Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Magie a fáze měsíce

24. listopadu 2015 v 11:36 | Český Tarot |  Magie
Měsíc - Představuje naději a symbolizuje osvícení. Podobně, jako Slunce, je i Měsíc spojován se zrozením, smrtí a znovuzrozením. Ovládá vody a je symbolem plodnosti. Jako pán snu, bývá spojován se zatemněním smyslů a jeho odvrácená strana je dávána do souvislosti s okultismem. Jsou mu přisuzovány ženské rysy, které jej přiřazují jako atribut k Bohyni Matce nebo také Měsíční Bohyni.

Vliv Měsíce Putování Měsíce po obloze, které se opakuje ve stále stejných cyklech, a jeho stále se měnící tvář, mnoho dávných kultur považovalo za obraz běhu lidského života. Všechny jeho fáze dost
aly určitý význam, stejně tak i jeho zatmění. Ovládá příliv, počasí a věřilo se, že má vliv také na lidský život a osud.
Fáze měsíce Růst a ubývání Měsíce symbolizují narození, smrt a znovuzrození. Srpek rostoucího Měsíce značí růst, ubývyjící Měsíc pak záník a smrt.

Zatmění Ve všech světových kulturách se objevovaly mýty o zatmění. V mnoha znich věřili, že to věstí neštěstí, například smrt králů nebo přírodní katastrofy. V některých asijských národech se věřilo, že to má na svědomí drak nebo démon, který Měsíc polkl.

Úplněk Když je Měsíc v úplňku, tvoří tak kruh, symbolizuje celistvost a sílu. V Číně je spojován s principem Jin, tedy s ženskostí. V bidhismu představuje duchovní sílu. Úplněk v době podzimní rovnodennosti je znám jako Měsíc sklizně a odkazuje na plodnost polí. Úplněk je však také spojován se svým údajným vlivem na psychiku. Měl v lidech i zvířatech probouzet divokost a způsobovat šílenství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama