Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Čínské znamení - Koza (Ovce)

25. prosince 2015 v 12:08 | Český Tarot |  Astrologie pro všechny
Kdysi, když se lidské dějiny začínaly jen psát, sestoupila nebeská koza (ovce) podle staré legendy na Zemi. Lidé vypadali smutně a chudorľavo, přičemž bohové, kteří bydleli na Nebesích měli rozlehlé obilné pole, ale na Zemi obilí zrostu nikdo, protože to zakázal sám Nefritová císař.

Když koza (ovce) sestoupila na Zemi a viděla situaci, rozhodla se, že pro lidi obilí ukradne. Vrátila se na Nebesa, vkradla se na pole a natrhala obilné klasy. Když se znovu vrátila na Zem, lidem dala ukradené obilná zrna a vysvětlila jim jak je mají zasít. První setba byla velmi úspěšnou, úroda byla bohatá a nadšení lidí bylo obrovské. Všichni ovci děkovali za její šlechetnost. Zpráva o tom, co se stalo se dostala až k císaři, který se velmi rozzlobil a nařídil, aby ovci, která tedy tak velmi touží nasytit lidi zabili, aby jim jako pokrm mohla dát vlastní tělo. Rozkaz provedli no další rok na stejném místě, kde zabili nebeskou ovci, se objevila nová koza (ovce), zakladatelka ovčího rodu. Když nefritu císař vybíral dvanáct zvířat do čínského zvířetníku, lidé mu jako jedno z prvních zvířat doporučili ovci. Císaře toto jejich přání dojalo natolik, že ovci odpustil, a té se dostalo pocty stát se jedním z dvanácti zvířat čínského zvěrokruhu.

Po čínský JANG. Koza (Ovce) je umělecký nadaná, potrpí si na elegantnost, čímž se také ráda chlubí. Koza (Ovce) je ohleduplná, každý svůj krok, který hodlá udělat má detailně promyšlený a des ji myšlenka, že by mohla někomu nevědomky a nechtěně ublížit. Pokud se tak stane a někoho nevědomky zklame nebo mu způsobí problémy, usiluje vzniklou situaci ihned dát do pořádku. Je velmi jemná a důvěryhodná a právě všechny tyto zmíněné vlastnosti ovci pomáhají zdolávat životní překážky a získávat si přitom i mnoho přátel. Je velmi citlivá vůči svému okolí, někdy až příliš citlivá- často se stává, že si špatně interpretuje situace, ve kterých se aktuálně nachází. Pokud má přijít do konfrontace se situací, kterou nečekala, váha a je nervózní, protože její povaha je mírná a pokud se dá vyhýbá se všem a zejména zbytečným konfliktům. Je velmi šťastná, pokud se může vydat jen tak na cesty a poznávat lidi a nová místa. Pokud opět nenastanou zbytečné konflikty, je sebejistým cestovatelům. Cesty mají navíc i duchovní rozměr,, ačkoli se pevně drží svého přesvědčení, inspiruje ji filozofie jiných. Největší radost má z všedních potěšeni každodenního života, detaily pokud krásný výhled, skvělá hudba nebo hezký předmět ji dokáží dostatečně nadchnout a vyvolat v ní pocity štěstí. Je však i velmi rojčivá, ale možná to vysvětlit odporem k pravidlům a omezením, jejichž dodržování by mohlo v jejím životě
způsobit problémy.Koza (Ovce) nemá ráda nalinkovaný, přesně stanovený rozvrh av žádném případě se jím nenechá řídit. Nechává se vést svou vlastní intuicí, což je způsobeno i její tvrdohlavostí. Touha najít svůj sen může zapříčinit její nespokojenost s tím, co se jí podařilo dosáhnout. Občas koza (ovce) bohužel nechá ujít příležitost, která se jí nabízí, protože má problém se rychle a bez váhání rozhodnout .. Jsou pro ni důležité i ty nejmenší životní jistoty, o ty nechce přijít, a už vůbec ne riskem. Je stále nespokojená čímž neustále otravuje své okolí. Své slabé stránky zakrývá svou arogancí. Je zmätkárka a všude chodí pozdě, ale od jiných vyžaduje přesnost. Miluje svého manžela, děti a dala by i život za ně. Je ráda když se o ní mluví a ráda radí jiným. Koza (Ovce) touží žít v bezpečí, sní o bohaté svatbě a výnosné práci.

Koza a láska - Koza (Ovce) lze snadno připoutat, ale musíte počítat s tím, že se bude trhat z lana. V lásce jednoznačně potřebuje jistotu, nevšímavost partnera v ní vyvolává naopak přesně opačné pocity, pocity nejistoty. Je velmi citlivá, velmi často je dojatá až k slzám, ačkoli stejně často není schopna ani identifikovat, co ji vlastně k těmto pocitům přivedlo. Její povaha je však introvertní, dělá jí problém své pocity před ostatními projevit, co může zpsobem to, že velmi snadno promarní možnost navázat možná i hluboký citový vztah. Představa kontaktu s cizími osobami v ní vyvolává zmíněné pocity nejistoty, partnera spíše může poznat mezi přáteli své přátele, resp. v širším okruhu známých. Ve vztahu má nerada, když jí přísluší úloha hrát druhé housle, stejně nerada se přizpůsobuje a podřizuje striktním požadavkům a podmínkám. Její přednostmi je jemnost a romantika, vyžaduje ochranu, její tvořivý duch se brání jakémukoli omezování. Její váhavost a nekonvenčnost může jejího partnera popuzovat, její pozitivní stránky však tento nedostatek přiměřeně zastíní. Když je koza (Ovce) duchem nepřítomná, vyvolává to dojem, jako by byla vůči svému okolí nevšímavá, v její povaze je však zakotvena vlastnost, že nikdy nikoho nedráždí úmyslně.

Koza a práce - Pokud je dobře vedena může dosáhnout úspěchu a zazářit v kulturním povolání. Své také nalezne v povoláních jako zdravotní sestra, zda kněz, což způsobuje její schopnost zvrátit nepřízeň osudu. I když už situace vypadá zcela beznadějně, stane se něco, co tuto negativní situaci zvrátí. Koza (Ovce) by se měla vyhýbat mechanické manuální práci, ale zároveň i zaměstnání, ve kterém by musela denně dělat různé důležitá rozhodnutí. Před stresem upřednostňuje pohodlí, přestože je schopna nést odpovědnost, mezi její silné stránky vůbec nepatří řízení a organizační schopnosti. Nesnáší striktní plánování a předem stanovené rozvrhy, nemá pro jejich dodržování ani vyvinutý smysl a tak práce, kde se takové striktní dodržování časového rozvrhu požaduje, by jí mohla způsobit potíže. Je velmi pravděpodobné, že disponuje citem pro umění a návrhářství, má ráda kreativní a tvůrčí práci s dostatečnou volností. Představa soupeření v práci v ní vyvolává obavy a stres, měla by si tedy zvolit profesi, která jí poskytne dostatek svobody a klidu. Pokud má jistotu a dostatečné podněty, umí se dobře přizpůsobit a rychle své přirozené nadání ví rozvíjet. Velmi dobré uplatnění najde tedy v oblasti umění, reklamě, ale i ve výzkumu. Může být skvělou návrhářkou, spisovatelkou, knihovnicí nebo filozofka.

Znamení kozi (ovce) a tradiční koncepty

Prvek V čínské filozofii existuje pět prvků reprezentujících základní typy energie. Jejich vzájemným působením dochází k proměnám, kterým podléhá vše, svět jako celek, i člověk jako jeho část. Ovci se připisuje prvek země který je v harmonickém vztahu s prvkem kovu, ovládaný je však prvkem dřeva.

Barva Koze (Ovci) se připisuje žlutá barva, která je císařskou barvou, protože v minulosti byla určena výhradně pro císaře. Symbolizuje růst, slávu a úspěch, spojuje se is prvkem země, protože půda v mnoha úrodných oblastech Číny má právě žlutou barvu.

Jin / Jang Jin a jang představují dva neoddělitelné protikladné principy, udržující vesmír v rovnováze a zajišťující jeho chod. Každý princip je rozdílný, základem je jeho rovnováha, Jin představuje chladný, slabý a pasivní princip, zesiluje na konci léta a začátkem zimy. Jang je naopak princip horký, šíny a aktivní, silně s narůstajícím letem. Koze (Ovci) se připisuje prvek země, kdy s principy jin a jang v rovnováze s čím se spojuje logické myšlení a odpovědnost. Světová strana Ovci přísluší světová strana juhojuhozápadu, spojující sas odpoledního hodinami. Dává se do souvislosti is koncem léta, když jangový princip slábne a na síle naopak získává jinový princip.

Známé osobnosti narozené ve znamení Kozy Ve znamení ovce se narodilo mnoho osobnsotíspoločenského a kulturního dění, mezi které patří např. Benito Mussolini, Billy Idol, Bruce Willis, John Wayne, Julia Roberts, Mark Twain, Mel Gibson, Mick Jagger, Michelangelo, Nicole Kidman, Pamela Anderson, Pink, Robert De Niro. Mezi osobností pocházejících z Česka nebo Slovenska je to např. Jiřina Bohdalová, Milan Čič, Martin Huba František Filipovský nebo Jiří Suchý.

Čínské versus lunární znamení

1. Koza (Ovce) - Kozoroh Velmi rozumná, ba nejrozumnější, ví všechno a má fantazii.

2. Koza (Ovce) - Vodnář Tajuplná, třeba se bránit před jejím inteligencí, s jakou se oddává svým náladám.

3. Koza (Ovce) - Ryby Nadaná umělkyně s velkou fantazií, často však nesnesitelná.

4. Koza (Ovce) - Beran Vzpurná, a doslova tvrdohlavá jako beran.

5. Koza (Ovce) - Býk Šarmantní, lenost jí může být osudová, ještě že má přátele.

6. Koza (Ovce) - Blíženci Velmi prostopášný, nevyrovnaná a vzpurná, všem kolem brnká na nervy.

7. Koza (Ovce) - Rak Dobromyslná, nenáročná dobrá duše.

8. Koza (Ovce) - Lev Hrdá koza (ovce), která si často protiřečí, nepochopitelná, třeba s ní opatrně zacházet.

9. Koza (Ovce) - Panna Velmi dobře vychovaná koza (ovce), všichni ji rádi vidí a občas je i nápomocná.

10. Koza (Ovce) - Váhy Veselá koza (ovce), ale dokáže být i nevěrná.

11. Koza (ovce) - Štír Útočná koza (ovce), nadaná, ale nebezpečná.

12. Koza (Ovce) - Střelec Srdečná koza (ovce), umí být užitečná, dokonce je téměř dobrosrdečná.

Rok vládnutí podle čínského kalendáře: 1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama