Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Červenec 2015

Výroba lapače snů - Indiánský lapač snů

22. července 2015 v 0:08 | Český Tarot |  Astrální cestování
Lapač snů je indiánský amulet. Je to kruh vypletený nití do tvaru sítě, na kterém visí peříčka a korálky. Slouží k tomu, aby odehnal zlé sny. Podle indiánské legendy se špatné sny zachytí do jeho sítě a denní světlo je spálí. Dobré sny sklouznou po peří zpět do duše spícího člověka. Lapač snů by měl viset v pokoji, kde člověk spí, nejlépe blízko okna nebo dveří.Jak sušit bylinky ?

21. července 2015 v 23:48 | Český Tarot |  Bylinky
Existuje mnoho a mnoho způsobů jak se dají bylinky sbírat a následovně sušit. Sušení bylinek patří k základním dovednostem bylinkáře. Proto je třeba znát jeho správné zásady.
Sušení bylinek může vaši práci vylepšit, ale také znehodnotit. Svazečky usušených bylin budou ve vaší kuchyni vypadat báječně a navíc místnost i provoní. Před sušením odstraníme trávu, nežádoucí listy a větvičky, larvy a zámotky larev, které najdeme většinou na spodní straně listů. Některé byliny sušením získají aroma. To platí například pro dobromysl, tymián, rozmarýn, šalvěj či majoránku. Jiné, jako např. meduňka, máta nebo bazalka o vůni spíše přijdou.


Divizna velkokvětá (Verbascum phlomoides)

21. července 2015 v 23:39 | Český Tarot |  Bylinky
Účinné látky obsažené v divizně tvoří ochranný povlak na sliznici horních dýchacích cest a tím usnadňují odkašlávání, pomáhá při astmatu.Působí také protizánětlivě a uvolňuje křeče. Protože však obsahuje saponiny, mohla by při velkém předávkování nebo při dlouhodobém užívání poškodit červené krvinky. Dále se ve formě obkladů používá na bércové vředy a hemeroidy. Divizna velkokvětá - Verbascum phlomoides (foto: Aiwok, zdroj: Wikimedia) Použít můžeme též divizna sápovitou (Verbascum thapsiforme Schrad.). U obou druhů se sbírá květ - čerstvě rozkvetlý, bez zeleného kalichu. Pozor: semena divizny jsou jedovatá.

Čechřice vonná - (Myrrhis odorata)

21. července 2015 v 23:37 | Český Tarot |  Bylinky
Čechřice je typická horská bylina, ale dá se pěstovat i na zahradě. Potřebuje stín nebo polostín a dostatek zálivky. Čechřice je otužilý horal - dobře snáší chlad, nevlídné počasí i mrazy.Čechřice vonná - Myrrhis odorata

Tahle bylina má typickou a příjemnou anýzovou vůni i chuť. Mladé listy jsou výborné do salátů nebo do jogurtu. Čechřice patří mezi rostliny s jedlými květy, takže ji můžete použít jako netradiční ozdobu pokrmů. Jedlá jsou i semena a kořen, který se jí dušený, ale můžete ho také vyzkoušet syrový, nakrájený v salátu. Čechřice se tradičně používá i v léčitelství. Je vhodná pro diabetiky. Podporuje trávení a působí proti nadýmání.

Má posilující účinky, pročišťuje krev a doporučuje se při kašli, protože rozpouští hleny. Vyzkoušet můžete čaj z listů a semen nebo si z kořene vyrobit tinkturu.

Čajová bylinná směs

21. července 2015 v 23:19 | Český Tarot |  Čaje
Bylinný čaj je souhrnný název pro rostlinné nálevy, například mátový čaj, konopný čaj nebo Rooibos, s výjimkou nálevu z čajovníku. Bylinné čaje jsou často připravovány pro jejich léčebné nebo preventivní účinky. Jedním z takových si můežte udělat jarní bylinnou směs na očistu a regeneraci.

budete potřebovat kopřivy jitrocel bršlice kozí nohy lístky či květy sedmikrásky pampelišky Mladé lístky kopřivy můžeme promíchat s lístky jitrocele, bršlice kozí nohy, lístky či květy sedmikrásky, nebo pampelišky.

Zalijeme vroucí vodou, necháme 20 minut stát, scedíme a popíjíme.

Silnější povahy si čaj necedí - chutná jako vyluhovaná louka.

Vynikající věštkyně

21. července 2015 v 22:38 | Český Tarot
Jak se stát vynikající věštkyní? lze se to vůbec naučit nebo to v sobě člověk musí mít jako dar? Tak abych neodradila budoucí mágy, druidky a šamanky, věštkyně a jasnovidce. Naučit se dá naprosto všechno, ale důležitá je praxe.

Výkladem karet se věnuji už mnoho let a celkově magii už přes 15 let určitě. Každý to má v sobě jinak, jestli stát se nebo nestát mágem, kartářkou atd. Já už opravdu cca 3 rokem jsem měla zvláštní předtuchy a dokázala jsem mluvit s rostlinou a zvířecí říší.vlastně oni jediný byli mí přátelé. Bohužel to tak je. Můj příběh je velmi dlouhý a snad se jednou více rozepíšu o své cestě za světem magie, ale chci říct, že každý tohle má v sobě malinko jiné, někdo to má od mala jako darem, ale neznamená ani, že by byl lepší než ten, kdo se začne o tyto obory zajímat v pozdním dospělém věku.
Jak vybrat své totémové zvíře - Druhy totémových silových zvířat

21. července 2015 v 18:51 | Český Tarot |  Šamanismus
Jak vybrat své Totémové silové zvíře, zvíře, které nám bude pomáhat, chránit nás, učit nás, promlouvat s námi ? Je to těžké nalézt, jak mám určit to správné zvíře pro sebe.

Já budu mluvit za sebe a určitě Vám to řekne i mnoho jiných čarodejnic a šamanů. Tohle je ve vašem srdci a intuici. Pokuď si nejste jistý. Zkuste se dostat do stavu naprostého klidu, tak abyste naprosto tiše relaxovali. Může Vám k tomu samozřejmě pomoci i nějaká relaxační hudba. Protože vím, že spousta lidí, kteří nemají úplně nacvičené meditativní cvičení se jim dostává hůře do stavu alpha. (snění - klid, uklidnění - vize ) Jako hudbu, můžete použít můj odkaz zde.

Postup naleznutí totémového zvířete:

1. meditace

2. zkuste si vzpomenout nejlépe na své ranné dětsví. V dětsví jsme totiž narozdíl od dospělé mysli, uměli komunikovat přirozeně i neverbálně se zvířaty, duchy, astrálními bytostmi. atd. Každého z nás určitě doprovázelo nějaké zvíře, které se vám třeba ve vaší mysli objevilo, když jste měli strach nebo jste byli nějak rozlobení. Nebo se objevilo ve snu a chránilo Vás v astrálním světe. Toto velice funguje i na zapamatování si vlastní ochranné vůně. O tom ale až někdy jindy.

3. zvíře si vizualizujte a poproste bohy a duchovní průvodce ať vám ukáže vaše zvíře.

4. můžete si zvíře i sami vybrat, které nejlépe vás vystihuje avystihuje činy a vaše sny, kterých byste chtěli dosáhnout. Pozor nejslabší zvíře jako mravenec, nemusí být o nic spabším totémovým zvířetem, než slon, lev, puma atd. Nezapomínejte, že velikost či síla v tomto nehraje roly.Jin a jang

20. července 2015 v 9:07 | Český Tarot |  Amulety a talismany
Síla jin a síla jang jsou dvě spojené části jednoho celku. Z etymologického hlediska znamenají znaky jin a jang temnotu a světlo. Koncept jin - jang má původ v dávné čínské filosofii a popisuje dvě navzájem opačné a doplňující se síly, které se nacházejí v každé živé i neživé části vesmíru.


Tchaj-ťi tchu (taijitu), tradiční symbol reprezentující síly Jin a Jang. Tečky opačné barvy symbolizují, že v každé ze sil se nachází i opačná síla a také že charakter dané síly záleží na pozorovateli.


Yin: samičí princip, pasivita, intuice, žena, zem, Měsíc, smrt, nehybnost, forma, hmota, voda, podzim, zima, noc, chlad, vlhko, tma, těžké, kalné, měkké, klesání, dole, vpravo, nitro, zahušťování, dostředivost; sever, olovo, sudá čísla; v symbolice Knihy proměn čáry přerušované

Yang: samčí princip, aktivita, racionalita, muž, nebesa, Slunce, život, pohyb, beztvárnost, energie, oheň, jaro, léto, den, teplo, sucho, světlo, lehké, čisté, tvrdé, vzestup, nahoře, vlevo, povrch, rozptylování, odstředivost; jih, rtuť, lichá čísla; v symbolice Knihy proměn čáry plné.

Ankh - Nilský kříž

19. července 2015 v 22:18 | Český Tarot |  Amulety a talismany
Ankh neboli také Nilský kříž. Je to symbol věčného života a starého Egypta. Má příznivý vliv na lidstký organismus. Pomáhá ti doplnit vnitřní energii, odstraňuje negativní záření z televizorů, monitorů a patogenních zon. Dobře působí na lidi úzkostlivé, váhavé a nervní. Představuje klíč k záhadám mezi nebem a zemí. Na obrazech je nesen často bohy a symbolizuje jejich nesmrtelnost. V hieroglyfech symbolizuje život. Také se mu řiká klíč k Nilu, protože při tomto spojení znaku boha Osírida (T) a bohyně Isidy (ovál) nastaly totiž záplavy.


Reference kartářky

19. července 2015 v 22:08 | Český Tarot
Na tomto starším blogu ale i na oficiálních stránkách Českoho Tarotu, který má i svou webovou stránku můžete sledovat referenci klientů, kteří mají s mými věštbami a prácemi, terapií a jinými esoterickými službami zkušenosti.


reference: zde musíte jí případně proklikat, má zhruba celé tři strany


Máte zájem o výklad karet?

Napište mi prosím na cesky-tarot@seznam.cz, nebo navštivte oficiální webové stránky www.ceskytarot.webnode.cz

Jak přitáhnout lásku do života - magie lásky pro začátečníky

15. července 2015 v 10:43 | Český Tarot |  Magie
Jak jsem už psala, magie lásky je stará jako lidstvo samo. Každý chtěl a chce lásku. Lásku toho koho miluje. Existují rituály pomocí magie svíček,které jsou časově náročné, ale bývají i velmi učiné. Kdo ale nemá čas na nějaké ty dlouhé magické rituály a přesto by chtěl sám vyzkoušet a pomoci si v přitáhnutí lásky,existují takové malé rituály,kouzla, jednorázové či jednoduché na přípravu. Samozřejmě já jsem, ale zastánce, že vesmír spíše naše touhy slyší, když to děláme dlouho a usilovně. Existuje však kouzlo z magie pro začátečníky, které vy sami můžete zkoušet.


magický rituál lásky pro začátečníky: Vzhlížej k obloze a čekej, až vyjde Večernice. Jakmile jí spatříš, tak k ní v duchu promluv:,,Ó večerní Zoro, veliká Bohyně, královno nebes, strážkyně soumraku, k tobě vznáším své přání, neboť mě o večerech osamělost tuze trápí, dej ať je mé srdce svázáno se srdcem (vlož jméno) a dej ať hoří láskou, dokud naše hvězdy nespadnou!"

Před ránem znovu vyjdi pozorovat oblohu a vyčkej na okamžik, než bude poslední hvězdou na obloze Jitřenka a pak k ní v duchu promluv:,,Ó ranní Zoro, veliká Bohyně,paní rosy, strážkyně rozednění, k tobě vznáším své přání, neboť mě o ránech nikdo polibkem neprobouzí, dej ať je mé srdce svázáno se srdcem (vlož jméno) a dej ať hoří láskou, dokud naše hvězdy nespadnou!"k dopomocí a zesílení tohoto kouzla můžete využívat i různé kameny a talismany podporující lásku, vášeň a i přátelství. Nebo jen posvětit váš rituál dobrými úmysli, tak, že budete držet andělské runy a šeptat archanděli o pomoc.

Máte zájem o andělské runy ať už pro ochranu nebo magii lásky a bílou magii?

Pro objednání si pište na cesky-tarot@seznam.cz

Více zde: http://ceskytarot.webnode.cz/news/jak-pritahnout-partnera-pomoci-jednoducheho-kouzla-magie-lasky-pro-zacatecniky/ Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz

Mořské víly, mořské panny

14. července 2015 v 22:27 | Český Tarot |  Bájné bytosti a tvorové
Mořské panny se podobají lesním vílám, jenže mají zelenou kůži a tvrdý šupinatý ocas. Žijí pouze v mořské vodě. Mluví mezi sebou pomocí telepatie a je možné navázat s nimi telepatický kontakt. Pokud jsou na břehu, je možné na ně i mluvit; lidskou řeč slyší a rozumí jí, ale samy jsou němé. Samy mořské panny mají i žábry, i plíce, takže mohou dýchat ve vodě i ve vzduchu; mohou se vyškrabat na břeh, ale kvůli svému ocasu se po něm nemohou pohybovat. Mořské panny jsou velice plaché, ale je možné nalákat je na drobné třpytivé dárky. Rády se zdobí a nosí šperky. Dobře vycházejí se všemi ostatními obyvateli moří kromě žraloků.


o těchto bytostech si zde na stránkách ještě napíšeme, budu se jim věnovat podrobněji v dalším připravovaném článku. Více zde: http://ceskytarot.webnode.cz/news/morske-panny/

Lucidní snění - Co to je

14. července 2015 v 21:50 | Český Tarot |  Lucidní snění
Než začnete zkoušet svoje astrální výlety a projekce doporučila bych Vám určitě spíše lucidní snění, kde se naučíte ovládat svou mysl,přímo ve snu. Představte si, že spíte, zdá se Vám sen, dokonce ten, který chcete aby se Vám zdál a ještě ho můžete celý ovládat. Je to jako film, a Vy jste režisér.

Sny si můžete zapisovat, vést si tzv. snový deník. Tím lépe se Vám potom bude vstupovat do stejného či podobného snu, příhody, děje, místa a bytostí. Jakmile se naučíte techniky lucidního snění, bude pro Vás mnohem jednoduší pochopit smysly v astrální projekci.

Skvěle na téma lucidného snněí navazuje filmový snímek Počátek. Už chápete co je lucidní snění?

Kvalitní výklady karet levně

8. července 2015 v 0:37 | Český Tarot
Máte zájem o opravdu kvalitní výklad z karet? Zajímá vás váš osud vaše budoucnost? Máte trápení z láskou, trápí vás finance, domácí zázemí. Nechte si kvalitně vyložit karty za velmi příznivou cenu. Zabývám se výkladem a věštbou a léčitelstvím už několik let.

Vykládám z tarotu, s andělských karet, lenormand, pracuji s kyvadlem, virgulí, magickými kameny atd.

Navštiv www.ceskytarot.webnode.cz nebo napiš na email cesky-tarot@seznam.cz a nech si přečíst svůj osud. Na každou otázkum na každý problém je odpověď i řešení. Dariya Iczkova

Provázkové kouzlo splní všechny přání - Stužková magie - Kouzla

7. července 2015 v 23:53 | Český Tarot |  Magie
Hodně jste si na stránky a na email Českého Tarotu psali, o nějaké to učinné kouzlo, magii a tak Vám přináším prastaré kouzlo, učinné a velmi silné. Jedná se o prastarou magii, o stužkovou magii, provázkovou. Toto kouzlo je velmi učinné! A tak dávejte pozor co si přejete.
Výklad karet online - Výklady karet do 300Kč

7. července 2015 v 23:39 | Český Tarot
Dobrý den, máte zájem o výklad z karet Tarotu, či cikánských nebo Lenormand karet.Potřebujete znát Váš osud, trápí Vás finance,láska, zdraví ....
těší se na Vás Dariya Iczkova

Kdo je to Upír

4. července 2015 v 22:01 | Český Tarot |  Bájné bytosti a tvorové
Temný noční přízrak vstávající z hrobu a sytící se krví živých lidí. Mezi lidi obvykle přichází mezi soumrakem a svítáním, pije jejich krev, čímž se udržuje při životě a chrání tak své tělo před rozkladem v hrobě. V Evropě mají upíři své kořeny především v Rumunsku, Maďarsku, Srbsku, na Moravě, v Polsku a v Karpatech. Až mnohem později se objevili ve Francii, Anglii a Německu. Jako pravlastí upírů je nazývána Transylvánie. Přesto si každá kultura charakterizovala svou vlastní představu upíra je však nejvíce rozšířená a stala se obecně společnou pro většinu kultur a národů. Zosobňuje ji tajemná, záhadná postava s plnými rudými rty a dlouhými zuby s kapkami krve.Kdo nebo co to je Vampír - význam slova

4. července 2015 v 21:44 | Český Tarot |  Bájné bytosti a tvorové
Vampýr a upír jsou slova zřejmě příbuzná. "Pýr" ve vampýrovi je pak snad stejná koncovka jako v netopýrovi, i když v tomto případě je příbuznost už nejistá. "Pýr" se dává do souvislosti s létáním (viz minulý článek - upíři mohli také létat, někdy v podobě netopýra, jindy i jinak, nemusí jít také o vlastní létání, ale třeba i o schopnost nějak "vylevitovat" ven ze zasypaného hrobu). O možných vztazích dost ukazuje i to, že v angličtině je jihoamerický netopýr sající krev opět "vampire", i když zde je jinak normální slovo pro netopýra "bat" - tedy původně určitě žádná souvislost. Netopýr jako takový může ve své první části souviset se starým indoevropským označením pro noc (nyktopteros v řečtině), eventuálně mohlo jít také o přechýlení z tvaru nějak jako lepetyr - od slova lepetat, "třepetat, nepravidelně poletovat" (srbochorvatské leptir-motýl)


Mimochodem - anglické bat je zkomolenina středoanglického backe, a to ze staronorského bakka s variantou blaka, což mělo podobný původ a význam jako hypotetické praslovanské lepetyr - např. ve švédštině je od toho nattblaka, s nářeční variantou nattbatta. Přitom v západogermánských jazycích je původní jméno netopýra jiné - odvozené od "myši", s různými počátečními složkami opět naznačujícími něco jako "třepetání". Jak se zdá, motivace pojmenování netopýra jako "nocilet" a jako "třepeták", případně v jakékoliv kombinaci (např. švédské slovo znamená "noční třepeták") byly u dávných lidí asi tak stejně silné, čili klíč pro upřednostnění jednoho z výkladů slovanského slova lze tady najít jen těžko.

Goblini

1. července 2015 v 1:22 | Český Tarot |  Bájné bytosti a tvorové
Goblini jsou primitivní stvoření, jež se vyskytují v malých skupinách. Jsou vysocí sotva metr a ovládají primitivní lidské zbraně, například klacky, palcáty či drobné jednoruční meče. Nebezpeční jsou jen ze začátku hry, kdy dokáží svým pohybem a obratností při boji pořádně zatopit. Ideální je na ně využít střelnou zbraň či magii.


Dryády lesní duchové

1. července 2015 v 1:12 | Český Tarot |  Bájné bytosti a tvorové
Dryády (řecky dryádes) jsou v řecké mytologii lesní nymfy, bohyně či polobohyně. Jsou to bytosti podobné vílám nebo rusalkám ze slovanské mytologie. Dryády žijí v jeskyních, hájích i jednotlivých stromech, váže se na ně i jejich osud a dokonce život: Když zahynul strom stářím, bleskem nebo zásahem člověka, zahynula i jeho dryáda. Kdo takový strom pokácel, toho zpravidla stihl nějaký strašlivý trest. Známá je např. báje o bezbožném králi Erysichthónovi, který dal porazit posvátný dub, a připravil tak o život dryádu z družiny bohyně Démétér. Rozzuřená Démétér pak přivolala boha hladu, aby bezbožného krále umořil. Hamadryády jsou dryády vázané na určitý druh stromu. Například Melia byla spojena s jasanem.