Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Prosinec 2015

Řeč a léčivá magie stromů a rostlin část 1

30. prosince 2015 v 22:27 | Český Tarot |  Magie
Andělé stromů - Existují dva druhy andělů: andělé s křídly a amdělé s listy. Po staletí známá cesta, jak žádat přírodu o radu, či jak jí vzdát svůj dík, nás vede do posvátného háje. Posvátné háje jsou velmi vzácné, ve volné přírodě nemáme vždy po ruce ctihodný strom v láskyplném okolí, kdykoliv bychom jej potřebovali.


Budhismus - Chudák a Buddha

29. prosince 2015 v 10:24 | Český Tarot |  Budhismus
Chudý muž se zeptal Buddhy: "Proč jsem tak chudý?"

Buddha odpověděl: "Protože neumíš dávat."
Chudák: "Nemám co dávat."
Buddha: "Máš co dávat, přinejmenším pět věcí:1) TVÁŘ - můžeš se usmívat, dávat radost, veselí a štěstí,
2) ÚSTA - můžeš mluvit vlídně, povzbuzovat lidi, zlepšovat jim náladu,
3) SRDCE - můžeš upřímností a laskavostí otvírat své srdce pro druhé,
4) OČI - můžeš se na druhé dívat s láskou a soucitem,
5) TĚLO - můžeš něco dělat pro druhé, abys jim pomohl... Tak vidíš - vůbec nejsi chudý.
Skutečně chudí jsou lidé chudí v srdci."

Vše o čakrách

29. prosince 2015 v 10:01 | Český Tarot |  Čakry
Náš energetický systém je velmi komplexní a holistický celek, který se neustále mění a je v interakci se svým okolím. Většina lidí má základní povědomí o svém fyzickém těle a jeho funkcích. Fyzické tělo je jedním ze základních šesti těl. Na rozdíl od fyzického těla, které je hmotné a jeho manifestace je ve třetí dimenzi, jsou ostatní těla energetická a jejich manifestace je ve čtvrté a vyšších dimenzích. Rozeznáváme éterická, emoční, mentální, karmická a spirituální těla. Naše vědomí dále organizuje několik energetických systémů. Nejznámější je asi lidské energetické pole (aura), čakry, akupunkturní systém a nádí systém.


Čínské znamení - Koza (Ovce)

25. prosince 2015 v 12:08 | Český Tarot |  Astrologie pro všechny
Kdysi, když se lidské dějiny začínaly jen psát, sestoupila nebeská koza (ovce) podle staré legendy na Zemi. Lidé vypadali smutně a chudorľavo, přičemž bohové, kteří bydleli na Nebesích měli rozlehlé obilné pole, ale na Zemi obilí zrostu nikdo, protože to zakázal sám Nefritová císař.

Když koza (ovce) sestoupila na Zemi a viděla situaci, rozhodla se, že pro lidi obilí ukradne. Vrátila se na Nebesa, vkradla se na pole a natrhala obilné klasy. Když se znovu vrátila na Zem, lidem dala ukradené obilná zrna a vysvětlila jim jak je mají zasít. První setba byla velmi úspěšnou, úroda byla bohatá a nadšení lidí bylo obrovské. Všichni ovci děkovali za její šlechetnost. Zpráva o tom, co se stalo se dostala až k císaři, který se velmi rozzlobil a nařídil, aby ovci, která tedy tak velmi touží nasytit lidi zabili, aby jim jako pokrm mohla dát vlastní tělo. Rozkaz provedli no další rok na stejném místě, kde zabili nebeskou ovci, se objevila nová koza (ovce), zakladatelka ovčího rodu. Když nefritu císař vybíral dvanáct zvířat do čínského zvířetníku, lidé mu jako jedno z prvních zvířat doporučili ovci. Císaře toto jejich přání dojalo natolik, že ovci odpustil, a té se dostalo pocty stát se jedním z dvanácti zvířat čínského zvěrokruhu.

Po čínský JANG. Koza (Ovce) je umělecký nadaná, potrpí si na elegantnost, čímž se také ráda chlubí. Koza (Ovce) je ohleduplná, každý svůj krok, který hodlá udělat má detailně promyšlený a des ji myšlenka, že by mohla někomu nevědomky a nechtěně ublížit. Pokud se tak stane a někoho nevědomky zklame nebo mu způsobí problémy, usiluje vzniklou situaci ihned dát do pořádku. Je velmi jemná a důvěryhodná a právě všechny tyto zmíněné vlastnosti ovci pomáhají zdolávat životní překážky a získávat si přitom i mnoho přátel. Je velmi citlivá vůči svému okolí, někdy až příliš citlivá- často se stává, že si špatně interpretuje situace, ve kterých se aktuálně nachází. Pokud má přijít do konfrontace se situací, kterou nečekala, váha a je nervózní, protože její povaha je mírná a pokud se dá vyhýbá se všem a zejména zbytečným konfliktům. Je velmi šťastná, pokud se může vydat jen tak na cesty a poznávat lidi a nová místa. Pokud opět nenastanou zbytečné konflikty, je sebejistým cestovatelům. Cesty mají navíc i duchovní rozměr,, ačkoli se pevně drží svého přesvědčení, inspiruje ji filozofie jiných. Největší radost má z všedních potěšeni každodenního života, detaily pokud krásný výhled, skvělá hudba nebo hezký předmět ji dokáží dostatečně nadchnout a vyvolat v ní pocity štěstí. Je však i velmi rojčivá, ale možná to vysvětlit odporem k pravidlům a omezením, jejichž dodržování by mohlo v jejím životě
způsobit problémy.

Vánoce, Anime a já - Velký chlupatý Totoro

25. prosince 2015 v 0:56 | Český Tarot |  Z deníku domácího šuplíku
Můj soused Totoro je už dnes kultovním snímečkem. Natočil ho režisér H.Mijazaki v roce 1988, který natočil další překrásné anime filmy jako Princezna Mononoke, Cesta do fanzatie, Naušika z větrného údolí,.... Když se film Totoro natočil chodila jsem do druhé třídy. Byl v čr ještě komunismus a já do první třídy šla s penálem Pucca a Garu a v penále jsem měla tužky a gumu s tématem Hello Kitty.


Anime já miluji!!!!

Osho Zen Tarot Výklad Diamant

24. prosince 2015 v 22:38 | Český Tarot |  Vykládací karty a balíčky
V tomto videu bych Vám ráda představila velmi jednoduchý druh výkladu tarotu - tarotový výklad diamant. Tento druh výkladu je velmi oblíbeným a jednoduchým výkladem používaným na mnoho druhů tarotů a i jiné druhy vykládacích kartách, .... email: cesky-tarot@seznam.czJiž brzo na Českém Tarotu - Měsíční výklad z karet Andělé Atlantídy

24. prosince 2015 v 20:19 | Český Tarot |  Moje články, postřehy, svět kolem nás
Už brzo na Českém Tarotu se dočkáte video výkladů zdarma online a to měsíční výklady na daný měsíc v roce.Výklady budou vzkazy od Andělů Atlantidy pro daný měsíc.


Úplněk na 24.12.2015

24. prosince 2015 v 13:19 | Český Tarot |  Z deníku domácího šuplíku
Anglosaský svět, jenž slaví Vánoce 25. prosince, se zaobírá zajímavým nebeským úkazem. Poprvé po 38 letech totiž bude v tuto dobu Měsíc v úplňku. Poslední úplněk na Boží hod jsme mohli spatřit v roce 1977, tedy v době, kdy šly do kin Hvězdné války. Také letos mají Star Wars premiéru.


A já jsem si po cestě včera večer do práce tu nádheru aspoň fotila z mobilního foťáku ale i tak si myslím, že fotky nejsou špatné a magie a tajemství z nich kouká určitě.

Povídání o bylinkách - Divizna velkokvětá

23. prosince 2015 v 21:20 | Český Tarot |  Bylinky
Jde o dvouletou, na celém svém povrchu plstnatě ochlupenou bylinu, dorůstající až do výšky 2 metrů. V prvním roce vegetace vytváří růžici přízemních, lehce plstnatých listů. V roce druhém z této růžice vyrůstá ochlupená lodyha, opatřena střídavými, taktéž ochlupenými listy vejčitého tvaru a hroznovitě uspořádanými květy, které mají pětidílný, zvonkovitý, plstnatý kalich, tvořený jasně žlutými, srostlými, pěticípými korunami. Plody jsou tobolky. Po vysemenění rostlina hyne. Kvete od května do září. (nejčastější sběr je červenec až záři)Veselé Vánoce Vám všem ...

23. prosince 2015 v 9:39 | Český Tarot
Všem přeji krásné Vánoce a Šťastný nový rok ... Dariya Iczkova


Řád a hiearchie andělů

22. prosince 2015 v 10:15 | Český Tarot |  Andělé a duchovní bytosti
Křesťanská angelologie

První sféra Serafíni • Cherubíni • Trůny
Druhá sféra Panstva • Síly • Mocnosti
Třetí sféra Knížectva • Archandělé • Andělé Archandělé v katolicismu Michael • Gabriel • Rafael Archandělé v pravoslaví Michael • Gabriel • Rafael • Uriel • Sealtiel • Jugidiel • Barachiel • Jeremiel
Padlí andělé Lucifer (Satanael, Světlonoš)


Serafíni

22. prosince 2015 v 10:03 | Český Tarot
Seraf (hebrejsky שרף‎‎, pl. שרפים‎‎ serafim) je jedním z řádů nebeských bytostí, o nichž se zmiňuje Starý zákon, konkrétně kniha Izajáš. Přes představy pozdního židovství se ze serafů stal v křesťanství jeden z řádů andělů tzv. kůrů. Ve středověké teologii, vycházející především z díla mystika 6. století, Dionýsia Pseudo-Areopagity, tvoří serafové neboli serafíni v hierarchii andělů nejvyšší andělský kůr patřící do první trojice andělských kůrů.

Chápou se jako ochránci Božího trůnu, kteří podle Iz 6,3 neustále zpívají Bohu chvalozpěvy: "Svatý, svatý, svatý Pán, Bůh zástupů! Nebe i země jsou plny tvé slávy." Tento zpěv se nazývá též hebrejsky Kádóš či řecky trisagion. Podle křesťanské teologie jsou serafové bytosti z čistého světla, jejichž světlo a žár jsou tak prudké, že by smrtelné bytosti v mžiku sežehlo. Spolu s cherubíny a trůny jsou tyto andělské bytosti nejblíže samotného Boha, tedy v Sedmém nebi přímo u božího trůnu. Jejich název je spojen se slovem, které evokuje hoření či žhavost - proto jsou i oni spojováni s ohněm, který symbolicky znázorňuje jak očistu, tak lásku. Bývají znázorňováni se šesti zářivými křídly (dvěma si zakrývají tvář, dvěma nohy a posledním párem se pohybují). Jejich základním posláním je vstřebávat a odrážet božské světlo dalším andělským kůrům.


Kdo to jsou Andělé

22. prosince 2015 v 10:00 | Český Tarot |  Andělé a duchovní bytosti
Anděl (z řeckého ἄγγελος angelos "posel") je mytická nadpřirozená duchovní bytost, která by měla být podřízena Bohu či bohům a sloužit jako posel mezi lidmi a bohy. V původním hebrejském významu byl anděl prostě "posel" (מַלְאָךְ‎‎ mal'ach). Tento pojem přeložila Septuaginta do řečtiny jako ἄγγελος (angelos posel). V pozdním židovství - a jeho prostřednictvím i v křesťanství - se pak tento pojem přetvořil v pojem bytosti duchovního řádu, která slouží jako prostředník mezi Bohem a člověkem. Nauka o andělech se v teologii označuje jako angelologie (z řeckého ἄγγελος angelos anděl + λόγος logos slovo, řeč). Vedle tohoto hlavního významu se pojmu používá i pro označení různých mystických a esoterických nauk i mimo křesťanství. Vzhledem k tomu, že křesťanství považuje démony za padlé anděly, lze za podobor angelologie považovat také démonologii. Podle některých religionistů mohou andělé představovat relikty starších pohanských kultů. Řada biblických příběhů má své paralely např. v sumerských či dalších blízkovýchodních bájích; během redakce starozákonních textů se podle této teorie bohové, vystupující v těchto paralelních textech, "infiltrovali" i do židovských náboženských textů, avšak nemohli obstát v ideovém souboji s jediným Bohem a přeměnili se proto v boží posly, anděly.


Osho Zen tarotový výklad

21. prosince 2015 v 20:44 | Český Tarot
Od ledna 201|6 bude další možnost výkladů a to z karet Osho Zen tarot, kdo má zájem pište si na email - cesky-tarot@seznam.cz , Osho zen karty jsou vhodné na výklady vztahů, partnera, ale i celkového vhledu do života.


Bachova květová terapie

21. prosince 2015 v 13:39 | Český Tarot |  Homeopataie
Bachova květová terapie je varianta homeopatie, která používá "esence", výluhy květů některých rostlin. Metodu zavedl v r.1928 Edward Bach v Anglii. Podle něj je většina lidských nemocí způsobena negativním stavem mysli. Proto určil 38 květových esencí, které měly utišit takové stavy a tím vyléčit pacienta.


Jak funguje léčba - Dle Bacha jsou nemoci způsobené disharmonií mezi lidskou psychikou a kosmickou energií.[2] Léky tedy údajně nepůsobí chemicky, ale "zvyšují vibrace pacienta, otevírají cesty pro poselství našeho duchovního ega a přitahují duševní sílu". Bach rozlišoval 38 různých patologických, "negativních" duševních stavů, resp. "slabostí charakterů" a 38 různých květin pro jejich léčení. Vhodné květiny vybral pomocí své ruky, kterou vkládal nad květinu a určoval tak její léčivou schopnost. Léky se připravují tak, že se květy, získané jen z divoce rostoucích rostlin, položí do pramenité vody na misku z křišťálu, na kterou musí po dobu 3 až 4 hodin působit slunce, které dodá kosmickou energii. Z této matečné tekutiny, konzervované koňakem, se připraví v továrně, situované v "Bachově centru v Anglii" blízko Oxfordu, po ředění s alkoholem v poměru 1 : 240 "koncentrát", z něhož se dvě kapky použijí na přípravu prodejného preparátu. Z něho pacient opět použije vždy jen dvě kapky do sklenice vody. Vhodný lék, resp. bylina se určí intuitivně nebo pomocí aplikované kineziologie, Elektroakupunktury dle Volla či siderického kyvadla. Dva pacienti se stejnou lékařskou diagnózou tak mohou být léčeni různými esencemi.

přehled esencí zde

7 vět které by měli rodiče říkat svým dětem

18. prosince 2015 v 21:16 | Český Tarot
Nechceme tvrdit, že snad máte uváděné věty každý den slovo od slova opakovat svým dětem. Chceme vás jen inspirovat, abyste snadněji reagovali v konkrétních situacích. Hlavní je slova nejen dětem říkat, ale také je v praxi dokazovat.


Kouzlo zvané Libeček lékařský

18. prosince 2015 v 11:41 | Český Tarot
Libeček je pozoruhodná rostlina, kterou objevili již naši předkové. Libeček lékařský obsahuje silice, třísloviny, organické kyseliny, furokumariny, vitamíny C, A, hořčiny, pryskyřici, cukry. Obsahuje zejména v kořenech a v oddencích prchavý olej (silici) 0,6 -1,6 % s tzv. ftalidy (butylftalid), které jsou nositeli spasmolytického efektu rostliny, tj. tlumí bolestivé stahy, koliky hladkého svalstva, střev, močového měchýře a močových cest.


Síla (ne)obyčejné soly

16. prosince 2015 v 23:44 | Český Tarot |  Magie
Sůl se báječně hodí pro očistu čehokoli od špatných vibrací. Pokud jde o nějaký prostor, je samozřejmě možné ji jen nasypat na podlahu do rohů místnosti a druhý den, až pohltí všechno špatné, ji zamést. Mnohem účinnější je, když je to možné, připravit solný roztok a vytřít s ním v dané místnosti nejen podlahu, ale třeba i umýt okna. Když rozpouštíte sůl ve vodě, myslete na to, jak vše negativní mizí a na síly vody a země, které vám jdou na pomoc. Jednou z možností je také odehnání smůly a přivolání štěstí do domu či bytu. Projděte ho celý se zapálenou vonnou tyčinkou a miskou vody s rozpuštěnou, nejlépe mořskou solí. Rozptylte všude vonný kouř a drobné kapky vody a myslete při tom na to, že odháníte všechno neštěstí a smůlu. Obzvláště se soustřeďte na okna a dveře. Pak vezměte druhou misku s mlékem a rozpuštěným medem, znovu vše projděte, ale soustřeďte se na přivolání pozitivních energií a duchů. Rituál je ukončen tím, že slanou vodou načrtnete na vchodové dveře pentagram (pravidelná pěticípá hvězda nakreslená pěti přímými tahy) a v duchu usilovně myslíte na to, aby se už do vašeho života nedostalo žádné neštěstí. Tím je váš dům posvěcen a zabezpečen.

Já používám i obyčejnou sůl pro vlastní výrobu svěcené vody, ....


Rituál na podporu sebevědomí

16. prosince 2015 v 11:10 | Český Tarot |  Magie
Tento rituál Vám pomůže ke většímu sebevědomí, pokaždé když to budete potřebovat ....


Čarovný záměr: Na podporu sebevědomí

Čas konání: Modrý měsíc, která koliv hodina

Pomůcky: Svíčka v barvách duhy, Olej: olej Positive Attitde - pozitivní přístup, olej po špitce ječmene, olej aloe vera, olej Aura Cleansign - vyčištění aury, Olej Peace - Mír, olej Pozitivní přístup, olej Lovely, Olej Black Cat, Olej Be mine - buď můj, olej Good Luck - hodně štěstí a olej Faraon, Kianit a červený flanelový škapulíř hmoždíř, paličku a vykuřovadloObsidián Bylinky: Levandule, hortenzie, vlašský ořech, řepa

Obtížnost rituálu: středně těžká

Kde sehnat oleje a jiné ingeridence na rituály: odkaz zde

Postup: video zde