Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Lidské tělo a Okultismus

2. prosince 2015 v 14:01 | Český Tarot |  Okultismus
Okultismus a lidské tělo - Tělo: Tělem se rozumí fyzická nebo pseudofyzická schránka bytosti. Některé rozdíly v Podstatě se odrážejí ve vědecky zjistitelných faktech, jako v odlišné DNA a RNA, další jsou více metafyzické a rozeznají je jen ti , co jsou obdaření nadpřirozeným zrakem. příkladem Bytostí existující v říších stínů mají tělo vytvořené z ektoplasmy vázané duchem na duši.
Duše: Duší se rozumí spojovací článek mezi tělem a duší. Díky tomuto spojení existuje mysl, emoce a vůle. Bez těla či bez ducha je schopnost uvažovat a mít svobodnou vůli omezena, či dokonce neexistuje. Na manipulaci s stímto aspektem je založena magie mysli, duše či smrti. Duše je taky silným zdrojem síly a může být použita skrze některé praktiky. manipulace s duší tímto způsobem je obyvkle považována za černou magii.

Duch: Je Podstatou bytosti. Definuje čím bytost je, je-li člověkem, jiným nebo třeba živlovou bytostí.

Stárnutí: Proces stárnutí nevyhnutelně ovlivnuje vazby mezi třemi složkami, u běžného člověka dochází k postupné degradaci vazeb, až nakonec dojde k nevyhnutélnému konci a smrti. U Jiných je situace podobná, ale jejich nadpřirozená moc dokáže za jistých podmínek vazbu mezi tělem duchem a duší udržovat, posilovat nebo dokonce znovu vytvořit. Upíři, jsou neznámější příklad znovuvytvořené vazby. Právě díky tomu dokáží používat vědomě svou moc, i když jsou vyřazeni v agonii. Ostatní Jiní, zvláště ti, kteří nemají moc nad životem a duší, musí věnovat značné úsilí a moc, aby své vazby udrželi dostatečně silné i v okamžiku, kdy přesáhnou svůj přirozený věk. Dalšími možnostmi je žít mimo materiální svět, Stínové říše či některé domény ovlivňují vnímání i tok času natolik, že i smrtelná bytost může žít celá staletí. Nevýhoda takových míst je, že čas ohýbají a pokud z nich bytost odejde, musí čelit náhlému přechodu do jiného prostředí a s tím související obnovení přirozeného řádu věcí. Paradox vyvolaný náhlým zjevením se tisíc let starého bytosti obvykle znamená rychlý rozpad vazeb, bleskurychlé zestárnutí a smrt.

Agonie a Smrt: Pokud bytost upadne do agonie, její vazba mezi tělem a duchem zeslábne, i nadpřirozené bytosti v tomto stavu nedokáží použít svou moc. konečná smrt bytosti, znamená, že byly vazby mezi tělem, duchem a duší přerušeny natolik, že bytost již nedokázala dále existovat a zaniká.

zdroj: encyklopedie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 edfeef edfeef | 30. května 2016 v 22:07 | Reagovat

Proc menis vyznam tech čaker těmi jmenovkami?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama