Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

10 zaručených způsobů jak zatočit z úzkostí a psychickou nerovnováhou

8. listopadu 2015 v 11:57 | Český Tarot |  Zdravotní styl
Úzkost je něco, s čím se v různé míře setkává každý z nás. Někteří lidé ji pociťují pouze tehdy, pokud se blíží nějaký termín, jiní ho zase zažívají na pravidelné bázi.


Její vliv dokáže být skličující a může výrazně ovlivňovat náš každodenní život. Na potlačení úzkosti existuje mnoho různých farmaceutických léků. Ty se však často spojují s několika nežádoucími účinky. Naštěstí, příroda nám na úlevu od úzkosti poskytuje alternativní prostředky. Ty jsou stejně účinné, ale mnohonásobně levnější a zároveň i bezpečnější.


1) Heřmánkový čaj Heřmánkový čaj je jednoduchý a rychlý způsob, jak se cítit lépe. Obsahuje totiž dvě látky - apigenin a luteolin, které podporují relaxaci. Studie provedená medicínským centrem na Univerzitě v Pennsylvánii zjistila, že testovaní lidé s výskytem všeobecné úzkosti zaznamenali po konzumaci heřmánkového čaje výrazné snížení příznaků ve srovnání s kontrolní skupinou. Když budete pociťovat stavy úzkosti, vyzkoušejte vypít 3 sklenice heřmánkového čaje denně.

2) Omega-3 mastné kyseliny Mnohé výzkumy ukazují, že omega-3 mastné kyseliny dokáží mírnit projevy úzkosti a dokonce zlepšují náladu. Fungují na principu, že snižují úroveň stresových hormonů v těle, jako jsou například adrenalin a kortizol. Výbornými zdroji omega-3 mastných kyselin jsou tuňák, losos či vlašské ořechy. Možné je je přijímat i ve formě doplňků stravy, kdy se dá snadno odkontrolovat jejich přijaté množství. Zkuste užívat 1 až 3 gramu omega-3 kyselin denně. To by mělo udržet úzkost spolehlivě na uzdě.

3) Levandule Studie zjistily, že lidé, kteří se podrobili masážím s levandulovým olejem, vykazovali nižší míru úzkosti v porovnání s lidmi bez masáže. Kromě toho, levandule snižuje systolický krevní tlak, který je nejvíce spojován právě se stresem. Pokud nemáte čas nebo chuť na masáž, můžete si také kápnout pár kapek levandulového oleje na polštář na kterém spíte nebo ho přidat do koupele. Když však potřebujete rychlou úlevu, přidejte ho do vroucí vody a nechte páru vykonat své zklidňující kouzlo.

4) L-Lysin L-lysin je aminokyselina, která je jedním ze základních stavebních kamenů mozkových přenašečů zpráv nazývaných neurotransmitery. Studie zjistily, že lidé, kteří konzumovali doplňky stravy obsahující tuto esenciální aminokyselinu, vykazovali menší počet příznaků úzkosti a také nižší hladiny stresových hormonů. L-lysin můžete udělat součástí vašeho každodenního jídelníčku tím, že budete konzumovat maso, ryby, luštěniny, případně jej užívat ve formě doplňků stravy.

5) Sluneční světlo Přirozené sluneční světlo je nejlepším způsobem, jak zvýšit úroveň vitamínu D v těle. Vitamin D přirozeným způsobem snižuje projevy úzkosti a deprese. Vše, co potřebujete, je 15 minut denně! Už jen samotný pobyt venku v přírodě dokáže odpoutat vaši mysl od problémů a stresu. Pokud žijete ve městě, zkuste vyhledat park nebo klidnou ulici, kde se pokusíte relaxovat a odpočinout si.

pokračování příště ... inspirováno časopisem EP
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama