Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Povaha a charakter člověka narozeného podle dnu v týnu

24. listopadu 2015 v 16:58 | Český Tarot |  Astrologie pro všechny
Sedm dní v týdnu je spojeno se sedmi planetami. Astrologie přiřazuje každé planetě jiný význam. Staří Římané, kteří jednotlivé dny v týdnu pojmenovali podle nebeských těles, respektive bohů, přikládali dni, v němž se člověk narodil, velkou důležitost. Věřili, že každá ze sedmi planet (tehdy považovali Slunce a Měsíc za planety) nám dává nejen svou ochranu, ale ovlivňuje také náš naturel.

Pondělí - Měsíc Lidé narození v pondělí, kterému vládne Měsíc, jsou empatičtí, starostliví a oplývají fantazií. Kladou si velké cíle, jsou ambiciózní a příjemně vystupují. Mají sklony podléhat emocím, iluzím a tlakům okolí. Bývají melancholičtí, nestálí a náladoví.

Úterý - Mars Lidé, co se narodili v úterý, jsou vlivem planety Mars odvážní, energičtí a horkokrevní. Dokážou se ke všemu postavit čelem. Mají smysl pro spravedlnost a umí se zastat druhých. Jsou svobodomyslní, netrpěliví, neklidní a pořád ve spěchu.

Středa - Merkur Lidé narození ve středu vynikají díky Merkuru komunikativností a výřečností. Neustále všechno analyzují, organizují a mají obchodnické vlohy. Jsou veselí, bystří a pohotoví. Mívají tendenci vymlouvat se, kritizovat ostatní a porušovat pravidla.

Čtvrtek - Jupiter Lidem narozeným ve čtvrtek velí Jupiter, planeta symbolizující štěstí. Bývají veselí, přátelští a společenští, občas i extravagantní. Mají smysl pro spravedlnost, jsou čestní, štědří a velkorysí. Umí být domýšliví, malicherní, prostořecí a pokrytečtí.

Pátek - Venuše Lidé narození v pátek, jemuž vládne Venuše, jsou inteligentní, společenští, laskaví a soucitní. Často mívají umělecké sklony. Umí být diplomatičtí a pokorní, ale občas bývají i marniví, ješitní a nepořádní. Někdy jsou nerozhodní a inklinují k nicnedělání.

Sobota - Saturn Lidé, kteří se narodili v sobotu, působí pod vládou Saturnu vážně a rezervovaně. Jsou přemýšliví, trpěliví, vytrvalí a pesimističtí. Nemají nic zadarmo a déle si zvykají na novoty. Mají smysl pro pořádek, důslednost a preciznost. Bývají šetrní, podezřívaví a tvrdohlaví.

Neděle -Slunce Lidé narození v neděli jsou vlivem Slunce optimističtí, inteligentní, kreativní a energičtí. Mají vůdčí schopnosti. Bývají sebevědomí, odvážní, upřímní a čestní. Občas zapomínají zvolnit tempo. Mívají sklony k povýšenosti, hrdosti a egoismu.


Chcete zjistit přesný den do vašeho kalendáře? Tak koukňěte do stoletého kalendáře zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama