Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Jak vnímat energie 1.část - Příroda

6. listopadu 2015 v 17:25 | Český Tarot |  Meditace
Určitě všichni víte, že se zabývám esoterikou a léčením, už jsme zde i na oficiálním blogu psala něco k meditacím v přírodě.tento článek bude tak trochu navazovat. Tento článek je určitě pro všechny a možná by Vám mohl i pomoci. Já pracuji ve zdravotnictví několik hodin denně a do toho se snažím kočírovat svojí firmu a starat se o svou rodinu a tak moc času nemám, protože jsem buď se svými klienty a nebo pacienty, a musím taky fungovat nějak jako matka. Toho je hodně i na mě moc. Meditace Vám pomůže se uvolnit, ale i odevzdat pryč bloky, trápení a bolesti, načerpat energii. Čerpat energie se dá mnohým způsobem (o těch způsobů se určitě nějak budu snažit rozepsat.
Jedna z možností je meditace v přírodě.Je nejpřirozenější a řekla bych jedna z nejsilnějších jaká vůbec může být protože obsahuje všechny živé elementy - vzduch, oheň, zemi a vodu. Všemi těmito zdroji se můžete nabíjet.Je ale dobré také něco dát té přírodě a poprosit, nebrat všechno jako samozřejmost. V obchodě taky přeci za léky platíme.

Já mám svůj živel vzduch,i když jsem ve znamení střelec a mím elementem je oheň, ale to se vždy nemusí úplně slučovat, navíc k ohni vzduch patří, jako k zemi třeba voda. O tom jak poznáte svůj element se později ve článcích určitě rozepíšu.


Když mi je někdy moc úzkost ( občas to je častěji, než bych chtěla) tak utíkám do přírody. Vždy jsem tam čerpala energii, tohle jsem uměla využívat už jako malé dítě. Měla jsem ohromné štěstí, že adoptivní dědeček, moc ráda na něj vzpomínám, mně hodně bral ven, povídal mi o přírodě a o úctě jakou k ní chová. děda byl milovníkem růží, pěstoval růže,sázel stromky,měl ovocné velké sady a vlastnil i kus pole a lesa. Nevlastní rodiče mně stále dědovi vozili a odkládali, protože jsem jako malá hodně marodila atak mě třeba ve školce odmítli pak už brát. A tak jsme jela dědečkovi. Dědeček toho moc nenapovídal s lidmi,a přesto jsme si rozuměli tak nějak i bez těch slov.


Když už jdete meditovat do přírody zkuste to udělat jako já. Když jdu, vím, že tam nejdu na pár minut, ale třeba hodinku , dvě.Meditace se uspěchat nedá a tak nepospíchejte. Když uvidíte potůček pohlaďte vodu, jako kdyby jste někoho pohladili po vlasech, když uvidíte ve vodě či kolem nějaké odpadky tak to tam ukliďte. Pomůžete tím té přírodě hrozně moc.
Pohlaďte trávu,listy,strom, hladit se dá i vzduch a ten já mám nejraději. Roztáhnu ruce, zvihnu hlavu z bradou a jako bych se vesmíru dívala přímo do očí. Jsem pokorná, ale přesto se cítím sebejistě.Začnu pak v dlaních cítit teplo , tření a vibrace a vím, že příroda začala komunikovat. Vyvolávat živly se dá různými způsoby. Každý má nějak ten svůj styl a pokuď dokáže nějak komunikovat s přírodními energiemi, tak je každý způsob vlastně dobrý. Hlavní je, mít čisté srdce.


Já mluvím tiše v sobě,když prosím živel vzduchu a nebo jakýkoliv přírodní zdroj, strom, půdu,vodu ... Poprosím ho o to a to, začnu mu nějak sama v soběvyprávět proč jsem za ním s tím a tím přišla, a že si nevím rady a už nemám na to a to sílu. On mně začne hladit ve vlasech, pohladímě svojí sílou po tváři, nic z toho není násilné. Spíše velmi velmi příjemné. Často se připojí i jiný živel, a to třeba země,kde jako bych cítila, že stonky trávy v kterých stojím mně začnou hladit a objímat. Někdy tyto silné vibrace jsou opravdu silné. Citím to všechno silně v srdeční čakře. Může se Vám i stát, že samovolně začnete plakat, začnou vám téct slzy po tváři. Udržet se to fakt nedá. Nechte to to tak jak je. je to jedině dobře proces očištování začal fungovat. Buďte na tom místě se svým živlem, se svým přijímáním energie dlouho jak chcete. Když ukončíte meditaci, poděkujte vzduchu, poděkujte zemi,poděkujte vodě, .... poděkujte celému tomu božskému Universu.


Tyhle zdroje energie tady pro nás všechny jsou, od samého počátku světa samotného. Bez aktivity energie by tu nebylo nic a sami poznáte na vaší duchovní cestě, že všechno souvisí se vším. To když budete mít pocit, že se na Vás někdo dívá, když meditujete a nebo uvidíte zvedat se listí, či nějaký jakoby pohyb vůbec se nemusíte bát. To jsou jen skřítkové a lesní elfové, kteří přišli Vás také podpořit.Uvidíte pomůže Vám to. Naučíte se přijímat energie a naučíte se i pomáhat přírodě. Stane se vaší rodinou, tou nejbližší, protože z ní pocházíme. Zde si na nic nemusíme hrát. Přírodě je jedno jakého jste postavení, jaké jste barvě pleti a vyznání. Miluje Vás takového jaký jste a ví moc dobře co nosíte v srdci za bolesti, za příkoří, ale i za odvahu a sny.

Příroda je naše matka.

Fotky z jedné takové meditace jak jsme hladili stromy jsou zde
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama