Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Nekonečný příběh

16. září 2015 v 11:21 | Český Tarot |  Fantasy a scifi filmy
Když jsem byla malá, bylo mi přesně 4 roky tak natočil ten nejkrásnější fantasy film všech dob, na kterým vyrostla všechna moje generace dětí. Mají tento film rádi, i další generace a to naše děti. Takže opravdu vlastně plní přesně název svéhé filmu. Řeč je o filmu Nekonečný příběh.

Děj: Malý chlapec Bastian je takový malý kluk, který se potýká s různými starostmi svéh věku, ale co ho nejvíce trápí je strach ze svých spolužáků, kteří ho velmi rádi cpou do kontejnerů. jednoho dne se však všechno změní. Bastian při cestě do školy aby se schoval před kluky co ho nenechají být, se schová ve starém knižním antikvariátu pana Koriandra.


Naleznete tam knihu s názvem Nekonečný příběh a tak započne jeho dobrodružství na cestě krásné země zvané Fantazie.


Bastian knihu sebere se vzkazem, že knihu spět do antikvariátu v pořádku vrátí. Byla to opravdu náhoda, že si knihu vzal a že ho uchvátila? Nebo to starý knihkupec měl tak trochu v plánu. Bastian žije pouze s otcem a tak rád utíká ve svých snech a představách do svého světa o jednorožcích, koních, indiánech atd a tak má velmi dobře rozvinutu fantazii. Není pak divu, že malého Bastiana kniha opravdu uchvátí. Uchvátí natolik, že se s knihou místo školní výuky schová na staré školní půdě.


Když začne číst knihu zjistí, že vlastně prožívá on celý příběh a stejně jako hoch Atrej, který v knize v příběhu byl vyslán na záchranu mladé královny Fantazie. Prožívá veškeré putování kouzelnou a i nebezpečnou zemí Fantazie.


Po své dobrodružné cestě v boji s tajemnou Nicotou poznává různé pohádkové postavy, jako Kamenožrout, rychlošnek, Hejkal a jeho lítající netopír a také Falca, lítajícího psa - draca ,....


Kamenožrout


Falco


válečník Atrej


Kmok - sluha Nicoty, který má zabít Atreje, aby nemohl zachránit Fantazii a princeznu


Celý film je nádherně vytvořen, nejen co se týče postav, ale také samotného příběhu.


u scény topící se ho koně v bažině smutku plakalo nejedno dítě. (jako dítě jsem to pak měla velmi dlouho v paměti )Pohádkovou fantazii pro malé i velké diváky natočil režisér Wolfgang Petersen v roce 1984, tehdy se značnými finančními náklady kolem 27 milionů dolarů. Film vznikal v mnichovských ateliérech a podílelo se na něm spoustu trikových specialistů. Jde o příběh malého chlapce Bastiena, kterému se v antikvariátě dostane do rukou kouzelná knížka. Chlapec se tam schová před svými pronásledovateli a stařičký majitel si brzy všimne chlapcova zájmu o knihu. Při jejím čtení se Bastien stane součástí Nekonečného příběhu. Příběh apeluje na potřebu porozumění, lidských citů a imaginace, bez nichž není možná existence říše Fantazie, jež je součástí každého z nás. Úspěšný film se dočkal dalších dvou pokračování, jejichž hrdinou je opět dorůstající Bastien.


A pro všechny kdo tento film milují stejně jako já a moje rodina mám tu pro Vás celý film online ke shlédnutí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama