Informace a novinky / Moje nabízené služby / Kde pomáhám / Kontakt /

Kopřiva

27. května 2015 v 16:12 | Český Tarot |  Bylinky
Dotyk této známé rostliny způsobuje pálivou bolest a svědění.Může zato kyselina mravenčí obsažená v jejích listek.Když jsem ¨byla malá spadla jsem do jámi kde rostli kopřivy a můžu vám říct že je to dost nepříjemný a asi týden jsem vypadala jak velký červený pupínek.Spálení kopřivou je ale velmi zdrávé a říkáse že nedostanete kopřivku. Je už velmi dlouho dokázáno, že kopřiva je léčivá rostlina.Pomáhá nemocným s různými bolestmi.Kopřivové listí můžeme přidávat do salátu ,nebo jsi udělat výborný čaj :dvě žlíce sušených kopřiv zalij horkou vodou.Dvě sklenice denně pomáhají řešit problémi s kůží a trávením..Kopřiva má velmi vitaminu C takže má velmi povzbuzující účinky,rovněž posiluje imunitu.Kopřiva je také magická rostlina - věřilo se že když spálíte sušené listí přivoláte svojí osudovou lásku.Kopřiva i velmi příjemně voní.Také často roste u rybízu nebo kde je kyselejší půda.
Kopřiva (Urtica) je rod rostlin z čeledi kopřivovitých (Urticaceae). Mají žahavé chlupy, palisty a vstřícné listy s pilovitými, vzácně celokrajnými, okraji. Při dotyku se trichomy zabodnou do kůže a při následném pohybu způsobí její malé a nepatrné protrhnutí, což vede k bolesti a svědění. Nejznámějším druhem tohoto rodu je kopřiva dvoudomá (Urtica dioica), původem z Evropy, Asie a Severní Ameriky.


Kopřiva se používá při nemocech kloubů, při krvácení z dásní, chudokrevnosti (anémie). Dá se také používat v kuchyni jako špenát. Kopřiva neobsahuje kyselinu šťavelovou, pro kterou je špenát při některých onemocněních a poruchách nevhodný. Nejvhodnější pro využití v kuchyni jsou mladé rostliny sbírané brzy na jaře. Dále se Kopřiva dvoudomá může používat při onemocnění bronchitidou, cukrovkou, akné, nežidech a vyrážce. Kopřiva dvoudomá též podporuje tvorbu mateřského mléka.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama