Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Listopad 2015

Okem Boha Hóra - 1. Škola mystérií

16. listopadu 2015 v 17:45 | Český Tarot |  Dokumenty a zajímavé reportáže
Televizní dokumentární seriál "Okem Boha Hóra" (originální název "El ojo de Horus"), od společnosti Infinito, pojednává o dávných civilizacích Egypta, které svou hlubokou moudrostí v mnoha ohledech předčily naši moderní civilizaci. Dokument může být důležitým zdrojem inspirace pro ty, kteří chtějí více porozumět životu, jeho smyslu a zákonům.


Tajemství Telepatie

16. listopadu 2015 v 17:27 | Karel Nikolaj |  Záhady a nevysvětlitelné úkazy
Jeden z největších ruských fenoménů tohoto století se jmenuje Karel Nikolajev. Tento člověk ve svém životě podstoupil velké množství různých psychotronických testů a velkou měrou přispěl k rozvoji psychotroniky v Rusku. V roce 1966 probíhal v Rusku pravě jeden takový experiment. Účelem tohoto experimentu bylo podpořit tvrzení, že telepatie může mentálně propojit dva nebo i více jedinců pokud tito jsou harmonicky mentálně sladěni přičemž vzdálenost nehraje vůbec žádnou roli. Tomuto experimentu bylo přítomno mnoho velmi skeptických vědců z různých vědních oborů. Karel Nikolajev v tomto experimentu fungoval jako "přijimač". Nacházel se na jednom bedlivě střeženém místě v sibiřském regionu. "Vysilač" se nacházel v Moskvě. Byl jím Yuri Kamenski poměrně známý ruský biofyzik
Jak Kamensky říká, nevěděl do poslední chvíle jakou představu bude Nikolajevovi vysílat. Věděl pouze to, že experiment započne v devět hodin, že bude vysílat představu šesti předmětů každý zvlášť. Prvním takto mentálně vysílaným předmětem bylo kovové pero se sedmi pevnými spirálami. Ve vzdálenosti asi 1860 kilometrů v tuto chvíli Nikolajev skutečně začal psát svoje vize...."zakulacené, kovové, zářící, zohýbané atd." Takto to šlo s každým předmětem a konečný výsledek byl skutečně ohromující. Toto však nebyl jediný experiment.
V období od 19 dubna do 27 dubna 1966 bylo s Nikolajevem provedeno několik desítek testů. Mezi nimi byl i známý test s kartami ESP (ESP je vědecky užívaná zkratka pro paranormální lidské schopnosti - velmi zjednodušeně řečeno). Karty ESP většinou obsahují tyto geometrické útvary: kruh, čtverec, trojúhelník, a dvojité vlnovky. Konečně tento test si můžete vyzkoušet sami. Stačí když jeden z dvojice bude střídavě míchat a předkládat po jedné kartě a druhý pak určuje aktuální předloženou kartu. Aby měl tento test určitou hodnotu je potřeba vypracovat alespoň pět sérií po deseti pokusech. Vrátíme se, ale k našemu tématu. I v tomto testu byl Nikolajev velmi úspěšný jelikož určil dvanáct karet z dvaceti i když statistickou teorií bylo předpovězeno, že byl měl určit pouze pět karet.

Začátky magie 1.část

16. listopadu 2015 v 17:10 | Dr. Oldřich Eliáš "Magická Předhistorie" |  Magie
Nelze vůbec zjistit stáří magie, nebo lépe: magického světového názoru - tím méně pak její původ. Na počátku dějin kterékoliv rasy nebo národa setkáváme se s magií vždy jako s již hotovým systémem, vyrůstajícím harmonicky z kulturního prostředí oné rasy, nebo národa. Můžeme proto jen teoreticky a relativně určit vývojovou epochu, v níž člověk poprvé vystoupil jako homo magus - člověk magik.


Jak se zbavit strachu?

16. listopadu 2015 v 17:05 | Český Tarot |  Andělé a duchovní bytosti
Andělé jsou připraveni a touží po tom, aby nám pomohli zbavit se starých obav, pokud se uvolníme a důvěřujeme jim, že tak učiní.


1. Uvolněte se a dýchejte klidně a stejnoměrně.
2. Pozvěte k sobě anděla, aby vám pomohl zbavit se strachu a napětí, které tyto obavy způsobují ve vašem těle.
3. Možná si přejete na svůj strach myslet, nebo jen dýchat do na¬pjaté části svého těla, kde tento strach zadržujete.
4. Dovolte obrazu, vzpomínce nebo symbolu, aby vplul do vaší mysli.
5. Relaxujte v okamžiku, kdy vám tento obraz, vzpomínku nebo symbol andělé odnímají. Dovolte jim, aby tento strach rozpustili ve světle.
6. Nyní vám andělé ukážou pozitivní obrázek nebo symbol, který vám pomůže, abyste se cítili silní.
7. Tento symbol vám umístí buď do vašeho třetího oka, nebo do části těla, která byla v napětí. 8. Poděkujte andělům a otevřete oči.

Diana Cooper "Světla andělů"

Jak navázat kontakt s Anděly ve 12 bodech

16. listopadu 2015 v 16:52 | Český Tarot |  Andělé a duchovní bytosti
Jak navázat kontakt s Anděly ve 12 bodech podle Diany Cooper


1. Pohodlně si sedněte nebo lehněte.
2. Zhluboka se nadechněte a s výdechem se přesuňte do svého středu.
3. Soustřeďte se na vnější obal svého srdce. Je jemný a zdravý nebo je drsný pohmožděný rozpraskaný, zlomený nebo jakkoli poškozený ?
4. Soustřeďte se na vnitřek svého srdce. Je plný lásky nebo je plný ublížení zloby a závisti ? Jsou zde uvězněny staré nevyřešené události, které čekají na to, až budou uzdraveny ?
5. Pozvěte anděly, aby přišli vyléčit vaše srdce, a pociťujte, kolik vám jich přišlo pomoci.
6. Dovolte jim, aby vaše srdce utišili, spravili nebo jakkoli vyléčili.
7. Nechejte je vyjmout vaše srdce a vynést je vzhůru k nádhernému vo¬dopádu. Až budou držet vaše srdce v této vodě, pociťujte a sledujte, jak se odplavují pryč stará ublížení.
8. Tito andělé nyní nesou vaše srdce vzhůru k božské Prapodstatě pro požehnání. Uvolněte se a buďte vnímaví a otevření pro cokoli, co se může stát. 9. Pošlete díky za vše, co jste dostali.
10. Otevřete se, abyste umožnili svému očištěnému a požehnanému srdci, aby se vrátilo zpět do vašeho těla.
11. Pociťujte, jak se andělé dotýkají vaší aury tak, aby byla celistvá a vy se cítili v bezpečí.
12. Když jste připraveni, otevřete oči a soustřeďte se na milující myšlenky

Diana Cooper "Světla andělů"

Jak vyrobit svěcenou vodu

16. listopadu 2015 v 12:16 | Český Tarot |  Magické pomůcky
Svěcená voda (aqua benedicta, aqua lustralis) je voda, která prošla rituálem provedeným určeným církevním hodnostářem. Podle názvu rituálu, který může být nazýván též posvěcení nebo žehnání se může nazývat též požehnaná voda nebo posvěcená voda. V křesťanství se užívá jako připomínky křtu a používá se při požehnáních.


Co se říká o vránách

16. listopadu 2015 v 11:25 | Český Tarot |  Zvířata v magii
Kdysi lidé věřili, že když někdo umře, jejich duše odnese vrána do země mrtvých. Ovšem někdy, když se přihodí něco velmi zlého a odchod doprovází nesmírný smutek, tak duše nenajde pokoje.A tak někdy, jenom někdy, ta vrána duši zavede zpátky, aby mohla vše špatné napravit...Je-li láska dvou lidí upřímná a pouze mezi nimi, nikdy se nepřestanou milovat ať se stane cokoliv. A když zemřou, láska zůstane navždy... Věřím, že existuje místo, kde bloudí duše zemřelých, jež nenašly pokoje. Čekají na příležitost jak napravit křivdu a zlo. Teprve pak se mohou setkat s lidmi, které milují. Někdy jim vrána ukáže cestu, protože někdy je láska silnější než smrt.

Maskot mého malého internetového domova - Můj talisman blogu

16. listopadu 2015 v 11:04 | Český Tarot |  Něco o mně a tomto blogu
Rozhodla jsem se dát na blog, který si zde píšu dát sem jednoho takého mého strážce, zvířecí totém. Tento blog bude chránit a třeba by s ním i trochu pomáhat.

Seznamte se s vránou Varjú - Vrána se maďarsky řekne Varjú. Nechtěla jsem nic složitého.


Malé info o mně

16. listopadu 2015 v 10:29 | Český Tarot |  Něco o mně a tomto blogu
Jmenuji se Dariya Iczková, jsem kartářka a numeroložka,pracuji v oboru esoterie už nějaký ten pátek a moje práce je pro mně velkým koníčkem. Pracuji hodně s klienty na osobním růstu,práce s Egem, léčitelství a homeopatie. Vykládám karty , pracuji s drahými kameny a zajímám se o bylinkářství.

Jako moje hlavní zaměstnání je práce ve zdravotních a sociálních službách v kterých pracuji dohromady s pauzou 3 let,asi 7 - 8 let. Moje práce mně baví, i když jsou někdy ty horší dny, tak si nenechám příliš zkazit den. Je to, ale velmi náročné pracovat v těchto zdravotních složkách, žádné volno, víkendy a svátky a skoro žádné peníze. Na druhou stranu se zase setkávám s mnoha zajímavými lidmi, i co se týče mé práce s esoterikou.
Spolupracuji se dvěma nakladatelstvími a to se Synergie Publisher a Mega Knihy cz, za což jsem moc vděčná, píši pro nakladatelství knižní recenze, ale spíše recenze na výkladové, afirmační a tarotové balíčky.

Jsem hodně v práci a mám spíše volno dopoledních hodinách a odpoledne a večer bývám v práci, takže věnovat se dalším koníčkům už ani moc nejde. Ráda ale běhám, lyžuji a chodím na pěší turistiku. Ráda čtu, knihy jsou můj život. Ve volných chvílích občas napíšu nějakou tu básničku,či krátkou povídku. Ráda maluji, kreslím. Vystudovala jsem soukromou střední uměleckou školu v Liberci,poté jsem nastoupila na magisterské studium na Technické Univerzitě v Liberci,obor informatika, Fyzika. Pracovala jsem ve zdravotnictví a sociálních službách,kde jsem do dnes, psala jsem i články, a starala se o web hosting pro jednu nejmenovanou firmu.

To by bylo možná tak všechno co bych o sobě do začátku mohla říct / napsat ....

V hlavě nový animák a nejen pro děcka

15. listopadu 2015 v 20:20 | Český Tarot |  Líbilo se mi
Založila jsem na svém blogu rubriku s názvem Libilo se mi a ráda bych do ní občas vložila nějaký ten článek o tom co mně zaujalo, může to být film, kniha, ale cokoliv dalšího. Hrozně moc bych chtěla jako první článek zde napsat, že se mi moc líbil film V hlavě a jestli máte rádi animáky tak jako já, tak tenhle Vás dostane.


Jak vytvořit vlastní astrální bytost, Entitu

14. listopadu 2015 v 21:01 | Český Tarot |  Entity, duchové a jiné bytosti
Teď se asi ptáte jestli něco takového vůbec je možné. No i nu a proč by nebylo. Jestliže existuje hmotný svět, astrální svět a jeho úrovně, kde je mnoho jiných žijících entit, můžeme lehce vytvořit i takovou entitu, kterou můžeme i používat na dané úkoly, a záměry. Nejvíce se používá jako ochránce. Né každý se totiž dokáže spojit se svým průvodcem, ochráncem a andělem, ale když dokáže zapojit fantazii a vytyčí si cíle, co entita bude moc dělat, co nebude moc dělat, kde a jak bude žít tak má velkou možnost pak najít vlastně svého jakého si průvodce třeba právě v astrálu, nebo strážce naše spánku atd ... Je to v podstatě něco jako Váš imaginární kamarád. Děti tohle mají jako přirozený dar, ono všechno totiž víme a umíme, ale čím jsme starší často se nám v našem hmotném konzumním životě s lety z cela ztrácí.


Kouzelný kočičí tarot

13. listopadu 2015 v 16:41 | Český Tarot |  Tarotové komplety a balíčky
Toužíte vědět, co se ve skutečnosti skrývá za vševědoucím pohledem kočky? Vstupte do magické říše uhrančivých šelem kočkovitých a zjistěte to! Kočky v této tarotové sadě na první pohled vypadají a také se chovají jako normální kočky. Na rozdíl od nich však čelí obtížným životním situacím, řeší nejrůznější vztahové problémy a dostávají lekce a ponaučení, jež vám při vašich výkladech tarotu mohou přijít vhod. Součástí tarotové sady je kromě 78 karet i příručka, která vás touto nádhernou tarotovou sadou provede. Naleznete v ní podrobný rozbor všech karet a moudré kočky vám pomohou nalézt odpovědi na všechny vaše důležité otázky. Karty Malé arkány jsou rozděleny do čtyř částí - čtyř kočičích klanů (klan ohně, klan země, klan moře a klan nebe). Karty Velké arkány prostřednictvím kočičích mysterií vzdávají hold všem právoplatným potomkům Kočičí Bohyně. Kočičí tarot vám dává jedinečnou příležitost poznat svět tarotu a svět koček prostřednictvím jediné tarotové sady. Díky své perfektní znalosti obou těchto světů dokázala autorka Lunaea Weatherstone umně skloubit tradiční významy tarotu s vlastnostmi a moudrostí koček.

Zatím tento balíček ještě od nakladatelsví nemám, ale četla jsem velmi pozitivní recenze. Jinak moje recenze na moje balíčky od nakladatelsví SynergiePublisher naleznete na oficiálních stránkách zde

Tento balíček zakoupíte zde

Tibetská mandala

13. listopadu 2015 v 16:22 | Český Tarot |  Mandaly
Slovo mandala (sanskrt: मण्डल kolo, oblouk) znamená kruh nebo dokonce magický kruh a jelikož pochází ze staroindického obřadního jazyka sanskrtu, je často spojována s východem a s Tibetem, centrem buddhismu. Ačkoliv se slovo mandala díky C. G. Jungovi rozšířilo do celého světa a dnes jsou takto označovány všechny kruhové ornamenty, asi si stále všichni pod tímto názvem jako první asociaci vybavíme mnichy klečící na podlaze a sypající barevné obrazce.


Co je to Tibetská mandala: Jako tibetská mandala je u nás označována písková mandala, která se dodnes používá v Indii, Tibetu a Nepálu pro náboženské rituály. Je tvořena podle předem daných pravidel a obsahuje dané symboly. Jedná se o čtvercové obrazce obsahující kruh, tedy o jantry (kruh ve čtverci). Tato mandala se používá jako nástroj vizuální meditace, jejímž cílem je dosáh­nout osvícení a vystoupit z útrpného kola znovuzrozování, aby v dalším životě mohli žít na místě dokonalé krásy. K tomu je potřeba oprostit se od pozemských tužeb a lidského ega. Meditace s mandalou tak může přinést porozumění sebe samé­ho i vesmíru okolo nás.

Vznik Tibetské Mandaly: Dosud vznikly celé stovky mandal od meditačních, kosmologických, po léčivé a dodávající sílu a obsahující porozumění. Tyto mandaly obsahují tradičně stanovené tvary, které bývají při rituálních obřadech znázorňovány také trojrozměrně. Trojrozměrné madnaly vznikají jako vnitřní obraz meditujícího, který procházením několika patry mandal získává důležitá poučení o uspořádání světa. Tibetské mandaly se vytvářejí jak v malém (např. jako na­malované meditační pomůcky), tak ve velkém (např. jako půdorys chrámů) a tvoří spojení mezi božským (kruh) a polárním (čtverec). Kolo je symbolem nebe, transcendence, vnějších sil a neko­nečna, kdežto čtverec představuje vnitřní síly, to, co je spojené s člověkem a zemí. Oba obrazce spo­juje centrální bod, který je zároveň počátkem i koncem celého systému. Tibetské mandaly jako symboly dokonalé rovnováhy a harmonie jsou tvořeny podle přísných pravidel. Jsou to obdélníkové obrazy na svinovacích plátnech znázorňující Buddhovo učení, ko­loběh života a duchovní průvodce nebo kruhové meditační mandaly kyil-khor. Ty znázorňují cestu za osvícením, za středem mandaly. Vrcholem tibetských mandal ve fyzickém světě je však písečný obraz "dul-tson-kyll-khor" neboli "mandala barevných prášků".

Co je to Astrologie

12. listopadu 2015 v 9:19 | Český Tarot |  Astrologie pro všechny
Astrologie, řecky αστρολογία z άστρον (astron) - hvězda a λόγος (logos) - slovo, česky též hvězdopravectví, je tradiční hermetický obor. Zabývá se zkoumáním předpokládaných souvislostí mezi děním na obloze, charakterizovaným zejména pohybem planet, Slunce, Měsíce a dalších prvků, a jeho vlivem na dění na Zemi. Z těchto souvislostí vyvozuje vlivy v různých oblastech života na Zemi. Činí tak zejména formou hledání analogií a vysvětlení dějů minulých a probíhajících, předvídání událostí a dění v budoucnu, hodnocení nebeských vlivů na lidskou psychiku a fyzické tělo, na světové dění, události, politické souvislosti atd.Rozsáhlou oblastí činnosti astrologie je snaha o nalezení souvztažností mezi děním na obloze a vývojem jak jedince, tak celého lidského společenství


Plakát energetických bodů čaker a zdravé cvičení pro jejich harmonizaci

12. listopadu 2015 v 9:09 | Český Tarot |  Čakry
Na blog vkládám takový príma plakát, který byste si po uložení do pc v jeho velkém formátu mohli i vytisknout. Je sice anglicky,ale myslím si, že tam není ani co dovysvětlovat. Na plakátu máte kde čakry sídlí, k čemu jsou, jakou mají barvu jak se jmenují a jak je podle cviků léčit a harmonizovat.


Studium demonologie - doporučené knihy

11. listopadu 2015 v 21:39 | Český Tarot |  Démonologie
Demonologie je odvětví magické vědy, které má za cíl evokaci čili vyvolání démonických bytostí, získání hmotného prospěchu a nebo vědomostí od těchto bytostí a jejich následné zažehnání.Moderní magie chápe démonické bytosti nikoliv jako mytologické postavy z křesťanského pekla a nebo jiných náboženství, ale jako části lidské psychiky, přírodní síly a nebo archetypy kolektivního nevědomí.Podstata evokovaných bytostí není fyzická, okultisté o nich hovoří jako o astrálních entitách (astrál je jemnohmnotná sféra nadřazená hmotnému světu), psychologové označují projevy běžné při magických evokacích, jako halucinace a nebo projekce nevědomí.O psychologickém původu démonů hovoří též to, že podstata evokovaného démona musí mít svou opěru v mágově psyché.Velice pozoruhodné je, že tzv. Astrální entity dovedou ovlivňovat realitu, například dovedou jakoby "zhmotnit" různé předměty (tento jev je znám i ze spiritistických seáncí), přinášet mágovi do života série neobvyklých událostí a nebo splnit mágova adresovaná přání.

Základní literatura pro studium demonologie dostupná v českém jazyce:

Josef Dürr: Experimentální demonologie (Grimoar.cz)
Dr.Johannes Faust:Magia innaturalis (Grimoar.cz)

Goetie čili Menší klíčky Šalamounovy(Vodnář,Praha 2008)

František Kabelák:Magia Nigrae (grimoar.cz)

Josef Veselý:Slavné grimoáry minulosti

Josef Veselý:Magie,Magie pro pokročilé,Příručka vysoké magie

Lon Milo Duquette:Můj život s duchy

Lon Milo Duquette:Klíč k Šalamounovu klíči

Jozef Karika:Zóny Stínu Černý Drak(grimoar.cz)

Herpentil:Černá magie(grimoar.cz)

Alhazred:al-Azíf(koubic-sytes.mysteria.cz)

František Bardon:Praxe magické evokace

Meditace co to je - Meditace a její pojem

11. listopadu 2015 v 17:48 | Český Tarot |  Meditace
Meditací se nejčastěji rozumí různé praktiky prohlubování soustředění. Ačkoli se meditace obvykle považuje za součást východních náboženství s počátkem ve védském hinduismu, je součástí mnoha náboženských systémů a filosofických škol. Důkazem toho je např. islámský súfismus. Pod pojem meditace řadíme několik činností, z nichž řada je spojována s dosažením změněného stavu vědomí. Cílem meditace je ale zejména kultivace mysli (její zklidnění) a získání vhledu (ať už do smyslu lidské existence a vesmíru nebo do osobních záležitostí).


Právě čtu a doporučuji -Tibetská kniha mrtvých

11. listopadu 2015 v 17:43 | Český Tarot |  Knížky a knižní recenze
Kniha mrtvých je základním dílem tibetského buddhismu. Její vznik se datuje do 8. stol. po Kristu, kdy byla patrně poprvé zapsána, avšak v následujících zhruba šesti staletích patřila k tajným, "zakopaným" knihám, které nepronikly na veřejnost. O její rozšíření se zasloužil až ve 14. století asketa Karmalingpa, jenž ji údajně objevil na hoře Gampodar a předal svým následovníkům.


Starý mlýn a havrani

10. listopadu 2015 v 12:24 | Český Tarot |  Moje malůvky
Moje další malůvka z mého cestovního bločku .... jedná se o starý mlýn opuštěný, kde nad ním přelétají havrani .... tužka prupiska a voskovky, co bylo po ruce :-)


Sice se snažím kreslit spíše andílky a energetické obrázky,ale občas z mé ruky výjde něco temnějšího, ... Když se na to snažím dívat s odstupem času, tak mi to vlastně trochu nahání i strach, prázdná krajinka, starý mlýn a hejno havranů. Kreslila jsem to jen do cestovního bločku s tím co bylo po ruce ....

Ve zkratce co je automatická kresba

10. listopadu 2015 v 12:12 | Český Tarot |  Automatická kresba
Automatická kresba je technika, kdy člověk nepřemýšlí nad tím, co zrovna kreslí, ale nechá pracovat spíše intuici. Automatická kresba může sloužit jako relaxační cvičení, nebo ji lze použít např. pro diagnostiku nemocí.

Kresbou (tvarem, dynamikou a barevností) lze intuitivně v mimosmyslovém vnímání přenést problém na papír v reálné podobě a s nadhledem pak nalézt cestu k řešení. Automatická kresba nám pomáhá odělit se od problému a na základě symbolických informací jej vyhodnotit a řešit. Kresba uvolňuje a čistí naše nitro od problémů a nevyřešených situací a přináší úlevu a osvobození. Ale pozor! Kresba nemocného člověka bývá často nositelem informace o tomto člověku a působí dlouhou dobu jako biorezonátor (převzato z knihy Jarmily Beranové Láska skrze Poznání aneb o kresleném Dávání).


Tento obrázel jsem kreslila já, nevím, ale vždy nějak i když nechci mi s toho výjde andělská bytost:-)