Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Vánoce, Anime a já - Velký chlupatý Totoro

25. prosince 2015 v 0:56 | Český Tarot |  Z deníku domácího šuplíku
Můj soused Totoro je už dnes kultovním snímečkem. Natočil ho režisér H.Mijazaki v roce 1988, který natočil další překrásné anime filmy jako Princezna Mononoke, Cesta do fanzatie, Naušika z větrného údolí,.... Když se film Totoro natočil chodila jsem do druhé třídy. Byl v čr ještě komunismus a já do první třídy šla s penálem Pucca a Garu a v penále jsem měla tužky a gumu s tématem Hello Kitty.


Anime já miluji!!!!Moje adoptivní matka totiž pracovala v distribuci knih a možná právě proto jsem se stala milovníkem četby různých žánrů. Nejvíc jsme právě měli doma obrázkové japonské seriály. Které jsem ani nechápala a neuměla je ani přečíst,protože to bylo v originále. Včera jsem měla takový celkem nostalgický večer a nevěděla jsem co si pustit nakonec jsem vybrala příběh - film s názvem Můj soused Totoro. Najendou ze mě byla v turánu ta desetiletá holčička, co poprvé tento snímek viděla v dabingu na rtl, či zdf nějakém německém tv kanálu.

(vyfocená malé Mei na mím notebooku ...)

Film Můj soused Totoro vypráví o dvou malých sestrách Satsuke a maličké Mei, které se se svým tatínkem stěhují do vesničky do postaršího domku. Holčičky se rozhodně na vesnici nenudí. Tatínek je spisovatel a maminka je v nemocnici, Satsuke chodí do školy a malá Mei ta prozkoumává velkou zelenou zahradu na které roste obrovský strom. Dům a okolí obývá mnoho bytostí uhelňáčci a jiné bytosti. Při jednom zahradním průzkumu malá Mei spatří obrovského tvora zvaným Totoro. Totoro je velký Bůh lesa. Veliký Totoro si s děvčátkem zkamarádí i z jeho rodinou a přáteli.

Velký huňatý Totoro je snem všech dětí. Ve filmu se mi libí, jak tatínek dbá na ekologii a na přírodu a sedbu stromů. Celý film je v duchu vedené fantazie Mijazakiho. Mijazakyho fantazie mně nepřestává udivovat, co se vylíhne v jeho hlavě a co dokáže natočit. Přitom nikdy nezklouzl ke kýčovitosti.

Film jsme viděla už někde v deseti letech. Byl uveden do promítání když mi bylo osm let, já ho viděla zhruba ve věku deseti či necelých 11 letech a dnes mi je 35. Myslím, že zrovna Mijazakiho filmy budou doprovázet mnoho dětských generací a film si zachovají v srdci stejně jako já. Ve filmu uslyšíte krásnou hudbu, kterou si můžete najít i jako koncert J.Hisaisiho nahraného s orchestrem. K tomuhle filmu mám slabost z dětsví a tak se občas na něj zasněně koukám pořád s dušičkou dítěte a s přáním mít velkého mazlícího Totora. Myslím si, že film se bude líbit i těm co si zrovna v žánru anime filmů příliš nelibují. Takže doporučuji zkouknout.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama