Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Listopad 2015

Ilumináti - díl 1 - Kdo byli Ilumináti -

30. listopadu 2015 v 10:42 | Český Tarot |  Ilumináti
Ilumináti neboli iluminismus, iluminátství (někdy se používá pravopis s -ll- či český překlad osvícení, z latinského illuminatio - osvícení) je označení pro mnoho skupin, současných i historických, skutečných i fiktivních. Nejčastěji se jimi míní bavorští Ilumináti, osvícená tajná společnost.


Slovo 'Ilumináti' pochází z latinského slova 'osvícení', není divu, že si toto pojmenování přivlastnilo více historických skupin, které spolu neměly příliš společného. Často se tak stávalo proto, že vlastnily gnostické texty nebo jiné tajné informace, které nebyly běžně přístupné. Pojem ilumináti byl používán od 14. století Bratry Svobodného ducha. V 15. století byl název přejat dalšími nadšenci, kteří tvrdili, že prozření nepřichází prostřednictvím komunikace s autoritativním nebo tajným zdrojem, ale prostřednictvím člověka samotného jako výsledek povzneseného vědomí, "osvícení".
Hnutí volnomyšlenkářů, kteří byli nejradikálnější odnoží osvícenců a jejichž stoupenci byli označováni jako Ilumináti (přestože sami sebe nazývali 'Hodnými dokonalosti'), bylo založeno 1. května 1776 jezuitským učedníkem Adamem Weishauptem (z. 1830), který byl prvním světským profesorem církevního práva[zdroj?]. Skupina byla též nazývána Řádem Iluminátů a bavorskými Ilumináty. Roku 1777 se stal vládcem Bavorska Karl Theodor. Byl stoupencem osvícenského absolutismu a v roce 1784 jeho vláda zakázala všechny tajné společnosti včetně Iluminátů a Svobodných zednářů. Struktura Iluminátů se brzy rozpadla, ale za své existence patřilo mezi jejich členy mnoho vlivných intelektuálů a pokrokových politiků. Členové byli pravděpodobně získáváni především z řad Zednářů a bývalých Zednářů, přesto není známo, že by toto bylo Svobodnými zednáři podporováno. Skutečností zůstává, že členství mezi Ilumináty nevyžadovalo na rozdíl od členství mezi Svobodnými zednáři víru v Nejvyšší Bytost. Výsledkem bylo nepřiměřené hromadění ateistů a agnostiků. Jejich převažující zastoupení vedle široce humanistického a anti-církevního vyznání Iluminátů koresponduje s mnohými obviněními proti ateismu vznesenými ohledně údajného světového spiknutí, jehož by Ilumináti podle konspiracionistických domněnek měli být stále součástí.

Pravda o vitaminech - Dokument BBC

30. listopadu 2015 v 10:27 | Český Tarot |  Dokumenty a zajímavé reportáže
Každý rok se na světě utratí astronomické částky za prášky, o kterých si někteří lidé myslí, že jsou zázračnou prevencí nejrůznějších chorob. Každý den berou miliony lidí vitamínové doplňky v přesvědčení, že si tak udrží zdraví. Ve vědecké veřejnosti ale sílí názor, že konzumace vysokých dávek vitamínů může vést i ke zcela opačnému výsledku. Redaktoři BBC se za pomoci lékařů pokusili analyzovat současnou "vitamínovou revoluci" a v racionální rovině seznamují diváky s účinky nejznámějších a nejoblíbenějších vitamínů.


Vše je jinak, uvědomte si to !

30. listopadu 2015 v 10:16 | Český Tarot |  Zajímavosti
Vše je jinak, uvědomte si to! Dokument z českými titulky a popisy. Upozorňuji, že ne vše v tomto videu může býti pravdou. Měli by jste se zaobírat faktem, že spousta s těch věcí řečených ve videu tak jsou a je třeba si to uvědomit a šířit to mezi lidmi. Ne vše je tak, jak nám to média či vláda sdělí, je třeba si uvědomit že žijeme ve lži.


Beltine - "pálení čarodejnic"

29. listopadu 2015 v 23:17 | Český Tarot |  Pohanské svátky a rituály
Oslavuje příchod jara a tepla, zrození a lidé se připravují na to, že budou po zimě zase hospodařit na poli. Slaví se tedy jako protipól Samhainu (Halloweenu), přesně po půl roce. Tento svátek je slavený na počest keltského boha Belena a také na oslavu ohně a léčivých vod. Beltine v překladů znamená zářící oheň či Belenův oheň. Zapalovaly se velké ohně a oheň symbolicky očistil lidi i zvířata od neduhů a nečistých myšlenek, které se nashromáždily v temném zimním období. Ohně na návrších měly také ochranný smysl. Ohně v domácích krbech se uhasily a zapálily se nové. V předvečer Beltainu se milenci vydávali do lesů, květen potom byl svátkem milostných her a z této doby možná také pochází líbání pod rozkvetlým stromem na 1. máje.Barvy a význam v dějinách lidstva

29. listopadu 2015 v 23:00 | Český Tarot |  Obrázky a fotografie
Mám pro Vás docela zajímavou věc, takový plakátek opět. Je sice v angličtině, ale myslím si, že tady k tomu nemusím ěnjak nic překládat.


Velká arkána - Blázen

29. listopadu 2015 v 22:18 | Český Tarot |  Tarotové karty
Blázen je obrazem dítěte v nás. Zda je dětská naivita kladem, nebo záporem, to karta nepraví. V povolání Blázen značí, že vstupujete do oblasti, ve které se příliš nevyznáte, ale naznačuje také ochotu se učit. V úrovni vědomí představuje Blázen údiv. Může znamenat dětskou zbrklost a bezstarostnost i hluboké poznání. V osobních vztazích Blázen značí jistou nespolehlivost, ale také živý, veselý a nekonvnční svazek.Povolání Na obzoru se objevuje nová pracovní příležitost, možná vás čeká něco nepoznaného nebo radostného, začátek nového studia či nového oboru. Pozor na lehkovážnost.

Partnerství Tato karta označuje počátek nového vztahu. Svazující dlouhodobý svazek dospěl ke svému konci. Ve vztahu se vyskytnou nepředpokládané podněty, například příchodem dítěte.

Mýty a legendy o Vlkodlacích

26. listopadu 2015 v 17:09 | Český Tarot |  Bájné bytosti a tvorové
Už v dávných dobách si lidé šuškali o neznámých stvořeních, která jim připomínala křížence vlka a člověka. Spatřovali je prý v lesích, nebo v blízkosti svých domovů, většinou za úplňku. Pro jejich smrtící zuby a nadlidskou sílu se jich obávali jako ničeho jiného. Takové děsy ale nejsou jen hudbou minulosti. Podobná vyprávění známe i z dnešní doby.


Zmínky o přeměně člověka ve vlka můžeme nalézt už ve starověkém Řecku. Zdejší mytologie vypráví o krutém Lykáónovi, králi arkádského města Lykosúry, jehož za trest promění ve vlka nejvyšší bůh Zeus.
Představa dnešního vlkodlaka se formuje až ve středověku. Ve folklórních vyprávěních různých národů se objevuje představa lidí, kteří se ve vlkodlaky mění, nebo se tak již narodili. Verzí existuje mnoho a stejně tak i podob nestvůry. Pro současnou představu jsou stejně důležitá germánská vyprávění, jako ta slovanská. Vznikají přitom nezávisle na sobě! V některých pověstech jsou vlkodlaci krvelačnými bestiemi, zatímco v jiných patří mezi postavy kladné. Leckteré historické pověsti ztotožňují vlkodlaky s upíry. Jako jeden druh jsou dříve vlkodlak a upír pojímáni na území Bulharska, Srbska a Slovinska. Lidé věří ve tvora, který za nocí vysává lidem narozeným za úplňku krev, aby si uchoval zdraví a sílu. Za dne se mění zpět v člověka. V davu ho prý poznáte lehce - jde o jedince s prázdným pohledem, bledými a propadlými tvářemi, oteklými rty a ochablými pažemi. Další spojitost vlkodlaků a upírů je udržována v 19. století zejména v Řecku. Když prý je zabit vlkodlak a jeho tělo není dostatečně zničeno, vrátí se mezi živé v podobě upíra. U jiných národů, například Francouzů nebo Poláků, se zase rozšířila víra, že jako vlkodlak se na zemi po své smrti vrátí ten, kdo smrtelně zhřešil. Jeho životní náplní se pak stane sání krve.
Podle dávných bájí se vlkodlak vlkodlakem většinou již narodí. Jedná se údajně o nešťastníky, kteří přišli na svět ve špatném období (může to být astrologicky silný moment nebo magické datum, například úplňkový 24. prosinec). Jak se však dá poznat, zda se na svět dostal opravdový vlkodlak? Indicie jsou prý jednoduché. Nejpřesvědčivějším znamením "zvlkodlačení" mají být u novorozenců již vyrostlé zuby, srostlé obočí, nízko posazené uši nebo zahnuté nehty. Budoucí vlkodlaci se údajně rodí nohama napřed a podle ruských bájí mají pod jazykem chlupy. Pokud však tyto signály nevidíme na první pohled, nebo si nejsme jisti, má existovat způsob, jak pravou podstatu dotyčného zjistit. Říká se, že pokud uřízneme z vlkodlaka kus masa, bude v jeho ráně patrná srst.

Bylinky a čaje Liberec - Bylinky a čaje Českého Tarotu

26. listopadu 2015 v 11:13 | Český Tarot
Ahoj všichni návštěvnící blogu Českého Tarotu, ještě jsem oficiálně na stránkách Českého Tarotu zde nevyvěsila službu, kde si můžete objednávat ručně nasbírané bylinky. Sušila jsem je a sbírala po celé léto, niní jej můžu konečně dát do oběhu.

Mezi nejoblíbenější čajovou směs patří momentálně sedmibylinný čajová směs na zažívání, která se skládá například z máty, měsíčku, řebříčku,fenyklu. ....


Pokusím se v příštím týdnu vše nafotit a zaslat jak na Facebook Českého Tarotu tak na blog a na oficiální stránky. Čajová směs Vás výjde na 65 kč. Je to dost velký pytlík na opravdu hodně porcí čajů, luhuje se zhruba 7 - 8 minut. Je to sypaná směs.Přichutit čaj si můžete lžičkou medu a nebo nakrájet citrón či kolečko pomeranče. ....


Zájemci pište si na cesky-tarot@seznam.cz

Transplantace hlavy

26. listopadu 2015 v 9:57 | Český Tarot |  Zajímavosti
Kontroverzní chirurgický zákrok, při němž se lékaři pokusí transplantovat hlavu lidského pacienta, je naplánován na prosinec 2017. Klíčovou postavou experimentu je italský neurochirurg Dr. Sergio Canavero, který tvrdí, že transplantace je už nyní technicky proveditelná. Příjemce nového těla bude 30-letý Valery Spiridonov, který trpí genetickou svalovou atrofií. Jeho lékař si je na 99% jistý, že se zákrok podaří. Co myslíte, bude úspěšný? Podle některých indicií se o transplantace hlavy pokoušeli už staří Egypťané.Vodníci, hastrmani a jiný vodní lidé v našem světě

25. listopadu 2015 v 11:13 | Český Tarot |  Bájné bytosti a tvorové
Vodník je jedna z nejznámějších postav českých pohádek a pověstí. Nazývá se též hastrman, vasrman, basrman a podobně (z německého Wassermann - vodní muž). Jde o ztělesnění ducha vody, a proto se pověsti o něm vyskytují prakticky všude, kde se nachází nějaká vodní plocha, ať už jde o jezero, rybník, řeku nebo potok. Kromě českých pověstí je vodník znám také v Německu, zatímco například ve Francii nebo Polsku jde o bytost prakticky neznámou. Slované ze všech elementů nejvíce inklinovali k vodnímu živlu, o tom svědčí jednak celá řada nejrůznějších vodních bytostí a mystérií, jednak sama postava vodníka, rozšířená po celém slovanském světě kromě Jadranu. Podle lidové démonologie je vodník (podobně jako čert) padlý anděl, který při svržení z nebe spadl do vody. Povahou je to samotář. Jde zpravidla o zlou bytost, která škodí lidem a topí nezkušené plavce za účelem získání jejich duší. Na dívky líčí pentličky a zrcátka, která zavěšuje do bažinatého rákosí a na nebezpečná místa nad vodou. Někdy také klade na mělčinu blýskavou zlatou rybu, aby tak oběť vlákal do vody. Nejčastěji prý topí lidi o půlnoci a v pravé poledne. Chytře využívá svých proměn - například jako kůň se pase na břehu rybníka a když na něj někdo vsedne, skočí do vody a jezdce utopí. Duše utopených si schraňuje ve svém příbytku pod vodou v hrníčcích - pokud někdo takový hrníček otevře, duše unikne jako vzduchová bublina a osvobodí se. Někdy také rybářům trhá sítě, převrací loďky, rozhazuje na polích seno a jinak škodí lidem. Často se podle pověstí vyskytuje ve mlýnech, kde zastavuje mlýnské kolo. Někdy se ovšem vodník pobytem s lidmi natolik "domestikoval", že jde spíše o bytost zlomyslnou než vyloženě zlou, a když má dobrou náladu, pomáhá mlynáři s prací, za což si smí ve mlýně opékat ryby nebo dostává mléko, které prý rád pije. Sedává na větvích vrb u rybníků a řek nebo u vodních mlýnů, pokuřuje a přemýšlí nebo hraje na housle. Někdy na něj můžeme narazit i v hospodě. Vždy je pod ním loužička, protože má stále mokré šaty, ale když opouští vodu, je vždy suchý.


Zaklínač - Andrzej Sapkowsky

25. listopadu 2015 v 10:32 | Český Tarot |  Knihy
Zaklínač je fantasy cyklus polského spisovatele Andrzeje Sapkowského. Vznikl jako série krátkých příběhů publikovaných v polském sci-fi a fantasy časopise Fantastyka, kde byla první povídka s názvem Wiedźmin (1986) napsána jako příspěvek do soutěže pořádané tímto časopisem a získala třetí místo. V roce 1993 byl vydán první díl pokračování Krev elfů ve formě románu. Zatím poslední díl s názvem Bouřková sezóna vyšel v polštině na konci roku 2013 a navazuje na celou předchozí sérii jako prequel. V ČR byla tato kniha vydána ke konci roku 2014 a okamžitě se stala jedním z nejprodávanějších titulů za měsíc listopad. Cyklus je oceňován pro lehce ironický smysl pro humor a pro jemné odkazy na moderní kulturu. Na rozdíl od vzorců hrdinské fantasy zde nezaznamenáme rozdělení postav na černé a bílé. Geraltův svět ale nelze označit ani za typickou dark fantasy. Sapkowski spíše zdůrazňuje odstíny "šedé" (například jeden z vládců, jenž se dopustil incestu s vlastní sestrou, je současně vykreslen jako starostlivý otec) Hlavním hrdinou próz je Geralt z Rivie, který je povoláním zaklínač, tedy nájemný lovec nestvůr. V ději se mihnou i vedlejší postavy několika dalších zaklínačů. Sapkowski zobrazil zaklínače jako mutanty, kteří byli proměněni pomocí magie, mutagenů a jedů. Získali tak magické schopnosti a dalším výcvikem si osvojili také pokročilé bojové techniky. Své nadlidské schopnosti využívají především k boji s různými obludami a magickými tvory, kteří sužují lidstvo. Druhou hlavní postavou série Sága o zaklínači je princezna Cirilla, která se sice nepodrobí mutacím, ale podstoupí zaklínačský výcvik.

Cech zaklímačů: Zaklínači v podání Sapkowského představují společný projekt druidů a mágů, kteří vyvinuli různé postupy, jak pomocí mutagenů, jedů a magických přípravků upravit lidský organismus, aby pracoval rychleji, efektivněji, měl zostřené smysly a mohl používat jednoduchou magii. Mutace v zaklínače, tzv. "zkouška trav", představovala velice komplikovaný a nebezpečný proces, který velká část adeptů nepřežila. I úspěšná proměna ale měla nežádoucí vedlejší účinky - zejména neplodnost a často i citovou plochost. Následovala "cesta meče" - bojový výcvik, který kladl důraz na boj s mečem a fyzickou připravenost. Cech zaklínačů získával adepty a dohlížel na jejich přerod a výcvik. Nábor zaklínačů probíhal různými způsoby, oblíbený byl nahodilý výběr prostřednictvím osudu. ("Dáš mi to, co nalezneš doma, aniž bys to čekal," tak zněla často odpověď zaklínače na otázku zachráněného, jak se mu má odměnit.) Tuto alternativu zaklínači často upřednostňovali, mnozí doufali, že takto získaní adepti budou osudem předurčení k úspěšnému prodělání proměny. Lidé zaklínače na jedné straně potřebovali, na druhé straně se jich báli, někdy i víc než nestvůr. Několikráte se objevilo tažení lidí proti zaklínačům, často podněcované čaroději, kteří od jisté doby začali zaklínače nenávidět a považovali je za nežádoucí konkurenci. Jedno takové tažení vyústilo v dobytí Kaer Morhen, sídla zaklínačského cechu, a vybití většiny jeho členů. Od té doby se zaklínači stali vzácnými a zastavila se obnova jejich řad. Zhruba 100 let po tomto období začíná děj první knihy ze zaklínačské ságy, Krev elfů. Sapkowski se inspiroval ze starých slovanských legend, ve kterých zaklínač vystupuje jako člověk ovládající znalost bylin a přírodního léčitelství nebo jako poutník putující mezi osadami a praktikující bylinkářství k léčbě nemocných


Test a optický klan - Zrnka kávy a nebo něco jiného

25. listopadu 2015 v 0:38 | Český Tarot |  Testy a optické klamy
Tak schválně jestli na tomto obrázku naleznete 3 berušky a 3 dětské obličeje?


Studijní hudba alfa rytmy: odpočinková studijní hudba, inteligence

25. listopadu 2015 v 0:31 | Český Tarot |  Hudba, mystika, meditace
Studijní hudba alfa rytmy: odpočinková studijní hudba, inteligence - Hudba kanálu YellowBrickCinema určená pro studium & zvýšení koncentrace je perfektní hudební kulisou, která napomůže vašemu studiu a zvýší vaší koncentraci, pozornost i pracovní nasazení. Do skladeb jsou zakomponovány tzv. alfa rytmy zvyšující soustředěnost potřebnou pro zvládnutí obávané písemky či zkoušky.


Pravda o vzniku a vývoji světa

25. listopadu 2015 v 0:11 | Český Tarot |  Rudolf Stainer

V této knize nás R. Steiner uvede do tajemství stvoření. Prostřednictvím svého jasnovidného pohledu na události týkající vývoje vesmíru, země a člověka nám autor předloží duchovní i hmotný aspekt těchto dějů. Tak nám bude postupně přiblížen vznik času prostřednictvím oběti Duchů vůle, vývoj vědomí Já na Zemi, překonání smrti Kristem a paralely Leonardovy Poslední večeře. Autor v knize také hovoří o přízracích, fantomech a démonech stvořených člověkem a představuje nové umění morálně-spirituálního prožívání barev tónů a tvarů.

Praktický výcvik myšlení

25. listopadu 2015 v 0:09 | Český Tarot |  Rudolf Stainer
Východiskem anthroposofické cesty poznání je nejbdělejší duševní schopnost člověka, která ho v pravém smyslu slova činí člověkem myšlení. Člověk je běžně užívá ve vě­dě, filosofii, technice i v praktickém životě, aniž by však většinou vyčerpával všechny jeho možnosti. Je proto snahou anthroposofické metody plně využít latentní síly myš­lení, zbavit je jeho abstraktní stínovosti, pojmové ztrnulosti a uvádět je do pohybu naučit je chodit, jak říkal Rudolf Steiner. Znamená to vlastně uchopit myšlení v jeho nadsmyslové podstatě a oživit je tak, že může pronikat i do sféry života, která je první, nám nejbližší nadsmyslovou sférou duchovního světa. Znamená to proměnit myšlení ze síly, která pouze zrcadlí vnější jevy, v sílu zřivou, která je nástrojem poznání duchovních skutečností, podstaty všech jevů. Útlá knížečka.

Rudolf Steiner

25. listopadu 2015 v 0:06 | Český Tarot |  Rudolf Stainer
Rudolf Steiner (narozen 25.února 1861, zemřel 30. března 1925). Zakladatel anthroposofie (duchovní vědy), filosof, pedagog, umělec, dramatik, sociální myslitel, esoterik. Inicioval mnoho nových směrů vycházejících z duchovních skutečností v mnoha oblastech - lékařství, zemědělství (tzv. biodynamické zemědělství), farmacii (anthroposofické lékařství), pedagogice (mj. vytyčil směr waldorfského školství), umění (eurytmie), architektuře i náboženství. Rudolf Steiner se narodil v Kraljevci v tehdejším Rakousku-Uhersku (dnešním Chorvatsku) jako syn železničního úředníka. Studoval přírodní vědy na vídeňském Vysokém učení technickém, současně navštěvoval přednášky z oboru filosofie, literatury a dějin na Vídeňské univerzitě, z finančních důvodů však musel studium přerušit. V roce 1891 získal doktorát na univerzitě v Rostocku za práci v oboru filosofie. V letech 1890-1897 byl pověřen vydáváním Goethových přírodovědných děl. V roce 1894 vydal své stěžejní dílo Filosofie svobody. V roce 1900 začal působit v rámci Theosofické společnosti; intenzivně přednášel, a také psal knihy (mezi jeho stěžejní díla patří Theosofie z r. 1904 a Tajná věda v nástinu z r. 1909). V roce 1912 se Steiner rozešel s původní Theosofickou společností a založil vlastní Anthroposofickou společnost. Od Theosofické společnosti se lišila především zaměřením na západní esoteriku, zatímco Theosofická společnost se věnovala především esoterice Východu. Od roku 1913 vedl stavbu dřevěného Goetheana v Dornachu u Basileje (Švýcarsko), kde postupně vzniklo velké anthroposofické centrum. V poslední etapě svého života se věnoval intenzivní přednáškové činnosti v mnoha městech řady evropských zemí a podněcování duchovní obnovy jednotlivých praktických oborů lidské činnosti. Steinerem založená anthroposofie u nás mohla v letech socialistického Československa (1948-1989) existovat jen v ilegalitě. Od listopadu 1989 se i u nás rozvíjí činnost anthroposofických iniciativ, k nimž také patří vydávání knih a zápisů přednášek Rudolfa Steinera (nakladatelství Fabula, Michael, Opherus atp.) Rudolf Steiner zemřel v Dornachu u Basileje (Švýcarsko).


Co je to Coven

24. listopadu 2015 v 23:58 | Český Tarot |  Magický slovníček
Coven je termín používaný především v novopohanství (jako Wicca) pro společenství lidí, kteří spolu provozují různé praktiky spojené s jejich náboženským zaměřením. Slovo "coven" je odvozené od latinského "convenere", sejíti se. Coven je společenství většinou tří až třinácti lidí. Tito lidé spolu slaví svátky, provozují rituály, společně se učí apod. Mají i svá ustálená pravidla, zvyky a tajemství. V některých případech se coven řídí pravidly nějaké tradice. V čele covenu většinou stojí kněz a kněžka, kteří by měli mít za úkol tento coven jistým způsobem vést.

Zrcadlo a pověry - Zrcadlo jako brána do jiných dimenzí

24. listopadu 2015 v 23:46 | Český Tarot |  Pověry, mýty a legendy
Zrcadlo je zároveň bránou do druhých dimenzí. Proto zrcadlo má být zarámované, aby se ďáblovi a dalším bytostem zamezilo přístupu k naší duši. Rozbití zrcadla má nést 7 let neštěstí. Abychom 7 let něštěstí zažehnali, musíme nechat střepy nedotčené po dobu 7 hodin. Tak budeme mít smůlu pouze 7 hodin. Poté ale musíme všechny střepy hluboko zakopat do země. A neštěstí bude zažehnáno. K rozbitému zrcadlu se vztahuje další pověra - ta tvrdí, že v tom domě někdo do roka zemře. Střepy zrcadla jsou prý výsledkem bolesti ze smrti, kterou zrcadlo ukázalo. Zrcadla mohou polapit lidskou duši. Proto v domě, kde někdo zemřel, se má zakrýt všechna zrcadla. Zabráníme tak tomu, aby byla duše v zrcadle uvězněna, nemohla by tak odejít do ráje. Duše mrtvého v nich také může hledat další duši. Když zrcadlo spadne ze stěny, znamená to, že někdo brzy zemře. Za bouřky se mají zrcadla zakrýt, neboť přitahují blesk. Chcete-li, aby se vám zdálo o vaší budoucí lásce, spěte se zrcátkem pod polštářem. Během prvního roku života nesmíme dítě nechat, aby se na sebe dívalo do zrcadla, neboť může jeho mladičkou duši do sebe vtáhnout. Dívat se do zrcadla ve světle svící nosí neštěstí, zvláště v předvečer svátku Všech svatých. Nemělo by se spát v posteli, na kterou je nastavené zrcadlo. Skrze zrcadlo mohou přicházet různé nebezpečné bytosti z druhých dimenzí, které nám mohou škodit. Můžete díky tomu také trpět nočními můrami.

Magický rituál očištění domu

24. listopadu 2015 v 17:21 | Český Tarot |  Magie
Vyhlídli jste si nový byt a nebo dům, chcete spokojeně bydlet a očistit prostory od starých energié a vibrací, které tam někdo zanechal, nebo Vám nejsou příjemné.Chcete posvětit váš dům, aby Vás příjmul s vašimi povahami , takový jaký jste.Protože každý byt i dům má srdce, to si pamatujte. On má totiž náruč, která Vás může ochraňovat a někdy se může stát, že takový byt stále lpí na původních majitelích a tak není schopen být pro Vás tím správným obydlím, ...


Povaha a charakter člověka narozeného podle dnu v týnu

24. listopadu 2015 v 16:58 | Český Tarot |  Astrologie pro všechny
Sedm dní v týdnu je spojeno se sedmi planetami. Astrologie přiřazuje každé planetě jiný význam. Staří Římané, kteří jednotlivé dny v týdnu pojmenovali podle nebeských těles, respektive bohů, přikládali dni, v němž se člověk narodil, velkou důležitost. Věřili, že každá ze sedmi planet (tehdy považovali Slunce a Měsíc za planety) nám dává nejen svou ochranu, ale ovlivňuje také náš naturel.

Pondělí - Měsíc Lidé narození v pondělí, kterému vládne Měsíc, jsou empatičtí, starostliví a oplývají fantazií. Kladou si velké cíle, jsou ambiciózní a příjemně vystupují. Mají sklony podléhat emocím, iluzím a tlakům okolí. Bývají melancholičtí, nestálí a náladoví.

Úterý - Mars Lidé, co se narodili v úterý, jsou vlivem planety Mars odvážní, energičtí a horkokrevní. Dokážou se ke všemu postavit čelem. Mají smysl pro spravedlnost a umí se zastat druhých. Jsou svobodomyslní, netrpěliví, neklidní a pořád ve spěchu.

Středa - Merkur Lidé narození ve středu vynikají díky Merkuru komunikativností a výřečností. Neustále všechno analyzují, organizují a mají obchodnické vlohy. Jsou veselí, bystří a pohotoví. Mívají tendenci vymlouvat se, kritizovat ostatní a porušovat pravidla.

Čtvrtek - Jupiter Lidem narozeným ve čtvrtek velí Jupiter, planeta symbolizující štěstí. Bývají veselí, přátelští a společenští, občas i extravagantní. Mají smysl pro spravedlnost, jsou čestní, štědří a velkorysí. Umí být domýšliví, malicherní, prostořecí a pokrytečtí.

Pátek - Venuše Lidé narození v pátek, jemuž vládne Venuše, jsou inteligentní, společenští, laskaví a soucitní. Často mívají umělecké sklony. Umí být diplomatičtí a pokorní, ale občas bývají i marniví, ješitní a nepořádní. Někdy jsou nerozhodní a inklinují k nicnedělání.

Sobota - Saturn Lidé, kteří se narodili v sobotu, působí pod vládou Saturnu vážně a rezervovaně. Jsou přemýšliví, trpěliví, vytrvalí a pesimističtí. Nemají nic zadarmo a déle si zvykají na novoty. Mají smysl pro pořádek, důslednost a preciznost. Bývají šetrní, podezřívaví a tvrdohlaví.

Neděle -Slunce Lidé narození v neděli jsou vlivem Slunce optimističtí, inteligentní, kreativní a energičtí. Mají vůdčí schopnosti. Bývají sebevědomí, odvážní, upřímní a čestní. Občas zapomínají zvolnit tempo. Mívají sklony k povýšenosti, hrdosti a egoismu.


Chcete zjistit přesný den do vašeho kalendáře? Tak koukňěte do stoletého kalendáře zde