tématu jídlo, potrava a já. Jsem či nejsem vegetarián a jak to vlastně vidím já.


Nikomu nevnucuji svůj názor,to nikdy nedělám, jen chci napsat něco jak to vidím já. Na naší planetě máme mnoho skupin lidí, co se týče stravování. Máme zaryté vegetariany, tzv vegani co při pohledu na maso omdlévají, zvracejí a vytahují transparentní tyče na stávku pro ochranu zvířat, pak tu máme masožravce, co zeleninu nesnědí ani, kdyby snad umírali a slovo brokolice, kukuřice, fazole jim příjde jak z cizého naučného slovníku cizých slov. Pak je tu ještě jedna základní skupina a tím jsou tzv. všežravci. Všežravci sní všechno a je jedno, jestli to běhalo po dvoru, plavalo v rybníku a nebo to bylo vytaženo ze země. Kam se řadíte Vy? No schválně ? Každopádně tyhle základní skupiny známe každý. Je tu však i skupina lidí a vím určitě, že nejsem jediná ... skupina nedobrovolných masožravců. (Existuje i skupina nedobrovolných veganů - to jsou většinou děti, kde jim matky cpou brokolici pomalu k snínadi, večeři atd)


Příběhy skřítků - Překlad - Líný skřítek Galagasco

30. ledna 2016 v 17:47 | Český Tarot |  Entity, duchové a jiné bytosti
Byl jednou jeden malinký malý skřítek jmenoval Galagasco. Teď, když si museli vybrat jen jedno slovo, aby ho popsat byste pravděpodobně používat slovo "líný". A pokud jste byl bys mít pravdu. Věc, o líné lidu je, že obvykle skončí se spoustou a spoustou věcí k tomu, že se nikdy udělat. To platilo také v případě Galagasco. Jednoho dne se dostal tak špatné, že se rozhodl, že nastal čas, aby s tím něco udělat. Mnoho líní folk, aby toto rozhodnutí, ale on šel o krok dále, než většina z nich ... On vlastně dělal něco. Udělal seznam. Zprvu s názvem Je to věcí, které se dnes ", ale protože to bylo už odpoledne se rozhodl to změnit na" Co dělat zítra ". A vzhledem k tomu, kde úvěr úvěr je splatná, on přece napsat docela hodně co dělat. Trvalo nějaký čas, ale byl to dobrý seznam a on byl dost hrdý na to. Když byl hotov, pročtěte si to ještě jednou a myslel, že se tolik věcí dělat zítra, měl by se pravděpodobně stráví zbytek dneška odpočívá.


Složil se stanoví seznam a položil ji na Wee stolku vedle své postele, kde se přitulila, a našel cestu do říše snů v žádném okamžiku. Spal jako dřevo a dobře se probudil druhý den ráno odpočatý. "To je ale krásný den," pomyslel si, když vylezl z postele, dokud si nevzpomněl o seznamu a všechny ty věci, které je třeba udělat. Jeho srdce se potopila do své malé boty. Povzdechl si, když zvedl seznamu, ale když začal číst, úsměv se objevil na tváři. On re-číst to ještě několikrát, jen pro jistotu a dal další velký povzdech, ale tentokrát to bylo úlevou. "Měl jsem trochu obavy, na chvíli" řekl si pro sebe, "ale nebylo potřeba, pro toto je seznam věcí, které se zítra ... ne dnes." Složil se stanoví seznam a dal ji zpět na Wee stolku vedle jeho postele. "A protože já mám tolik věcí na práci zítra" pomyslel si nahlas, "Asi bych měla strávit zbytek dneška odpočívá". a vrátil se do postele.


- - - ------------------- KONEC ------------------- - - -

Přeloženo - Použito z

Čarodějný DIY - Výroba keltských run

30. ledna 2016 v 15:03 | Český Tarot |  Magie
Ahoj, dobrý den všem bytostem,rozhodla jsem se udělat takové svoje první video DIY aneb udělej si sám .... Na českém, ale zahraničním Youtube takových videí naleznete opravdu hodně. I já jsem se rozhodla něco takového natočit. Myslím si, že ten kdo by chtěl začít s esoterikou a magií, bude potřebovat hlavně magické předměty, jako jsou karty, runy, talismany, ale i věci na ochranu a ty jsou někdy v čarodějných e-schopech velmi drahé.


Koupené věci mají stejnou sílu jako vyrobené, ale u těch vyrobených váš magický předmět dostane tu vaší magickou energii, předáte mu v podstatě vlastní magickou identitu a ona věc se s vámi naprosto krásně a přirozeně spojí. Což je opravdu důležité. Hodně mích klientů si třeba postěžovalo, že mají ty a ony věštecké karty či runy a nějak s nima jim to nejde pracovat a vykládat. je právě možné, že daná věc, se prostě na majitele nedokáže spojit, propojit tím danou energii, která pak pracuje s vesmírem. věc ani karty, či jiné orákulum není rozbité,ale jen nemá tu přirozenost se spojit s majitelem.

Vesmír a jak zhmotnit naše přání do reality - Autoské video můj vlog

29. ledna 2016 v 17:38 | Český Tarot |  Moje články, postřehy, svět kolem nás
Ahoj všem, krásný den. Mnoho lidí se mně ptá na různé dotazy a tak toto video, je vlastně k onomu velmi častému dotazu, jak si vlastně přát něco tak, aby se nám přání zhmotňovalo do reality,... Jde to vůbec? Jak vlastně a co si přesně přát, aby jsme nebyli zklamaný. Tak na to se pokusím odpovědět v následujícím videu. Vím určitě, že jsem neřekla plno věcí, které jsem říct chtěla, takže se klidně ptejte a pište diskutujte ....Neuvěřitelné lidské tělo - Zajímavý dokument

29. ledna 2016 v 17:27 | Český Tarot |  Dokumenty a zajímavé reportáže
Prožijte spolu s National Geographic jeden den života uvnitř lidského těla. Světoví atleti i rockové hvězdy nás provedou zákoutími fungování našeho těla v každodenním životě od povrchu kůže, přes kosti, mozek a vše ostatní. Legendární hlasivky Stevena Tylera nám dají detailně nahlédnout do procesu tvorby zvuku. Síla olympijského vzpěrače, ladnost gymnasty a vytrvalost pětibojaře ukazují, jak jsme schopni dosahovat velké obratnosti a rychlosti. Modří andělé amerického námořnictva dokazují nezbytné spojení krve a mozku. Pacienti, kteří na čas ztratili zrak a schopnost pohybu poskytují svědectví o pozoruhodné odolnosti a schopnosti regenrace lidského těla. Během 10 000 mrknutí, 20 000 nádechů, 100 000 úderů srdce uvidíte, jak úchvatný, překvapivý a neuvěřitelný je den života lidské bytosti.

Pozemšťané - film - české titulky - obnovená premiéra - pozor - drastické záběry!

29. ledna 2016 v 17:19 | Český Tarot |  Filmy a dokumenty s duchovní tématikou
Dokument americké ekologické organizace Nation Earth se snaží ukázat brutalitu, kterou lidé páchají na zvířatech, aby dohnal diváky k přehodnocení svého životního stylu. Je rozdělen na několik částí: domácí mazlíčci (odchyt a utracení zdivočelých psů), jídlo (mučení a porážka dobytka na jatkách), oblečení (zabíjení zvířat pro kožešinu), zábava (kruté životní podmínky zvířat v cirkusech, smrt v rodeech a v korridě). Film je vlastně komentovanou sérií jednotlivých záběrů, z nichž většina je údajně pořízena skrytou kamerou na skutečných jatkách a podobných místech a nebyla doposud nikde uveřejněna.
Tenhle film rozhodně stojí za to shlédnout. Není to horká novinka, ale tato témata mi přijdou stále aktuálnější a ještě více varující. Jistě, například pro milovníky domácích mazlíčků je to dost drsný film, ale pravdu je potřeba nějak vstřebat... Dokumentární celovečerní film z roku 2005 se snaží ukázat brutalitu, kterou lidé páchají na zvířatech, aby dohnal diváky k přehodnocení svého životního stylu. Je rozdělen na několik částí: domácí mazlíčci (odchyt a utracení zdivočelých psů), jídlo (mučení a porážka dobytka na jatkách), oblečení (zabíjení zvířat pro kožešinu), zábava (kruté životní podmínky zvířat v cirkusech, smrt v rodeech a v korridě). Film je vlastně komentovanou sérií jednotlivých záběrů, z nichž většina je údajně pořízena skrytou kamerou na skutečných jatkách a podobných místech a nebyla doposud nikde uveřejněna Jsou to drastické záběry a asi málokdo dokáže tento film dokoukat bez přestávek.


Knižní Tip - chlapec který viděl pravdu

29. ledna 2016 v 16:56 | Český Tarot |  Knihy
Skutečný příběh o tom, jaké je to vidět auru, duchy i skryté myšlenky druhých a žít s tím uprostřed těch, kteří nevidí. Chlapec, který viděl pravdu, je autentický deník z prostředí Viktoriánské Anglie, jehož autor si přál zachovat anonymitu i po své smrti. Malý chlapec z typické měšťanské rodiny je od narození nadán schopností vidět to, co jiní nevidí - auru, duchovní bytosti, mrtvé příbuzné, ale také zachycovat informace o minulosti či skrytých myšlenkách jiných lidí. Svá tajemství se však musí naučit nechávat zpočátku pro sebe, až postupně se učí se svým darem zacházet.


VEGAN vs VŠEŽRAVEC - Krátké video z dokumentu Cowspiracy

29. ledna 2016 v 16:37 | Český Tarot |  Filmy a dokumenty s duchovní tématikou
Velmi zajímavý kraťoučký dokument o stravě a potravě o mase a veganství. Názory nechám na Vás .....


Život po životě - Dokument od National Geographic

29. ledna 2016 v 16:27 | Český Tarot |  Dokumenty a zajímavé reportáže
Život po životě - Dokument v českém dabingu s přijatelnou kvalitou obrazu a dobrou kvalitou zvuku. Dokument je o třech lidech, kteří si pamatují na své zážitky blízké smrti, například když byli v kómatu.


Tajemství dvou partnerů

29. ledna 2016 v 16:24 | Český Tarot |  Knihy
Název knihy je odvozen ze jména tajemného svitku rituálně předávaném egyptskému faraonovi ve 3. tis. př. n. l. Oním tajemstvím byla partnerská hra protikladů, jež je hlavním tématem knihy: vědomí - nevědomí, den - sen, rozum - city. Partnery jsou i dvě části, na které je kniha rozdělena. První, teoretická, představuje úvod do hlubinné psychologie rozšířený o řadu jiných otázek, jako např. vývoj vědomí a lidských představ o světě a našem místě v něm, přičemž psychologické pojmy jsou ilustrovány na mýtech a pohádkách. Druhá část seznamuje čtenáře s metodami, jak porozumět snům, vlastním i cizím, jak se sny dále tvořivě pracovat, aby požadavky duše došly naplnění v našem praktickém životě, a v neposlední řadě jak vnímat symbolickou mnohoznačnost skutečnosti.


Po smrti

29. ledna 2016 v 16:13 | Český Tarot |  Filmy a dokumenty s duchovní tématikou
Thriller Afterwards je natočen podle novely "Et apres..." francouzského spisovatele Guillauma Mussa. Nathan Del Amicoc (Romain Duris) je vynikající a úspěšný newyorský právník. Jeho osobní život je však chmurný od té doby, co se rozvedl s Claire (Evangeline Lilly), jeho jedinou láskou. Až do chvíle, kdy potká záhadného doktora Garretta Goodriche (John Malkovich), jenž se mu představuje jako "posel". Goodrich tvrdí, že dokáže pomocí svých smyslů určit, kdy jistí lidé zemřou a že je poslán, aby jim pomohl, dokud není pozdě. Nathan mu nevěří ani slovo, ovšem brzy poté je svědkem několika znepokoujících událostí, jež Goodrichova slova potvrdí.Peter Starec: Prána, čchi, živa - o duchovní podstatě Vesmíru

29. ledna 2016 v 16:08 | Český Tarot |  Filmy a dokumenty s duchovní tématikou
Kompletní 6,5 hod. záznam ze setkání s pránistou Peterem Starcem v Domě Fantazie 3.12.2015.


Pozvánka na volnou diskuzi - Magie a náš svět kolem

26. ledna 2016 v 14:08 | Český Tarot |  Diskuze a přednášky
Dobrý den, ahoj všem ráda bych Vás přivítala na volné diskuzy na téma Magie a svět kolem, kde můžete volně diskutovat a v průběhu dne se mě i ptát na nějaké ty otázky,ráda Vám zodpovím. ( snad všem) STačí se ptát tak, že přidáte komentář pod tento článek. Vulgární a jiné nevhodné komentáře bez pardónu mažu a uživatele blokuji a proto ctěte tento koutek pro Vás, pro všechny co máte rádi magii, esoteriku, výklady karet atd. Ptát se můžete na své sny, na vaše zážitky, zkušenosti atd ..... Prostě na Magii a svět kolem nás.Jak pracovat s křišťálovou koulí

24. ledna 2016 v 16:28 | Český Tarot |  Magie
Pro tento druh věštění lze použít prakticky jakýkoliv zrcadlový povrch. Nejlepší jsou samozřejmě křišťálová koule a zrcadlo. Křišťál by měl být bez kazů - žádné bubliny ani škrábance. Alespoň pro začátečníky. Špatný povrch koule by jen roptyloval vaší pozornost a znesnadňoval věštení. Později, až budete ve věštění z koule dobří, lze použít jakýkoliv zrcadlový povrch. Pokud nemůžete sehnat kouli ze skla nebo křišťálu, lze použít i kouli z plastu (mnohem snadněji se ovšem poškrábe). Nemůžete li sehnat vůbec žádnou kouli, může stejně dobře posloužit i pečlivě vyleštěná lupa. Chcete li, můžete si vyrobit i své vlastní černé zrcadlo. Výborné je k tomu hodinové sklo, ale stačí k tomu jakýkoliv kus skla bez kazů. Ten pak z jedné strany přestříkáte černou emailovou barvou nebo přetřete asfaltem (před použitím asfaltu je potřeba sklo pořádně vyčistit trepentýnem a nátěr asfaltem provést minimálně 3x). Než se rozhodnete investovat do své křišťálové koule, můžete na zkoušku použít i čistou sklenici po okraj naplněnou vodou. Měla by fungovat celkem dobře.


Můj první točený Unboxing . Dostala jsem dárek od časopisu Enigma

24. ledna 2016 v 9:34 | Český Tarot |  Z deníku domácího šuplíku
Tak mi včera došel balíček od časopisu Enigma, a tak jsme natočila tento Unboxing. Moc děkuji Enigmě jak za dárek, tak také za uveřejnění mého článku v jejich časopise v lednovém čísle 2016 ...........