Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Řeč a léčivá magie stromů a rostlin část 1

30. prosince 2015 v 22:27 | Český Tarot |  Magie
Andělé stromů - Existují dva druhy andělů: andělé s křídly a amdělé s listy. Po staletí známá cesta, jak žádat přírodu o radu, či jak jí vzdát svůj dík, nás vede do posvátného háje. Posvátné háje jsou velmi vzácné, ve volné přírodě nemáme vždy po ruce ctihodný strom v láskyplném okolí, kdykoliv bychom jej potřebovali.BŘÍZA


Připomíná nám věčnou sílu obnovy přírody.Omlazuje,zbavuje všeho starého, prosvětluje krajinu i mysl.Její energie pomáhá zbavit se všeho starého.Její jasně zelená barva na jaře symbolizuje čistou radost v srdci a na duši. Březová voda byla u Keltů nápojem lásky. Energie břízy představuje obnovu. Nedrž se tak urputně svých představ,pocitů viny či vzdoru.Osvoboď se od vlastních požadavků a nároků i od očekávání druhých.Oddej se proudu změny a zachvívej se ve světle a v čerstvém vánku. Když odmítáš dary břízy,přichází strnulost.Tam vládne síla zvyku a při- chází strach ze změny.Při trvalé nepřítomnosti její energie,dochází k chátrání a chřadnutí,nemoc v oblasti fyzického těla v podobě revma. Jdi do své hloubky,důvěřuj svému srdci a vykroč přímími krůčky do procesu obnovy!

J A S A N

Jasan je slunečním stromem.Jeho energie přináší dovednost,zručnost, praktičnost,chytrost a talent.Jeho energetické pole posiluje vůli a výkonnost a přináší množství nápadů.Bez energie jasanu nás čeká nešikovnost,hloupost,nerozvážnost a arogance.Chybějící motivace vede ke slabosti,nudě a bezmocnosti.Mizí barvy a kontrasty a noří se do fádní šedi.Lidé s energií jasanu hledají slávu ve vyšších sférách a touží po lepších věcech.Jejich nejvyššími cíli jsou identita,svoboda a nezávislost. Sláva buď tvému talentu! Veškerá činnost je láska v akci.

VLAŚSKÝ OŘECHPoskytují nám ořechy,které připomínají lidský mozek,který je symbol moudrosti.Síla vlašského ořechu nám poskytuje sílu,získáváme širší rozhled,zvýší se naše citlivost a schopnost soucítění.Vytvoří se tím zdravý základ pro vyšší smysl pro spravedlnost.Jeho energie dopomáhá ke zralosti a ke hlubšímu chápání života a člověk se lépe dokáže poučit ze svých zkušeností.Latinský název Jovis Glans znamená,že byl zasvěcen Jupiterovi. Lidé s energií vlašského ořechu mají hluboké kořeny a jejich život nese bohaté plody,protože když něco dělají,věnují se tomu zcela a s nesmírnou houževnatostí. Bez jeho energie jedná člověk ukvapeně,povrchně a převahu získává ignorace a hrubost Každá mince má dvě strany. Najdi cestu po níž se budeš dlouhodobě ubírat!.Čekej,pozoruj a naslouchej!

ČERNÝ BEZ


Nepřeberné bohatství květů na jaře a tmavých plodů v létě dává najevo,že se zde jedná o principy rozvoje a hojnosti.Kontrast: bílé květy a černé plody,zrcadlí dualitu života.Modré barvivo plodů ovlivňuje dýchání buněk. Energie černého bezu přináší bohatou úrodu i zdraví.Přináší spokojenost, klid a pocit blaženosti,jenž vyvěrá z nesmírné hloubky. Pokud se uzavřeme před proudem jeho energie,dochází k vnitřní prázdnotě,ke zablokování,k psychické sklíčenosti,k marnotratnosti, a k chvastounství.Z neutišitelného duševního hladu se vyvine lačnost, závist a z toho na fyzické úrovni vzniká nemoc a neštěstí. Proto rozděluj plnou náručí! Dávej s radostí a proud hojnosti bude růst. Proměň pustinu v úrodný kraj!

CESMÍNA


Cesmína píchá.Může to být nepříjemné,ale zrovna píchnutí může být i impulsem pro naše probuzení.Možná zažijeme bolestné zklamání, současně však získáváme novou netušenou sílu.Zvedáme závoj iluzí a padají z nás pochybnosti.Cesmína naznačuje bod zvratu. Za přítomnosti její energie,získáváme novou energii hlubší integritu své osobnosti a důstojnost. Cesmína znamená i zkoušku našeho vlastního JÁ. Bez síly cesmíny zůstáváme v zatuchlé iluzi, zaslepenosti a snažíme se zajišťovat pouze svůj vlastní prospěch.Tím se stáváme zbabělí a dojde k oslabení našeho charakteru. Proto ujasni své záměry a odhal své obavy. Důvěřuj svému vnitřnímu vedení i když pravda má ostny jak cesmína. Jsou nemilosrdné a zároveň laskavé!

JEŘÁB


Druidové mu připisovali schopnost chránit před zlými sílami. Je v nich energie touhy měnit svět k lepšímu.Když nasloucháme hlasu jeřábu,většinou začneme něco tvořit.Psát,kreslit,malovat- dělat to co je ukryto v našem srdci.Když necháš proudit energii jeřábu, stáváš se nástrojem,který je v souladu s proudem Bytí. Střež se však,aby ses nenechal ztrhnout proudem vnuknutí na úkor Svých životních závazků a povinností. Egoizmus a rutina ochromují. Získávej hluboké vědomí své totožnosti a nechvástej se! Ve spojení s jeřábem zůstaň sám sebou! Při absenci síly jeřábu náš život zůstává bez nápadů a plyne ve vnitřní prázdnotě. Spoj se s energií jeřábu, následuj svá vnuknutí a den za dnem budeš tvořivější!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama