Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Září 2015

Nemrtvý

27. září 2015 v 21:59 | Český Tarot |  Bájné bytosti a tvorové
Kdo je to Nemrstvý: Nemrtvý, oživlý mrtvý nebo též revenant je bytost, která byla po své smrti nějakým způsobem přivedena zpět do světa živých. Nemrtví se vyskytují v pověstech většiny kultur - vyjadřují přirozený ambivalentní vztah člověka ke smrti blízké osoby: člověk vzpomíná na prožité zážitky se zemřelým, pociťuje ztrátu, ale zároveň v něm smrt vzbuzuje úzkost, mrtvola je studená, rozkládá se, působí strašidelně. Revenant tak může být jak vyjádřením touhy znovu vidět ztracenou osobu, tak i obavy, aby se mrtvý nevrátil a přání, ať zemřelý odpočívá v pokoji. Jednotlivé druhy nemrtvých pak dostávají různá jména podle svého vzhledu, svých projevů a kultury, v níž pověst vznikla. Lze je v zásadě rozlišit na nehmotné jako jsou duchové nebo tělesné jako oživlé mrtvoly. Ti se pak řadí do masitých nemrtvých (zombie, ghůl, mumie) a kostěných (kostlivec, lich). Protože pověsti o nemrtvých jsou velmi rozšířené, stali se nemrtví i námětem mnoha literárních děl, především hororů a později fantasy, odtud pak i filmů, počítačových her atd. Nemrtví se také vyvolávají za účelem předpovídání budoucnosti, tento věštecký obor černé magie se označuje jako nekromancie.Bludička

27. září 2015 v 21:48 | Český Tarot |  Bájné bytosti a tvorové
Bludička je nadpřirozená bytost vyskytující se ve folklóru po celém světě a také světelný jev, který nejspíše dal podnět ve víře v toto stvoření. Bludičky se objevují v noci, především v močálech a bažinách, a svádějí pocestné ze správného směru. Ve středověké latině se nazývají ignis fatuus "neposedný oheň", anglicky will-o'-the-wisp nebo jack-o'-lantern.Slovanům je společná představa že jde o duše mrtvých, zejména zemřelých násilnou smrtí či nekřtěnátek, v podobě modravých světel, dětí nebo mužíčků s lucernami nebo hořícími košťaty. Mohou být také dušemi čarodějnic a prý se objevují vždy v lichém počtu. Nejčastěji je lze potkat za zimních nocí, o Dušičkách, během adventu a o štědrovečerní půlnoci. Kromě močálů se zjevují i na hřbitovech či tlejícím dřevě a do bahna či vody závadějí zvláště ty kteří se jim vysmívají nebo na ně hvízdají. Lze si je však naklonit prosbou, slibem či vysvobozením z prokletí, potom ukáží poutníkovi správnou cestu nebo dokonce zakopaný poklad. Nemají žádnou moc nad člověkem, který má košili naruby. Podobá se jim ohnivý muž, zvaný jako dýma či dýmač. Jedná se o duši hříšníka v podobě ohnivého sloupu, sudu, draka nebo plaménku v bažinách, ten své oběti utopí, popálí nebo roztrhá, ale stejně jako bludička také může pomáhat. V Čechách jsou nazývány také světýlka nebo světlonoši, na Železnobrodsku cvendy, na Českotřebovsku rychmandle a na Moravě zhubenčata nebo zabobončata. V Lužici se této bytosti říká błudnička, błudnik nebo blud, v Polsku błędnik, świetlik, v Rusku ogoněk, v Srbsku macarul a ve Slovinsku vedunec.

Hejkal

27. září 2015 v 21:37 | Český Tarot |  Bájné bytosti a tvorové
Hejkal je chlupatý, vousatý muž se svítícíma očima porostlý mechem. Umí se proměnit například v strom nebo kámen. Má obrovskou sílu, běhá v noci po lese a hejká. Pokud se mu někdo vysmívá nebo napodobuje jeho volání, hejkal přiběhne a roztrhá ho na kusy, jindy mu jen skočí na záda a prožene ho po lese. Hejkal se živí larvami a brouky, nepohrdne myší, vajíčkem, či ptáčátkem, obzvláště mu chutnají malé žabky a rybky. Jsou známy případy, kdy hlavně v období zabíjaček děsili pocestné, kteří se vraceli s výslužkou někde přes les a ti pak často nějakou tu jitrničku, či jelítko strachem upustili. To byla pro hejkala vítaná změna, protože je taková tučná strava náležitě posílila. Často se stávalo, že sami padli do tenat lidské chamtivosti, zejména pak do želez pytláků. Kdo takového hejkala osvobodil a vyléčil, dočkal se mimořádného přátelství, které bývalo velmi často korunováno i neobvyklou odměnou, darem zvláštní schopnosti, nebo kouzelným předmětem. Hejkal také klade v lesích bludný kořen nebo bludný kámen - když ho pocestný překročí, nemůže najít cestu domů. Hejkal nemá žádnou moc nad člověkem, který u sebe nosí chléb. Nejmocnější hejkalové prý žili na Plzeňsku. Snad ale je nutno zmínit i jednu kladnou vlastnost hejkalů, podle vyprávění prý v lese, kde bývali hejkalové, nebyli lapkové, tedy loupežníci, protože jejich chamtivost hejkal nesnášel a proto,když byl pocestný v takovém lese potichu, nehrozilo mu ani v noci žádné nebezpečí.Občas se prý ukázal i vandrovním tovaryšům u jejich ohýnku a pokud dostal něco dobrého, měli určitě spokojenou a klidnou noc. Nejvíce se objevoval u tovaryšů řeznických, protože nosívali sebou špek, což byla zejména hejkalí pochoutka, neboť prý promastila hlas, aby byl silnější. Hejkal taky uměl vždycky najít vodu a toho, kdo ho obdaroval, vždycky k vodě zavedl[zdroj?]. Podobnou bytostí byl hejmon, též pohunek, lesní duch, který plašil pytláky. Zjevoval se v jižních Čechách a šlo prý o ducha zemřelého nepoctivého myslivce.


Vztahy, láska,Tarot

27. září 2015 v 21:34 | Český Tarot
Vykládám karty nejraději cikánské a tarot, když mám vykládat karty na vztahy. Jinak používám i jiné tarotové karty, a vykládací karty. Kdo by měl zájem o výklad či partnerský rozbor ať si napíše na email nebo může navštívit oficální webové stránky a pročíst si ceník a služby.


Zajímá Vás dotaz na vašeho partnera, otázky na Váš vztah?

Pište si na cesky-tarot@seznam.cz a nebo se podívejte na www.ceskytarot.webnode.cz

Obřad - Skvělý horor inspirovaný skutečnými událostmi

26. září 2015 v 20:47 | Český Tarot |  Hororové filmy
Film Obřad je inspirovaný skutečnými událostmi, sleduje poněkud skeptického amerického studenta kněžského semináře Michaela Kovaka (Colin O'Donoghue). Ten navštěvuje školu exorcizmu ve Vatikánu. Michael se během svého pobytu v Římě seznámí s neortodoxním knězem Otcem Lucasem (Anthony Hopkins), který mu ukáže i temnou stranou jeho víry.


osobní dojem z filmu: Tento film mám hodně ráda, skvělí Anthony Hopkins v hlavní roly. Tyhle filmy o vymítání mám celkem ráda, jestli čekáte nějak velkou strašidelnou pohádku tak to nečekejte, ale určitě se nudit nebudete.


Lesní mužík

24. září 2015 v 11:26 | Český Tarot |  Bájné bytosti a tvorové
Lesní mužík (leszi, lesovij, lesij či poangličtěně leshii, leshy, ukrajinsky: Лісовик, rusky: ле́ший) je lesní strašidlo mužského rodu ve slovanské mytologii. Chrání divoká zvířata a les, podobně jako Porevít, jehož nejspíše imituje jako verze určitého území, stejně jako Hejkal nebo Berstuk. Anebo mohl být negativní formou bytosti následující po představení Křesťanství slovanským lidem.
Jeho analogií je bůh lesů Pan z řecké mytologie nebo jeho římské obdoby, Faun a Silvan. Obdobou je i Zelený muž.
Za ženu má kikimoru lesní, které se také někdy říká lešačikča nebo lešačka a žije s ní v lesích nebo na blatech. Spolu mají děti, kterým se říká lešonky.


Řecký bůh Pan

24. září 2015 v 10:42 | Český Tarot |  Bájné bytosti a tvorové
Řecký bůh Pan je ochránce lesů a pastýřů, a dodnes uctíván vesničani a zemědělci. Jeho vzhled - napůl člověk a napůl kozel hrající na flétnu (panova flétna), je symbolem živočišného propojení člověka s přírodou, při kterém se klade důraz na prvotní instinktivní chápání světa. Ztělesňuje divokost a vášeň přirozeného světa v celé své kráse a sexualitě.6 tajemství úspěchu Arnolda Schwarzeneggera

24. září 2015 v 10:32 | Český Tarot |  Motta a citáty
Nejznámější kulturista, legendární herec i významný politik, to všechno je Arnold Schwarzenegger.
Tento muž dokázal uspět hned na několika frontách. Proto jsou jeho slova tak inspirující.
Poslechněte si řeč Arnolda Schwarzeneggera a zapamatujte si těchto šest rad:
1. VĚŘTE V SEBE SAMA
2. PORUŠUJTE PRAVIDLA
3. NEBOJTE SE SELHÁNÍ
4. IGNORUJTE POCHYBOVAČE
5. DEJTE DO TOHO VŠECHNO
6. DÁVEJTE NAZPĚT

Jak je jednoduché žít

24. září 2015 v 10:27 | Český Tarot |  Motta a citáty
Žít není těžké, ...


Výklad z 9 karet - Poznejte svou budoucnost

23. září 2015 v 10:28 | Český Tarot
Nechte si vyložit karty na rok 2016 a zjistěte co Vás čeká v novém roce v otázkách lásky, financí a práce. Napište mi a nebo sledujte oficiální stránky www.ceskytarot.webnode.cz


Cena jednoduchého rozložení devíti karet Lenormand a nahlédnutí do toho co Vás čeká je v akci 350 kč.

Pište si prosím na cesky-tarot@seznam.cz

Meditace a afirmace s tarotem - Finanční hojnost

21. září 2015 v 11:58 | Český Tarot |  Tarotové karty
Tarotové a jiné karty se používají k výkladu, ale také k meditaci a afirmacím, k rituálům. Mohou nám pomoci splnit nám naše tajná přání. Jednou takovou afirmací může být i naplnění hojnosti, přání si bohatství,přísunu peněz, dobrého obchodu, zaměstnání.

Jak začít?

Je to velmi jednoduché. Je jedno jestli afirmační akt budete dělat v klidu domova u svíce a nebo někde v přírodě. Důležitá asi na všechno co se týče síly pozitivního myšlení, magie, meditace, je klid a pohoda. Já třeba pokavaďpočasí dovolí ráda si dělám tyto meditace venku. Někomu za bude raději vyhovovat interiér. Když zvolíte pro toto svůj byt, je vhodné si zapálit zelenou svící, která přitahuje bohatství, hojnost a prosperitu.Hunové

21. září 2015 v 10:34 | Český Tarot |  Dějiny a národy
Kočovný a bojovný národ Hunů - Hunové představovali kočovný kmen či kmenový svaz, původem z Asie (Dálný východ), který se podílel na stěhování národů a výrazně přispěl k zániku Západořímské říše. Mluvili nejspíše altajskými jazyky a předpokládá se, že zahrnovali turecké, mongolské a ugrofinské kmeny, ale také některá europoidní etnika.


Odkuď pochází Hunové?
Ačkoliv víme, že Hunové přišli z Asie, dodnes není úplně jisté, odkud přesně pocházejí. Někteří historikové považují za pravlast tohoto bojovného kmene Korejský poloostrov, jiní tvrdí, že jde o národ Siungnu, který zmiňují Číňané jako nájezdníky z Mongolska, kvůli nimž byla zřejmě také budována Velká čínská zeď. Okolo roku 100 př. n. l. se přesunuli do míst střední Asie, odtud se ve 2. století přesunuli dále na západ (údajně protože tamější prameny vyschly) do oblasti, kde žili Alani, které nakonec okolo roku 370 porazili. Nedlouho potom porazili i Góty a roku 395 vyplenili Balkán. Tak začala jejich expanze do Evropy. Největší moci Hunové dosáhli pod vedením Attily. Za jeho vlády jejich říše zahrnovala území od Volhy až k římským hranicím na Rýnu. Po jeho smrti (453) se však říše rozpadla a její území obsadily germánské kmeny, které předtím byly v hunském područí.

Nenech si nikým pokazit dobrou náladu

21. září 2015 v 10:20 | Český Tarot |  Motta a citáty
Je to takové hlavní pravidlo síly přitažlivosti, zákona přitažlivosti a celého tajemství. Lidé by měli myslet pozitivně. Ono stejně negací ničím nedosáhnete,pouze naštvanosti, zloby a mohla bych dalece pokračovat kam až naštvanost vede.


Japonští samurajové a jejich sebevraždy ze cti

20. září 2015 v 23:24 | Český Tarot |  Japonsko
Samuraj je středověký japonský bojovník, známý především svoji oddaností. Samurajové byli bojovníci sloužící císaři nebo prostě svému pánu. V boji využívali vždy veškerých protivníkových slabin a útočili na citlivá a hlavně zbrojí nekrytá místa na těle (krk, podpaží, zákolení, případně i žaludek). Samurajové byli cvičeni vždy od velice útlého věku. Už v deseti letech byli posíláni na místa plná strachu, který museli mladí učedníci překonat. Takovými místy mohly být například hřbitovy, márnice, husté lesy či opuštěné zříceniny budov. Pro samuraje byla vždy nejdůležitější čest. Například v boji nebylo pro samuraje nejhorší zemřít, ale padnout do zajetí. Takový samuraj vždy radši požádal věznitele, aby si mohl vzít život a provést tradiční seppuku (známější je nekorektní označení harakiri). Samurajové byli také velmi "urážliví". Velmi mnoho úkonů chápali jako urážku. Pokud např. kolemjdoucí samuraj omylem zavadil o jiného samuraje pochvou meče, bylo to chápáno jako urážka. Ale samuraj, který chtěl urážku oplatit (vždy soubojem), nikdy neprobodl soupeře zezadu. Vždy minimálně poklepal mečem o zem, aby upozornil soupeře na svůj útok. Pokud jej ovšem urazil někdo nadřízený, samuraj většinou spáchal výše zmíněnou seppuku. Z bojového umění samurajů dodnes přetrvalo mnoho škol těchto umění, např. kendžutsu či jeho sportovní varianta kendó, neboli česky cesta meče, džudžutsu - džudó.


Původ slova Samuraj - Chceme-li zjistit původ tohoto slova, musíme se vydat do období velkých společenských změn v japonské společnosti, které proběhly v průběhu 19. století - restaurace císařství. Po roce 1869 byli příslušníci buke (třídy válečníků - mononofu nebo wasarau) označeni jako "dřívější příslušníci armády". Ve světě se však vžil sinojaponský termín pro vazala - samurahi neboli samuraj. Samurajové útočí na mongolské plavidlo během mongolské invaze do Japonska roku 1281 Jiná teorie říká, že původ slova souvisí s označováním vůdců ozbrojených klanů ze Severu. V upravené formě (gošozamura) byli označováni též bojovníci aristokratických klanů připojených k císařskému dvoru v období Muromači. Poté došlo k fonetickému zkrácení (samuraj) a významovému rozšíření na celou třídu válečníků (od nejnižších po ty, kteří měli právo jezdit na koni) s možností nosit daišó (krátký a dlouhý meč). Význam slova samuraj lze vyložit jako "ten, jenž slouží". Samurajové ovládali také čanoju (čajový obřad), uspořádání květin ikebana, skládání básní. Filmový hold složil samurajům japonský režisér Akira Kurosawa, a to především jeho nejslavnějším filmem Sedm samurajů. Tento film posloužil později jako předloha pro americký snímek "Sedm statečných".


Věštění z tarotových karet

20. září 2015 v 18:58 | Český Tarot
Vykládám karty tarotové, cikánské, Lenormand, ale i runy, výklad kamenů, atd


Ceník a veškeré služby spojené s výkladem naleznete na www.ceskytarot.webnode.cz , psát si o výklad můžete i na email cesky-tarot@seznam.cz

Legenda o založení Říma - Romulus a Remus

20. září 2015 v 18:26 | Český Tarot |  Řecko a Řím
Romulus a Remus byli podle pověsti dvojčata, která založila Řím. Bratři byli dětmi boha války Marta a pozemské ženy Rhei Silvie. Po narození byli vhozeni do řeky Tibery, odkud je před smrtí zachránila vlčice. Ta žila na Palatinském pahorku. Odchovala obě děti. Později byla dvojčata nalezena pastýřem, který je pojal za své syny a společně s manželkou oba chlapce vychoval až do jinošských let.Stromoterapie - Jak jsme venku hladili stromy

20. září 2015 v 16:21 | Český Tarot |  Z deníku domácího šuplíku


Na procházku jsme šli nedaleko od mého bydliště do lesoparku. Lesopark v Liberci u liberecké harcovské přehrady. Mám to opravdu kousek domů, takže jsem zvolila tu nekratší cestu a šla se dobít jak já říkám.


vzala jsem svoje oblíbené vykládací karty mořských pannen a také své vlastnoručně dělané pálené runy


Keltové a jejich svátky - Pohanské svátky

19. září 2015 v 14:53 | Český Tarot |  Keltové
Keltské svátky - Po Keltech nám zůstala ještě jedna nehmotná památka, která se kupodivu zachovala v téměř nezměněné formě až dodnes: některé naše svátky. Kromě obou slunovratů a rovnodenností měli Keltové čtyři důležité svátky, které se ve více či méně modifikované formě zachovaly až do dnešních dnů. Z astronomického hlediska se jedná o svátky v polovině doby mezi slunovraty a rovnodennostmi (tzv. půlící dny).Rok začínal Samhainem (nebo také Samainem) a slavil se 1. listopadu v noci z předešlého dne na den sváteční (jako všechny svátky). Jeho název se skládá ze slov "sam-fuin" tedy "Konec léta". Dnešního dne se můžeme setkat ve stejné době s křesťanským svátkem všech Svatých 1. listopadu a následných Dušiček 2. listopadu. Byl to svátek všech zesnulých a příprava na období zimy. Papež Bonifác IV. se chtěl zbavit pohanských zvyků a pro období Samhainu vytvořil nový svátek - svátek Všech Svatých, který měl staré zvyky nahradit (anglicky se svátek jmenuje All Hallows' Day, z toho vzniklo pozdější Halloween). Ale lidé to vyřešili tak, že prostě slavili svátky oba. V 16. století už byly svátky prolnuty tak, že se slavily jako jeden.
1. února se slavil Imbolc v Irsku nazývaný Oimealg. Dnes máme ve stejném čase svátek Hromnice 2. února. V noci z 30. dubna na 1. května se slavil Beltine (také Beltaine či Beltene), který dnes známe jako "Čarodějnice", které se pálily už tehdy a symbolizovaly veškeré utrpení a strádání. Název je tvořen slovy "Bel-tine", což znamená "Jasný(zářící) oheň" a byl to nástup k pohostinnému letnímu období. Keltové o tomto svátku zapalovali dva velké ohně a mezi nimi proháněli dobytek, ten měl být takto očištěn po zimě. Nakonec i Lughnasad 1. srpna, ze kterého možná vznikly i dnešní dožínky.

Šlo o oslavy nadcházejících žní, ale jeho význam tkvěl mimo jiné v uzavírání manželských svazků. V časných ranních hodinách se pak na vrcholcích kopců vítalo Slunce, kterýžto zvyk z Velké Británie nevymizel ani dnes a (dnes už křesťanští) poutníci stoupají na Croagh Patrick, aby se zúčastnili jitřní mše.


Keltové

19. září 2015 v 14:44 | Český Tarot |  Keltové
Keltové je pojmenování velké skupiny kmenů, které ve starověku obývaly západní, střední a částečně i jižní a východní Evropu, včetně území dnešního Česka, v sousedství Římanů, a představovaly tzv. laténskou kulturu.


Nejzazší kořeny Keltů sahají přinejmenším do období kolem poloviny 2. tisíciletí př. n. l. (není tudíž pravdou, že postavili Stonehenge/Stonehenge se začal stavět v roce 1900 př. n. l.) a vznikli patrně splynutím několika předchozích kultur. Přestože není jisté, zda všechny kmeny měly stejný rasový původ, vyspěly postupně v etnikum s jednotným jazykem, kulturou a náboženstvím, nikdy však nevytvořili jednotný stát. Jejich největší rozkvět nastal mezi 6. a 1. stoletím př. n. l. (laténská kultura). V 1. století př. n. l. podlehli Římanům a byli postupně asimilováni či vytlačeni do Skotska a Irska. Přijali křesťanství a vytvořili si na základě latinky vlastní písmo zvané ogham. Dodnes se v západní Evropě hovoří jazyky z keltské jazykové skupiny: velštinou, irštinou, skotskou gaelštinou, kornštinou a bretonštinou.


Nekonečný příběh

16. září 2015 v 11:21 | Český Tarot |  Fantasy a scifi filmy
Když jsem byla malá, bylo mi přesně 4 roky tak natočil ten nejkrásnější fantasy film všech dob, na kterým vyrostla všechna moje generace dětí. Mají tento film rádi, i další generace a to naše děti. Takže opravdu vlastně plní přesně název svéhé filmu. Řeč je o filmu Nekonečný příběh.